bugün

ağır roman'dı hakkaten yazdıkları. oje ve şehrin ışıkları. gerisine bir şarkım var melike demirağ-hadi canım sende.
hepimiz ne dersek diyelim, dünya dönüyor ve o bunu çok iyi biliyor.
tuğba ekinci gibi bir çapsızın programını terk ettiği adam. hayır tuğba ekinci'ye kızmak olmaz, kızılacak biri varsa okan bayülgen'dir. tek malzemesi bacakları ve dötü olan, tüm orduyu doyurma hayalleri kuran ve bu yüzden allah'a dua eden*, kondomu yurdum abazalarına güzel bir kliple tanıtan bir zavallıyı programına çağırır ve belden yukarı, beyine yakın espriler yaparsan kadın kendini bir şey zanneder programı terk eder. çağırıyorsan sadece dalga geç böyleleriyle ve programı terk etmesini beklemeden postala. twitter köşelerinde asılsın dursun sonra.
okan bayügen yapma! tugba ekinci gibi bu ülkeye hiçbir şey vermemiş suni insanlara bu kadar değer verme. içinden geldiği gibi davran! hakedene hak ettiği gibi davran.

birde önder açıkbaş ne öyle ya... o skeçleri ben yazıp götürsem, sktir edilirim yayın kurulundan falan heralde..
yapmasın abi önder bu işi.. bir de her program orda, kattığı bişe de yok.
kim ne derse desin sosyal mesajlarını, toplum duyarlılığını seviyorum bu adamın. laf atanlara da sözüm önce bi onun kadar başarılı olsunlar sonra çemkirsinler.
bak okan abicim bu entry leri okuduğunu biliyorum. lütfen tek konuk aldığın zaman cübbeliyi konuk edermisin rici etsem.
insanları nereden etkisiz hale getirebiliceğini çok iyi bilen ve insanların söz dalaşı olarak çok çekindikleri kimse.
(bkz: #13841678)
her konuda teklemeden uzun uzun konuşmasını tiyatroya borçludur.
http://galeri.uludagsozlu...m/r/okan-bayülgen-173101/
http://3.bp.blogspot.com/...2Na-0ozA/s1600/chucky.jpg

deli manyak.
sayın okan bayülgen,
dilber ay gibi bir halk kahramanının şive ve konuşma stiliyle dalga geçiyorsun.çok komiksin bravo monşer.yanındaki bebeler dünyada yoktu o kadın türküleriyle milyonlara hitap ediyordu.açın da o güzel parlak poponuzla dalga geçin gülün.ayıp senin yaptığın.
kabak tadı vermiştir.
eski programlarını takip edenler için şu günlerde yaptıkları sadece büyük bir kısır döngüden ibaret ve izlenecek hali de kalmamış gibi.. bir konuyu kaç kez tartışabilirsin ki aynı marifet ya da eforla? iki, üç?

niye bu tv ısrarı ki bu kadar, ölümüne tv?
cahil türk milletinin yücelttiği tipleri, örneğin tuba ekinci, erol köse, vs. vs. ile taşak geçip,
onların bi boka yaramadığını gösterir.

sırf bu yüzden bu adam seyredilir.

he ama engin günaydin, gürgen öz, özgür çakıt, zeki enes akkan, aziz kedi ve feyyaz dan sonra önder açıkbaşla devam etmesi biraz saçma olmuş.
entellik, içinde bulunduğun ve çok iyi tanıdığın o kültür içindeki hataların farkında olup bunları dile getirmekle olur; senin kültürünün dışında olan birinin kendi kültürünü veya tüm insanlığın hatalarını eleştirme şekliyle dalga geçmekle değil. bu akşam bunu yaptı okan, yazık etti. sivri dilli, terbiyesiz bir tiki karşısına oturup çatır çatır cevap verseydi aynı şeyleri ona yapamazdı. sen de herkes gibi olmaya başladın okan. izlediğimiz tek insandın.
sarkazmın kitabını yazması gereken adam.
(bkz: filozof)
Ahlak olarak koca bi sıfırdır kendileri. Adamın programını izlediğimde kendime hakaret ediyormuşum gibi geliyor. Kendimden özür diliyorum; bunu kendime yapmamalıydım, evet evet yapmamalıydım.
bu hayatta örnek alınacak adamlardan .
populer kültürden nefret ettiği halde para kazanmak için iki yüzlü davranan şahıs. bir programında özellikle medya arkası bölümünde dalga geçtiği yerden yere vurduğu tipleri öbür hafta reyting için yayına çıkartıp onlarla sanki çok fazla birikimleri varmış gibi felsefik felsefik konuşan adam. hayır kardeşim madem eleştiriyosun ki sonuna kadar haklısın o zaman atıyorum sibel meriçi çıkarmıycaksın hilal cebeciyi çıkarmıycaksın bunlara prim tanımıycaksın bunu gören şöhret meraklıları demekki böle dikkat çekeriz deyip bol bol soyunackalar artık okan ve okan gibi adamların yüzünden ün şöhret yaptığı işteki balşarısıyla deil soyunmadaki cürretkarlığıyla olacak demekki diyecekler. halbuki kendini yeitştirmiş entellüktüel birikimi çok fazla olan bu adam ikiyüzlülüğünü bıraksa halkın belli bir kesiminin büyük sevgi ve saygısını kazanır yazık ediyosun kendine okan çok yazık
http://twitter.com/#!/oka...status/144594516001820672
http://twitter.com/#!/oka...status/144594969066344449
(bkz: hay ağzın bal yesin)
ciddi izleyici kitlesine sahip tv programcısıdır.
bir gün bu riyakarlık ve ukalalık hasebiyle birisinden çok kötü dayak yiyecek ama hayırlısı. zaten bir sıkımlık canı var, bence fazla zorlamasın.
kendisine sempati besleyince aşırı özgüvenli, gıcık olunca özgüvensiz bir insan olunur. bugün de bunu öğrendik.

yalnız sizin nasıl bir dünyanız var ki ben buna dahil olamıyorum arkadaş. neyin kafasıdır bu yani.

(bkz: bir özgüven ölçeri olarak o bayülgen)
türkçedeki piç kelimesinin tam karşılığı. iyi anlamda.
yaşlandığının farkında olan, ve umudum şudur ki bunu inada bindirmeyip tadında bırakması gereken şahıstır..tv ye çıkıp anarşizm propagandası yaparak anarşizm dünyasında yeni bir paradoksa yelken açandır da bu kişi..biraz önce izledğim kadarıyla vaktinin dolduğunu söyleyebilirim..zaga zamanı çok geride kaldı, bir yerde yaş illa ki etkiliyor fikir ve zikirleri....umarım bilinçli izleyenlerin gözünde kendini iyi hatırlatmak istiyorsa daha da dibe batmadan bırakır..okancım yapma canım, ben fareyim bu dağın karşısında ama sen o dağda bir ağaçsın....hazır hala yeşilken, kesilmeden bırak canım... fransada okuduğun yıllardaki anarşist gençliğinin anısına en azından ihanet etme..öpüyorum..
tapılası insan. can canan...