bugün

Ogame strateji oyunun da kurallara uymayan kişilere verilen cezaların sergilendiği alandır. Bu alan kimin ne sebeple ceza aldığını gösterir.

Oyundaki ceza gerektiren sebepleri sıralamak gerekirse;

Birden fazla hesap kullanımı---->kapatıldı
usluba dikkat
ip kontrolü devre dışı / tekrarında hesap kapatılır
izinsiz bakıcılık / 20gün tatil
ticaret ihlali/ xxxx / 1gün
multi (xxxxx) - kapatıldı
heavy insult

Birde bu cezaların açıklaması uzun olan birazda komik duranları vardır..

"forumda birden cok kullanici ismi alarak yönetimi istifaya davet/oyun yöneticillerini(evren ve forum) yapamayacaklari islerden sorumlu tutup kelle istemek/terbiyesizlik/kapatildi"

"heavy insult/koçumlu aslanımlı oyun değil bu/izmir hayvanat bahcesimi burası/1 gun tatilli"
nesquik adlı 1.evren operatörünün kırıp geçirdiği yerdir.

cezalarından bazıları;

-Oyuncu ismi-sebep ve ceza-

041 - Casus sondasi yolladi diye insanlara dunyanin ilk meslegini yapiyosun denmez/2 gun tatilsiz.

ibne nesquik - bi mukabele/kapatıldı.

selooo - lan mal yolla bana\bu mesajiniz bana geldi hemen cişkartiyorum mallari 2 is gunu icinde sizde olucak yetmezse bana ulasin daha da yolliyim/tobe estagfurullah/2 gun tatil

zeki - bu nefis ittifakin son uyesini de kapatirken buyuklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden oper yasitlarimin yuzune bile bakmam

-bunlarda birden fazla hesap açanlara gelen cezalar-

SNL4 - buna puan yapmaya bile vakit bulamamissiniz/kapatildi
SNL5 - ayni sekilde bunun da puanı yok böyle söyleyince insanın ici burkuluyo puanı yok kücük emrah gibi bisi/kapatildi
SNL6 - benim hiç puanım olmadı amca/kapatıldı
SNL1 - emrahhh gezegenini alicaamm seni tamirhanede calistiricam buda nuri alco/kapatildi
SNL3 - 41 kere masallah diycem 41 tane daha acarsiniz diye korkuyorum/kapatildi

fenjal - 1, 2, 3 diye giden hesaplara bayiliyorum/coklu hesap turevi/kapatildi/bu arada gozumun nuru ortaklarin en mukemmeli eylül tatilden hosgeldin
ferjal1 - 1 fenjal 2 fenjal 3 fenjal 14 fenjal baan bir bade doldur bune bicim dugundur haninna/kapatildi
oyuna girilmediğinde nick kontrolü yapılan yer.
--spoiler--
http://www.ogame-tr.com/teshir.htm
--spoiler--

buradan sadece yarılmak için takip edilebilecek direk. 1. evrene dikkat.