bugün

Ödedin de adam mı oldun sorusunu akla getirir.
Kdv'yi odeyip, ustu kalsin diyerek espiri yapsak, kac araba odun atarlar acaba.
bu paraya komple ineği alıp yıl boyunca et yerdin. hatta ineği kesmez de sütünü satarsan 1 yılda kendini amorti eder bi de yavru verir, çocukların oynaşır sevinirlerdi aq.
Bu faturayi iki kisi icin odemis gibi hava yapmak ta bir zeka belirtisi. ( bu arada parayla hava atmak ayri bir belirti tabi) 21 havuc dilim baklavadan anlasilacagi uzere en az bu sayida kisi varmis masada. Insan gibi yerseniz kisi basi 100 150 tlye cikabilceginizi gosteriyor ki bu da hadi asgari ucretli doatlari gecelim calisan cogu kisinin odeyebilecegi bir faturadir.
bu nusretin garsonları eve gidince ne gülüyordur ama, "ulan ne kerizler var dünyada hanım hahah" diyorlardır.
300 lirayı çıkar gözden.
Fazlasıyla abartılmış fiyatları kabartilmiş bir insan ve restoranti. Parası olan benimdir diyen kapitalist bir mekan. En az 1000 lirayla çıkılan bir mekan.
sağlam faturadır.
burada takıldığım tek kalem 21 havuç dilimi 588 lira. kafamda deli sorular.
Hitap edenlerine gore normaldir buraya is adamlari oyuncular siyasetciler unluler futbolcular gidiyo.

Simdi bir futbolcu kalkip bu parayi odese zoruna gider mi adamin zaten aldigi para yedi sulalesine yeter simdi haftada bolum basina en dusuk 30 bin tl alan bir oyuncu buraya para odese zoruna gider mi çerez parasi gibi gelir olay bu.
Bu ülkede ne kadar mal olduğunu gösterir, ulan yediğiniz o sığırdan bile sığırsınız lan.
Böyle bir yerin pepsi kola kullanıyor oluşu şaka gibi.
21 havuç dilimine takıldım ben. 488 lira! O ne ki? Havuç mu? Yoksa et yemeği falan mı?

Havuç en ucuz sebzelerdendir de, o yüzden şaşırdım. Benim duymadığım çok özel bi et yemeği falansa sözlük ahalisinden özür dilerim.

Ama hiç de sanmıyorum. 488 liralık 21 havuç dilimini çok çok merak ettim harbiden.

Türkiye gibi adaletli hukukun diil gücün egemen olduğu ülkelerde Böyle restoranlar olur, normaldir.

Sonuçta bunun böyle olmasına büyük ölçüde türk halkı karar verdi. Kendi eserini beğenmemezlik edemez.