Anayasanın 384.2 Kanununun 1. fıkrasının c bendine göre davulcuların para toplamasının Ramazan ayının 27. günü ile sınırlandığını bilmeyen insanların şaşırma cümlesi.
geldiler ve biz de perdeleri kapadık.
Son 5 yıldır, millet bayrama kalmadan kaçıyor, ihale bedelini bile toplayamıyoruz diye dert edinen davulcuların haftalık olarak bahşiş toplama alışkanlığını kazanmasından mütevellit bu sene bu alışkanlığın uygulanmadığının farkedilmesidir.
Daha mübarek ayın 10. Gününde kapımızı çalmak değil resmen aşındırmışlardır. Dışardan ışığımız yandığından dolayı bir kaç sefer kapı zilini çalan davulcular evde olduğumuzu bildiklerinden kapıyı yumruklamaya başlamışlardır.
Sabrı artık taşan ben hayırdır diyerek isyanımı atarım. Bahşiş vermicekmisin abi diyen davulcuya ben kendi saatimle uyanıyorum gerek yok. Davulcu ama ben vuruyorum abi.. E o zaman vurmazsın kardeşim.. Falan filan..

Zorla bahşiş almaya gelen tembellerdir gözümde. Gecenin ıkısınde kımı uyandıracaksa amk.
daha bugün gelen elinde hiç bir belgesi olmayan yalnızca saçma bir kart verip bahşiş koparmaya çalışan davulcuya verdiğim cevapla benim bile şaşırdığım olay. millet saatimle uyanıyorum der, ben adama biz atayiziz tutmuyoruz dedim sonra sahur yaptim. değişik bir iftarla da günü tamamlarim artık.
Bizim eve geldiler lan. Hem de 2 gün önce.