bugün

üç laftan ikisinin "işin zor, kolay gelsin, ikiniz de çok güzel söylediniz, allah yardımcın olsun" olan boş beleş program. sanırsın aya gidecekler de mekiğe girmeden önce son konuşmalarını yapıyorlar. ayrıca aralarda batman ve pirates of caribbean serilerinin şarkılarını çalmak kimin fikriyse, kendisine kafam girsin.
ebru Gündeş el koymus inletmisir off.
ebru gündeş olmasa izlenmeyecek olan yarışma.
tv deki diğer dizi,yarışma vs program lara göre en taş hatunları barındırıyor bunlar, hem suratlar düzgün hemde paketler sağlam, soyunup soyunup geliyorlar mini eteklerle dekoltelerle, sanki şarkı söylemeye gelmemişler gibi, şarkı söylerkende bağırdıklarında veya saldırganlaştıkların da baya tahrikkar olabiliyorlar.
ilerleyen aşamalarda özellikle halk oylaması esnasında halkın oyunu alabilecek kişiler hep bir üst tura çıkıyor. Halkın sempatisini kazanabilecek kişi performans sonrası orada bulunan seyircilerin tepkisinden belli oluyor zaten. Jüri de yarışmanın formatına göre stratejik olarak ilerde oy getirebilecek kişileri tercih ediyor. Burada üzüldüğüm nokta halkın sempatisini kazanan kişilerle eşleşen kişiler. O kişilerin birçoğu sesleri iyi olsa bile halkın pohpohladığı kişilerin karşısında elenip gidiyor. Bu durum geçen yıllarda da yaşanmışti. Bu sene de yaşanıyor. En sevmediğim tarafı da bu.
Ebru gündeşin bazen fazlasıyla abartıldığı yarışma.
acun ılıcalı'nın sunduğu ses yarışması.

dikkatimi çeken şey, jüri üyesi sanatçıların ( hadise, ebru gündeş, murat boz, gökhan ) yarışmacıya kanaatını kullanırken seyircilerden etkilenmeleridir. yani yarışmacıyı çok alkışladıkları zaman '' hımmm halk sevdi, ben bunu seçeyim '' gibi bir düşünceleri oluyor ve en çok kim alkışlanırsa genelde o seçiliyor. bunu iyi analiz etmeleri gerekir. zira yarışmacıların bir sürü arkadaşları o sütüdyo da yer almakta.
hasan tunç'un ''sen yağmur ol ben bulut maçka'da buluşalım'' sözlerine sahip olan eserinin ''...derede/artvin'de buluşalım'' olarak seslendirildiği program.

yapılan bu hareketle başta eserin sahibi merhum hasan tunç'a ve maçka halkına bir ayıp söz konusudur.

bu sebeple bu eylemi gerçekleştirilenleri kınıyorum.
kimdir bunlar?

isimlerini yazmaya üşendiğim yarışmacıların hocaları, nam-ı diğer jüri.
o jürilerin yardımcıları.
bu programın bu konuyla ilgilenen kişileri.
en önemlisi de karadeniz'den dem vurup bu ayrıntıyı es geçen yarışmacıları...

şarkı sözlerini programda değiştirip ''sen yağmur ol ben bulut derede, camide, çayırda çimende buluşalım'' demek, diyebilmek kültürümüze yapılmış bir haksızlık ve yanlışlıktır.

bundan sonra dikkat edilir umarım.

http://www.acunn.com/vide...duellosu-divane-asik/2102
düellolarda hareketli parçaların hiç şansı yok.
juriyi, özellikle hadiseyi etkilemek için ver slow u.

eğer bir hareketli, bir slow parça varsa kazanan %95 slow olan.

adaletsiz.
en iyi formata sahip ses yarışması.

sadece karadeniz şarkıları okuyabilen şu ikizleri sırf hızır'ın yerine tercih edecek ya gökhan, buraya yazıyorum.
yabancı şarkı hiç söylememiş birine fransızca şarkı verilirken, karadeniz şarkıları söyleyen ikizlere neden başka türde şarkı söyletilmez.

adaletsiz.
gökhanin bu Karadenizli çifte Karadeniz türküsü söyletmekle zaten sonucu baştan belli etmiştir.
gökhan gardasım bak, olmadı bu haksızlık ettin. halbuki Hızır bey ne güzel damar damar söyledi ergen duygularımızı deprestirdi. Neyse otur sen düşün biraz.
soyhan'ın kadınım ile alıp yürüdüğü yarışmadır. videosu nete düştüğünden beri sürekli dinliyorum adam yarışmaya fazla kesinlikle.
ilgili video:
http://www.youtube.com/watch?v=djisZ2nzI48
haksızlığın daniskası yapılan yarışmadır.
Sesin değil oy alma oranlarına göre seçim yapılan yarışmaya yarışma denmez. Zaten türkiyedeki bütün ses yarışmaları öyle olmadı mı? Yanılıyorsam düzeltin, hiç bayan bir birinci çıktı mı ya da çirkin biri? Çıkmaz tabi görüntü lazım bize ses değil.
gökhanın bu akşam itibariyle antipati uyandırdığı yarışmadır.

sms ile gelecek oy potansiyeli adına, şımarık ve yeteneksiz ikizleri seçmen kendi sonunu getirecek, yaz bi kenara.
an itibariyle inci tanem performansıyla ilkay gündoğan yarışacaktır.
berbat program. ya arkadaş ne biçim program bu iki laz'ı hala tarz değiştirmeden aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp söylettiriyorsunuz ? farklı tarzda şarkı söylettirin bakalım ne oluyor ?

yetenekli mi değil mi ?
iddialı, bilinen ve slow parçaların verildiği yarışmaların genelde kazandığı bir sezon bu sezon. bu tip parçaların ağırlığı ve seyircinin buna uyum sağlaması kolay oluyor.
ama hızır'ı eleyen gökhan haksızlığın alasını yaptı maalesef sırf telefon oyları ayağına.
sinirden tırnaklarımı ellerimi yedim. öyle yarışmayı fanatik takip eden biri değilimdir. zaten sevmediğim şarkılar çıkıncada zapping yaparım. ancak resmen çıldırdım bu gece. hayatımda en sevdiğim şarkılardan biri olan "cevapsız sorular" şarksını manga'nın solistinden bile daha iyi söyleyen, resmen resital veren hızırı popülistlik uğruna rezalet bir dansla rezalet bir performans gösteren , en ufak ses güzelliği duyamadığım ikizlere elettin ya gökhan ; yere batsın senin reyizliğinde, adalet duygunda, rockcılığında. arkadaş bir kişi de samimi olsun soktuğumun tv dünyasında.
Hızırın harcandığı yarışmadır.

Hayde gidelim türküsünü cem yılmaz bile söylemistir arkadaş nedir bu ikizleri vazgeçilmez kılan?
Akşamın başından beri önce tonla reklama gıcık oldum. Sonra daha önce albümü olup yarışmaya katılan Özhan Gül olayından biraz işkillendim. Sonra dişlerini yaptırmasından ve dekolte kıyafetinden daha şarkıya başlamadan turu geçeceği belli gibi olan Nurcennet'e kafam takıldı. Ama şu Hızır'ın elenmesi hakikaten en fenasıydı. O kadar ki Hızır'i duyduktan sonra içimden dedim ki belki ikizleri kartracak bir istisna yaparlar. Şimdi spektaküler yarışmacıların reytinginin oyunun fazla olacağı kesin. Kesin ama, Performansın esas olduğunu söylediğiniz bir yarışmada bariz haksızlığa uğrayan yarışmacıyı ne yapacağız? O zaman bırakın herkes birer-ikişer performans sunsun, Yasemin, ikizler, Tuğçe, Hasan arasında bir final yapalım olsun bitsin. Sürpriz payı yoksa işin tadı da olmaz. Yazık.
(bkz: hepimiz hızırız)
Biraz önce bir adamın çıkıp işkembesini salladığı, böyle bildiğin seyircilere doğru.. Daha neler göreceğiz bakalım.. Hoş, hızır reis' ten sonra kör olduk ama..
halkımızın ne kadar arabesk olduğunu gözler önüne seren yarışma. arabesk, ağlak, damar bir şarkı duyunca alkışlara boğulan seyirci, scorpionsun still loving you parçasına ağız burun kıvırıyorsa vay halimize.
görme engelli insanların marka tanıtım aracı olarak kullanıldığı program. insanlar bu tarz detaylara takılmadan bunları izlenebiliyorlar ve bunu ben bir türlü anlayamıyorum. ayıp bu yahu ayıp.