bugün

saçmalıktır...eğer okulda siyasi içerikli bir dergiyle yakalanırsanız, bunun cezası okuldan atılmaktır. 2- 3 sene sonra oy kullanacak liseli öğrencileri düşünmeye kapatmaktır ve üstüne küstahça okul kapısında bırakdenmektedir.. kişi o dergiyi okul kapısında bıraksa bile bu kişinin kafası asla değişmeyecektir. (bkz: çok şükür)

okulda faşist öğrenciler okuldan topluca kaçıp anıtkabire yürürler ve bunlara bir şey denmez fakat dergisiyle yakalanan devrimci hemen okul idaresice uyarılır. bu da yönetimin ne kadar yanlı olduğunu gösterir..

eğer öğrenci idareciye düşünmek suç muderse idareci de ona elbette suç değil ama okula böyle yayın gelmesi yasakder. yani destekliyormuş gibi gözükür eğitim sen li olduğuna inanılan idareci fakat sistemin öyle bir parçası olmuştur ki artık önü, arkası, sağı, solu sistemdir. bu sistem için canını da verir ama sözde solcudur..

bu hikaye bir arkadaş tarafından yaşanmıştır.. acı ama gerçektir..
ülkücü gençliğe hedef gösterilmektir. yakalayan öğretmenin yapacağı önemli bi hatadır. çocuğun yaptığı ne kadar yanlış ise öğretmenin deşifre ederek yaptığı da bir o kadar yanlıştır.
okulda manipulatif/ beyin yıkayıcı yayınlar elbette ki yasaklanmalıdır. sol taraflılar diye göz yumulmaz , nasıl ki kapalı bi öğretmen çocuklaR için örnek teşkil den birinin inancını bu kadar beyan etmesi ters ve objektif değil , kimi öğrencilerin solu yaymaları ya da yayma yolunda çalışmaları doğru değil..tabii burda beklenen tepki , ooo arkadaşım sınırsız özgürlük vs olur genelde..ben de lisedeydim , ben de bi kere disipline gitmiştim cal'da almancacılarla hitler konsunda çakıştım diye..kızmıştım yok özgürlük demiştim bilmem ne..insan biraz büyüyünce , gerçekten baş koyulmuş bi ideooji varsa bunun deklerasyonuna ihtiyacı olmadığını görüyor..kaldı ki , okuldaki topu topu 1 saatlik arada da okumayıver ne olacak?
tepkide mübalağa , hele bu kadar tepki koyulucak şey varken bazen gülünç knouma düşürür adamı aman diyim..bi de burdan , sol karşıtı hefeweizen vs gibi çıkarım yapanlar olucaklar , zira atatürk vs din , akp vs dinsizler , laisizm vs kafirlik , deniz gezmiş vs muro ki oha diyorum , gibi tanımların çarpıtılmasını kullananlar var..ya da beyinleri siyah beyaz arasını almıyor , mimlemekten ötesine güçleri yetmiyor..onlara sadece selam ederim..eksi butonuna aşinalardır zaten..
sol içerikli dergiden kasıt nedir bir kere?eğer kasıt ülkeyi yıkalım,devirelim tarzı bir dergiyse ceza alınması normaldir.ama eğer ülkedeki yanlışlıkları,gerçekten hakkı yenilenleri gözler önüne seriyorsa bu bir suç değildir.eğer suçtan kasıt hakkını,eğriyi doğruyu öğrenmekse bu ülke zaten bitmiştir.koyun sürüsüdür başlarına istediği koyunu kesip yiyecek sevdiğini kınalı koyunu yapacak bir çoban lazımdır,ki zaten yok değildir.sürüden ayrılan idealist kuzuyu keser bu çoban,bi güzel yer.diğer koyunlar da "mee" der.