bugün

bu kadar para ve kendini bir bok sanmaya bu kadar kötü bir ingilizce güldürmüştür.
aklıma hep ibo'nun urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık lafı gelir. adam sonra oxford'u alacak kadar zengin oldu ama gram çaba göstermedi, kültürel açıdan hep inşaat işçisi kaldı. okan da öyle! sadece elit versiyonu. yüzyıllardır değişmemiş antika! kültürlü ailesine ve okuduğu fransız lisesine şükretsin...
entelektüel kişiliği ve bilgi birikimiyle bende Türkiye standartlarının üzerinde olduğu izlenimi yaratan ünlü kişilik.
aslinda yillardir bulundugu heryerde, ama bilhassa son bir haftadir tv 8 de turk medyasina stres yonetimi ve televizyonun faydali kullanimina yonelik fasikul fasikul ders veren sahane insan. deha.
ve ayrica, cok cok hakli olarak van icin tek yurek kampanyasi icin duzenlenen ortak yayina davet edilmemesi nedeniyle sitemkardir. bu organizasyonun fikir babasidir. yuzyillardir her turlu dogal afette ya da felakette bu durumu dile getirip durmustur kendisi. ne manidardir ki, okan kanal d yi terkedince bu durum vuku bulmustur.
herseye ragmen tum nezaketiyle, kendi programini yaparken biryandan da bu kampanya hakkinda tatli tatli bilgilendirmelere yer vermektedir.
bu arada, o ortak yayini arayip iki milyon bagisladigini belirten evkur genel yetkisili bilmemnesi, deliler gibi alkislandiktan sonra gorulmustur ki, bahsi gecen programa evkur sirketi yuzyillarca dakika kadar suren bir reklam vermistir. yani aslinda o bir bagis degildr.
dicegim o dur ki, okan bayulgenin sammiyeti, sefaffligi nerdeeee, degil 19, 199 kanalin bi araya gelip bisiyleri ictenlikle becerememesi nerde.
van için tek yürek programını aramasını dilediğim. en azından bir teşekkür etsin...
(bkz: #13507014)
tv8'e geçtiğinden beri düşüncelerini tam olmasada özgürce aktarmaya başlamıştır.
eskiden sosyal medya(ki genel olarak sadece sözlüklerden oluşurdu) kendisini takip ederdi. şimdi tam tersi. böylesi daha iyiymiş.
şu anda programını zevkle izlediğim adam. van depremi için saklanmayıp gerçekten tavrını eleştirisini ortaya koyan adam. ayrıca bu konuda acuna soktuğu laf oldukça hoşuma giden adam. harbi adam vesselam .
son attığı twittlerle egosal bir patlama yaşadığını bize yansıtan über, süper, dahi falan filan...beyaz'ın kendisiyle aynı anda reklama girdiğini iddia etmekte ve suçlamaktadır. kısacası sen iyi bir insan değilsin okan bey.
senelerce çalıştığı kanal d, kendisiyle aynı anda reklama girince çok kötü olmuş; eskiden rakip görmediği beyaz da birden suçlu olmuştur. vefa bu abimiz için belli ki bir bozacı sadece. o kadar bozuluyorsan aynı anda reklama girmesine başka kanala geçmeseydin o zaman okan bey. hem karnım doysun hem simidim dursun yok!
(bkz: okan bayülgen in kanal d ye olan sitemi)

sitemi beyazın şahsına değildir. kanal d rejisinedir.
pek bilmiş kişilik. ama izlenmeye değer bir insan.
artık haftada beş gün program yapan adam. gerçekten durumu yadırgıyorum. eskiden iki gece olurdu ve siz hafta boyunca okanın programını beklerdiniz. bazen çok üzülüyorum.
21 yaşındaki izleyiciye, "sen ülke sorunları hakkında kafa yorma, o işi büyüklerine bırak" demiş kişi.
yaşının küçüklüğüne özellikle dem vurdu.
"keşke herkes ülke sorunlarına yaşına bakmaksızın kafa yorsa, yanlış da olsa, doğru da olsa; en azından bir fikri olsa" diyoruz kendisine.
yeğenimin ben onun programını izlerken sesini duyup shrek izliyorum sandığı adam. dublaj nelere kadir.*
@okanbayulgen, kraliyet ailesi, medya kralı, disko kralı, muhallebi kralı, kral çıplak, @dedikoducubay, youtube da okanbayulgenansiklop's.... huh! ki daha da var acaba sosyal medyada hepsini takip etmesi zor olmuyor mu?...

edit: evet yemedim içmedim sabahın kör saatinde bunu düşündüm...
Ağır roman filminde oldukça başarılıydı...
(bkz: digitalage) dergisinin kasım 2011 sayısında medyanın sosyal kralı kapak konusuyla sosyal medya hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşmaktadır kendisi.
zekasına ve kültürüyle dikkat çeken showmen.
adam gibi adam.
artık televizyonda bir markadır. tek başına bir okan tv kurup orda yayın yapsa da bu işi götürebilir bence. an itibariyle de tecavüze uğrayan n.ç. davasını işliyor programında ve bu duyarlılığıyla takdirimi kazanmıştır kendisi. n.ç. davasıyla ilgili ise tek bir şey söyleyebilirim, artık bu ülkede yaşamayı sevmek için var olan sebepler her geçen gün daha da azalıyor.
siyasete kaymadan çatır çatır n.ç. davasını eleştirebilmiştir.
örnek teşkil etmesi açısından önemlidir.
okan bayülgen tv8 e geçtiği için reyting kaygısı gütmeden rahat yayın yaptığı için kendini buldu. medya kralı ve disko kralı gibi biraz daha neşeli şarkılı, türkülü programında biraz dozajını düşürdü. ilk hafta hilal cebeci ve sibel meriç ile ilk gelenlere reyting verme kaygısına girdi. fakat sonra anladı ki böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını anladı. sonra ki haftalarda daha düzeyli konukları aldı. çünkü zaten sen adam gibi düzeyli program yaptığın zaman senin kemik kitlen zaten seni izliyor. senin itici olduğunu düşünenleri böyle daha çok itiyordun. fakat hafta içi programlarında seyircinin gönlünü almıştır.
olayları çok iyi tartan ve yorumlayan üstat, keşke çözüm yollarını daha net yapsa. siyasetten kaçmaması gereken okan istiyorum!
açılmışı var okan. *
(bkz: nihat doğan ın aslında demek istedikleri)