bugün

ırkçı, insanlara tepeden bakan bir karakter olmasını bir yana bırakırsak bir programında ekzecireyt etmek gibi bir kelime kullanaması nefret etmek için yeterli bir sebep olarak görüyorum.efendim exzecireyt ingilizce bir kelime olmakla birlikte abartmak anlamına gelir peki okan bayülgen yurtdışında çok kaldığından abartmak kelimesi aklına gelmedi de mi bu lafı söyledi tabi ki de hayır halkın bilmediği bişey söyleyerek kendini sıradan vatandaştan üstün görme durumu olarak düşünüyorum.
genel kültürüm kuvvetlidir diyebilecek cesarete sahip insanları bile bir cümleyle yavru kedi gibi uysallaştırabilecek üsluba ve bilgiye sahip olması da bir neden olabilir.
kıskançlık en büyük nedendir.
- yıllarca tenkit ettiği mağazinden geçinmesi!

- yıllarca küçük gördüğü mankenleri, sanatçıları programına çıkararak o'nlarla dalga geçip düşük seviyeli gençliğin dahisi olmayı başarabilmesi!

-...........

-...........

pöff hiç yazasım yok. valla!

not: her programında gençliğe yönelik, kapitalizmin zararlarından bahsetse de kapitalizmin kucağından yıllardır inmemesi! bak bunu unutmam kendime hareket olurdu!

not2: magazinden kasıt kendisinin magazınde boy göstermesi değildir. boy verse boğulur zaten. söylenmek istenen, her programında magazınden beslenmesi'dir.
insanlarla dalga geçmeyi bir ayıp, bir ukalalık değil de bir marifet olarak görmesi.
(bkz: emmanuel emenike)

tek başına yeter hatta fazlasıyla artar bence.
bu adamdan nefret etme biraz ağır kaçar efendim ama bazen programlarında rastlıyorum yaptığı terbiyesizlikleri işte telefondaki seyircinin yüzüne kapama olsun sütüdyoda emekleyip afedersin poposunu göstermek olsun.. yeri gelincede ne kadar kibar biri olduğunu gördük bu adam bu terbiyesizlikleri reyting uğruna yapıyorsa o zaman nefret edebiliriz arkadaş..
nefret etmek istemek yeterlidir.

"ya ama telefonu yüzlerine kapıyoo!"..iyi de arayanlar onun için arıyor.

"ukala"..bırakın olsun. iyi bir bilgi birikimi onu geçtim türkiye'nin en iyi televizyon programlarından birini yapan adam, bırakın olsun.

"magazine laf söylüyo ama hep magazinde hep magazinde". efendim kendisini magazin yanıma gelsin diye arayanlarla karıştırmayın bu bir. ikincisi medyanın olduğu yere gidiyor diyenler için; adamın sevdiği mekan orasıdır ya da arkadaşları ordadır gidiyordur. bu her insanın olduğu gibi onun da hakkıdır. çıkışta kameraların olması onun sorunu değildir.
ikiyüzlülüğü!!!

mesela bir hafta programında; gey, lezbiyenlerin sesini duyurmasını isterken;
başka bir hafta, ''eşcinsellik tedavi edilebilir'' diyen bir adamı çıkarması.

samimi değil!!
popüler kültüre karşı olup neden onun ekmeğine yağ sürersin ki?

okan bayülgen: albüm muhteşem olmuş.

o kadar çok nefret etmiyorum; ama samimi ve dürüst bulmadığım için fazla sevmiyorum.
o zortlak sesiyle tamaaaam! yeteeer! diye seyircileri sustururken akla pınar beyaz reklamında ki beyinin gelmesi.
kendını kral ılan etmesı.
femınıst olması.
ukala olmasıdır mesela. ayrıca herkese laf vurma zorunluluğu duyması.
başkaları üzerinden espiri yapıp millete satması.
serdar ortaç olmak.
kendine özgü kibirini ve küstahlığını paraya, populariteye çevirmeyi başarmasına yardımcı olmamızdır.
Kendini beğenmiş olması.
ırkçı söylemleri, ortada hiçbir şey yokken insanları aşağılaması, kendini troll sanıp trollüğü de eline yüzüne bulaştırması ondan nefret etme nedenlerinin başında gelir.
ukala ,agresif ,kibirli ,fareye benzeyen bir tipi olması
ırkçıdır.
kısa boylu ve tipsiz olduğu halde taş gibi karıları götürmesi tarzı nedenlerdir.
ırkçılık yapıp üstüne örtmeye çalışması. anarşist taklidi yapıp sistemin çarklarından birisi olması.
tamamen sahtekar bir adamdır sisteme söver ama üstünden prim yapar.hareketleride çok yapmacıktır.
tek bir neden varsa o da onu çekememektir.
devam derken parmağını şıklatması.eleştirdiği konularla reyting sağlaması.