bugün

bir bülent arınç tepkisidir.
http://haber.sol.org.tr/d...iyor-soyleme-haberi-77738
vajina kelimesinden bile rahatsız olan bi insandan şaşırılmayacak bi tepki.
çok yakından tanıdığım fahriye güney' e söylenen cümle.

gomşumuz oluyo da bizim gomşumuz oluyo.
yazık lan. vallahi üzüldüm yani tamam bilerek söylenmiş bir şey trollemiş yani belli ama yine de insan üzülüyor be.
insan müsfetessi bülen arınçın söylemi. O adamı gördüğüm yerde kulağına kulağına rakıııııııııııı diye bağırıp kaçasım var.
işte bu adamlar bizi yönetiyor, artisliğe bak rakı geçiyormuş.

o rakıdan alınan vergi ile maaş alıyorsun, hastanelerde beleş tedavi görüyorsun, eşşek yükü ile harcırahlar alıyorsun, makam arabalarına biniyorsun, o paralar ile yapılan yolları köprüleri kullanıyorsun.

hepsini siktir et yönettiğin ekonominin en önemli ayaklarından birini sağlıyorsun ama içinde rakı geçiyor söyleme, ilkokul bebesi misin mübarek tabi karşında her şekilci hareketi şakşaklayan bebe sürüsü olunca böyle oluyor...

o değilde bu adamları o makamlarda görünce o rakının şişesinin neremizde olduğu daha iyi anlaşılıyor... *
vajina kelimesini duyunca erekte olup, rakı kelimesini duyunca sarhoş olan bünye hezeyanı.
kafayı sıyırmış birinin beyanatı. türkünün bilinen halinde de rakı sözcüğü geçmez. bilenler bilir "kazanamadım sıla parası" diye söylenir genelde. sıla sözcüğünün yerine rakı sözcüğünü de kullanan vardır ama çok nadir. rakıyı sılayı geç bir insan buna katlanmamayı nasıl becerebilir. "tekirdağ vilayetini de kaldıralım bana rakıyı hatırlatıyor" derse şaşırmam bir süre sonra.
O türkülerin nasıl yakıldığını, dillere nasıl dolandığını ve yaşatıldığını bilmeyen şeyini şey ettiğimin şeyi söylemidir.

ayrıca iskender pala'nın ''Gel gelelim bazı türküler vardır ki maalesef eski oturak âlemlerinin veya cinsel sapkınlıkların sözcülüğünü yapar gibidir'' sözlerinin ardılıdır.
(bkz: vardar ovası nın sözleri değiştirilsin kampanyası)
bülent arınç radyodaki "am" butonunu görünce de utanıyor mudur acaba?

- "am mı lan o?" kapa radyoyu kapa...
Şurada güzel özetlenmiştir.

görsel
Bülent arınç'in şakayla karışık gülerek söylediği sözdür, orada rakı geçiyor söyleme, ben yokken söylersin.