bugün

Bahanesi ''FUCK'' , Amacı Farklı Ceza.

Okan Bayülgen geçen programında sarfettiği ''Fuck'' kelimesinin ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından 2 haftalık yayın yasağı ile karşı karşıya gelmiştir.Kanımca doğru bir karardır.. Okan abimiz ''-Fak'' dedi diye ; annemize, babamıza, okuldaki profesörlere Fuck-lı cümlelerde ve eylemlerde bulunabiliriz. Çok tehlikeli..

Peki ''RTÜK'' bu kadar iyisin hoşsun da;Behlül Bihter'le hoş vakit geçirirken neredeydin? Kurmaca programlarla insanların duygularını istismar edenlere, niçin müdahalede bulunmadın ? Saçma sapan evlilik programlarına neden göz yumdun? ''Fuck'' denilince kanına mı dokundu ?

Anlıyorum, işin özü farklı tabii ki.. Arkanı Aydın Doğan gibi birine yaslamamışsan eğer ve haftada 5 gün Reyting çetvelinde zirvede yer alıyorsan.. böyle şeyler gayet normaldir esasen. Örneğin; 2-3 yıl öncesinde Okan Bayülgen'in kanal D 'deki programında "consume obey die'' adlı jenerik müziğinde de ''Fuck'' kelimesi kullanılmaktaydı. O zaman neredeydin RTÜK ? Neyse..

Başbakanımızın sözleri aklıma geldi birden. ''-Herkes 3 çocuk yapsın.'' Mesela o gün bu gündür aklım hep orda. Çok fena etkilendim. Çocuk yapmalıyım da yapmalıyım. iyi de kaç kişiyle yapılır bu iş? Nasıl yapılır? Ne vakitte, ne koşulda ? Psikolojim bozuldu. Aynı bu ''Fuck''-lama olayı gibi.Birileri karşıma çıksa da iki ''Fak''-lasak diyorum içimden, sürekli. Bizler böyleyiz çok çabuk etkilenen bir milletiz biraz safız biraz malız. Evet ; en azından birileri bize o gözle bakıyor.

Haa birde Dindar gençlik yetiştirme olayı var tabii ki. Okan'da kapandığına göre ''Tinerci'' olmaktan kurtulduk demektir. Hadi iyiyiz yine, 4 ayak üstüne düştük. Şükürler olsun.