bugün

ohal ile masum da olsanız, sadece Tayyibe karşı olduğunuz için sikilecek olmanızdır. Keşke bu ohal gerçekten vatan hainleri için kullanılabilse. fakat ben sadece Tayyibe karşı olduğum için, onun yaptığı hataları, yanlışlıkları her mecride belirttiğim için bu 3 aylık süreç içinde en azından gözaltına alınacağımın farkındayım. Allah sonumuzu hayır etsin.
Ohal ile s*kilecek kişilerin terör örgütü yandaşları üyeleri vs. olmasıdır. Bizim gibi kendi halinde insanlara birşey olmayacağını düşünmekteyim, umarım.
Dün akşam 8 den beridir arazideyim. Hal ilan edildi ve karakoldan bir yere kıpırdayamıyoruz.

Ben arkadaşlarımın sıçarken götünü görmek zorunda mıyım ?

Götürün lan beni evime.
aslında ohal kötü bir şey değildir ama yapana göre değişir. mesela fransada da ohal var ama halka yansıtmıyor. sadece amaç şudur: mesela siz bir örgütü temizlemek istiyorsunuz ama hukuk size aşırı derecede engel oluyor, işlemleri yavaşlatıyor ve bildiğin ülkenin anası sikilecek. işte ohal ilan edip bu hukukla yapamadığın şeyleri hızlıca yaparsın. artık hukuk önüne çıkmaz ve hızlı karar alıp çok çabuk temizlersin.

ancak konu akp olunca işler değişiyor. kendinden olmayan herkesi yok etmeye programlı akp bu hukuksuzluğu muhalifleri yok etmek için kullanabilir. gram güven vermeyen hükümet demokratik olmayan bu durumdan istifade ederek halkta kalıcı hasarlar bırakabilir. yani ohal faydalı olduğu kadar tehlikelidir.

tıpkı bıçak gibi, katilin elinde insan doğrar ama doktorun elinde hayat kurtarır. işte bu da onun gibidir.
hükümet bize halka bu durumu yansıtmayacağına dair söz vermeli ve sadece fetocuları temizlemek için bunu kullanmalı.

öyle bir şey ki bu durum: seni içeri atıp işkenceden öldürürler cesedine bile kimse ulaşamaz. şaka değil yani bu.
Her kesim için olan bir tespit degildir. Yandaş olmadığımız için olabilecek durumdur.
sorun yok. zaten kendisine destek çıkmayanları sikiyolardı.
Aga bizi bilen bilir ben 14 yildir mualifim buralarda kime sorsan gösterir allaha sükür korkumuz yok.
mualif diye insanlar suçlanamaz.