bugün

--spoiler--
ayetlerimizi tanımayan kafirleri, onları kuşkusuz, yarın bir ateşe yaslayacağız. derileri piştikçe azabı duysunlar diye kendilerine değiştirmek üzere başka deriler vereceğiz. çünkü allah, izzetinin sonu olmayan bir hikmet sahibidir.

--spoiler--
görsel
(bkz: Ayetlerle sözlüğüm programı)
kuranı kerimin 56.ayetidir.
Bir insanın derisi yandığında,yanık bölgeye iğne batırılır. Hasta acı hissediyorsa seviniriz çünkü nosiseptörler zarar görmemiştir ve yanık yüzeyseldir.
Yanık derinse hasta hiçbirşey hissetmez çünkü yanık reseptörlere zarar vermiştir.
Kuranda azabı duymaları için derilerinin yenileneceğini söyleyerek deride ağrı hissinden sorumlu bir şeyin varlığına işaret etmektedir.
Ayette mantık hatası var diyen zeki arkadaş için yazıyorum : reseptörler deri katmanlarının arasına dağılmış haldedir. Deri denen şey reseptör,kıl kökü,dermis,epidermis,yağ bezeleri v.s şeylerden oluşmuştur senin zannettiğin gibi sade et değil canım o ruffuni var paccini var oof of zor işler be.
Sırf bu ayet için bile Allah'ın varlığına inanılır.Risk almaya gerek yok.Öldükten sonra gerçekleşmezse en fazla taklaya gelmiş olursunuz ama ya gerçek ise ?
kendi yarattığı varlığı, kendine itaat etmezse defalarca yakmakla tehdit eden yaratıcı kelamı.
Filmlerde Malkoçoğlunun gözlerini yakarken kahkaha atan, zalim Bizans imparatoru geldi gözümün önüne. Tövbe yarabbim tövbe.
Sadece islam'ın değil, Bütün dinlerin, mezheplerin, akımların ortak kuralı olan âyet. Biri senden değilse o ızdırap çekmelidir. Tam bir primat zihniyeti(burda hakaret etmiyorum). Primatlar da kendinden olmayan yabancılara karşı serttirler.
Ben sana özgür,düşünebilen bir beyin verdim ama sonuçta özgür beynin benim istediğim gibi sonuç çıkartmazsa ağzına sıçarım.
Surenin tercümesi.
Ne kadar mantıklı, di mi?
mesajlarımızın doğruluğunu inkâr edenleri, zamanı geldiğinde ateşe mahkum edeceğiz ve derileri her yanıp döküldüğünde, onları yeni derilerle değiştireceğiz ki, azabı tam olarak tadabilsinler. şüphe yok ki, allah çok güçlüdür ve yaptığı herşeyi yerli yerince yapandır.

(bkz: Allah mısın düşman mı)
(bkz: kadınınızı hafifçe dövebilirsiniz)
güncel Önemli Başlıklar