bugün

kim elendi kim kazandı umurumda değil! bu üç kadından ortalığı kasıp-kavuracak bir grup çıkar.
acun distributor vazifesinde yola devam ediyor. yurtdışında ne varsa türkçeleştirip bize sunuyor. yarışmacılar sahneye çıkarken fonda duyulan müzik final countdown, ekranda beliren kim vs kime karşı ibaresi amerikan programları takliti, sahne tam bir amerikan boks müsabaksına dönmüş. ayrıca sahneye yukarıdan uzanan mikrofon dahi taklit. bu kadarı da fazla deil mi acun.
diger mevzu ise hülya nın orada işi nedir anlayamadım. diğer jüri üyelerinin yaptığı yorumlara göre kendine bir yol çiziyor. açıkçası hülya için jüri sözcüğünü kullanmak fazla ağır olur.
VALLAHi "BU YArışmada SES MES YOK" DiYENler var onu da gördüm. ben pop'tan, türküden çok anlamam ama arada bazı sesler duyuyorum ki, o arada uğraştığım işi bıraktırıp "oha o ne be?" dememe yol açabiliyor. ha "popüler olan herşeye, her programa karşıyız" ekolü var memlekette, onlar da öyle işte napalım.

lan o bihter mi ne var bi tane sarı bişi. o ne öyle ya? lan herkesi çıkar, o kızı çıkarttı ortaya bu program iyi misiniz siz?
şu yarışmayla ilgili de "sıkıcı" ve "iyi ses yok" gibi cümleler kuran var ya, gülsem mi ağlasam mı bilemedim. get a life!
hadise'nin ya da murat boz'un düello sonrası seçim yaparken göz yaşlarına boğulması ailecek gülme krizine sokmuştur. tamam belki hepsi gerçekten çok iyidir, seçim yapmak çok zordur ancak ve ancak sanki yakın bir dostun ölmüşçesine ağlamak o ses türkiye'nin kalitesini düşürüyor şahsımca.

haricinde format bakımından kaliteli bir yarışma olduğu apaçık ortada olan program.
(bkz: o ses türkiye yarışmasının logosu)
bir haltan anlamayan juri üyelerinin bulunduğu yarışma programı ee adama ne biliyorsunuz ki, ne öğreteceksiniz diye sorarlar tabi.
derya avcı vs gülnur çelik keskin düellosunda kart sesli deryanın kazanıp billur sesli dünyalar tatlısı gülnur'un gönderilerek içimi yaktığı yarışma!!!
yarışma için binlerce şey söylenebilecek olsada bihter gibi bir sesi tanımamıza vesile olmuştur.
edirneden öte kimsenin tanımadığı ve türkiye adındaki küçük ülkede ''sanatçılık oyunu oynayan'' birkaç megaloman medya maymununun juri üyeliği yaptığı özenti ve çakma yarışma..

bir de acun'a ''yaratıcı'' derler..bu adam yaratıcı falan değil düpedüz fotokopici..artık show tv ve kanal d gibi kanalların ''merkez medyadan düşürülme zamanı'' gelmiştir bana göre..rayting için her haltı yemeyi göze almış bu kanallarla hiçbir nane olmayacağı ve kaliteli yayın çıkmayacağı ortadadır..

hülya avşar'ın neden bu milletin zorla gözünün içine sokulmak istendiğini de anlamak mümkün değil..hani bazen yalçın küçük'ün ''seçilmiş aileler ve seçilmiş kişiler'' tezine inanası geliyor insanın..hülya avşar'ın ne gibi bir başarısı var da kalkmış orada jurilik yapıyor ?

ya söylenecek çok şey var..ama bu medya,bu kültürel ve ahlaki erozyon ile sittin sene bu ülkeden sanatçı falan çıkmaz..herkes bunu kafasına böylece koysun..
juri üyeleri daha sağlam olsaydı ciddi keyifle izlenecek format. ama bir hülya avşar ne kadar hocalık yapabilir ki zaten kendisinin durumu ortada.ama gercekten bok atmaya da gerek yoktur her türlü izletiyor program gideri var.
acunun paraları kaldırıp kaldırıp rafa koyduğu bir proje daha. bu bitince ne olacak çok merak ediyorum birinci çıkan vatandaşımız ne olacak? kaçımız onu hatırlayacağız? çoğu gibi gereksiz bir yarışma programı.
üzerinde tartışmaya gerek yok ilk bölümünde gerçekten sesler yarıştı ki o da adaletsizdi zira son dönemde çıkanlar grubumda zaten var böyle ses diyerek elendi falan ama şu anki düellolar ve daha sonrasında sadece rating getiren yükselecek. ses mühim değil tip, ışık önemli.
yeteneksiz seçici jüriye rağmen; murat boz un ekibinde bulunan 16 yaşındaki finalist oğuz, düellodaki performansı ile yine çok başarılı.
murat boz'un nekadar sıcak samimi ve içten olduğunu anladığımız güzel eğlenceli bir program.
neylan ve arkadaşının hülya tarafından elendiği sikimsonik yarışma. oha lan bu kadar da olmaz.
az önce seslerine hayran kaldığım neylan ve serhat ikilisinin elendiği yarışma. elendikleri kızın sesi de çok abartılacak derecede iyi değildi. gerçekten çok yazık. jüri, özellikle de hülya avşar, bazen çok adaletsiz seçimler yapıyor.
(bkz: hülya avşar dramı)
eledi eledi. valla eledi!!! yarışmanın en güçlü birincilik adaylarından birini şak diye eledi. hülya saçımı başımı yoldum senin yüzünden.
formatından bi sikim anlaşılmayan yarışma. her jüri 16 kişi seçecekti, sonra her önüne geleni seçtikleri için 16 kişiden fazla oldu. sonra 16 ya düşürecekler dendi ele ele herkeste 16 dan az kaldı. diğer jüriler ne işe yarar. hiç bişey belli değil.*

edit: imla
hülya avşarın hiç bir sikim bilmemesi sonucu neylan ve serhat'ı elediği yarışma.
Sırf Hadise için izlenmesi kesin gerkli acun ılıcalı yeni programı.
(bkz: bir jüri olarak hülya avşar)
jüüüriye.
jüüüüriye!
neylan ve serhat kendine has bir tarza sahip olmakla beraber düet yapmaları gereken adını bilmediğim hatunu devre dışı bırakmış, sahnede hülya insanının uyarısına rağmen hatuna k.çını dönmüş, şişkin egoları yüzünden akım derken b.kum olmuş ikilidir. haa hülya avşar müzikten anlıyor mu, koskocaman bir hayır! ama neylan ve serhat daha şimdiden artistik tavırlara girdiklerinden bu son onlar için uygun oldu.
neylan ve serhat'ın iyi ki elendiği yarışma. bir kere serhat'ın ses gibi bir şeye sahip olmadığı oldukça aşikarken nasıl oluyor da insanlar seviyor anlamıyorum. hele o neylan'ın ayi ayi performansı sırasında o bet sesli serhat'ı dinlemek zorunda kalmak, diğer yarışmacı kızı sallamayıp biz şahaneyiz triplerinde olmaları dolayısıyla elenmeleri sevinç yaratmıştır. hayır madem o kadar oldun katılma kardeşim yarışmaya.
acun ılıcalı'nın sunumu ve yarışmacılar sahneye çıkarken çalan eye of the tiger şarkısı yarışmayı ilk kez izleyen beni korkutmuştur. güzelim kızlar dövüşecek mi lan n'oluyo diye düşündüm meğersem şarkı söyleyeceklermiş... bir şarkı yarışmasını bu derece boks maçı havasına sokmaya ne gerek var bilemedim.