bugün

aslında nick altı diye bir tamlama yok. ama kalıplaşmış. sanırım herkes ne demek olduğunu biliyor o yüzden açıklama ihtiyacı duymayım ve nick altı lı başlık açmakta beis görmüyorum.

bazı yazarlar vardır. nick altı nı kendisine ait sanar. geçenlerde karşılaştım biriyle. öyle çok bilinen biri de değil. kendisini tanımam etmem. ama nick ini sol framede görünce bu kelimenin küçüklüğümde argo bir kelime anlamında kullanıldığını yazdım. söz konusu yazar hemen akabinde mesaj yollayarak silmemi istedi yazıdığım entryi.

şimdi düşünün. yazarın nick i shit. ve bu cahil yazar bunun ingilizcede sıçmak anlamına geldiğini bilmiyor. siz shit in altına sıçamk anlamına gelen kelime şeklinde bir tanım giriyorsunuz ve bu cahil yazar entry sil diye mesaj yolluyor.

kesinlikle silmek mesele değil. ama bu yazar tipi başlığı kendine ait sandığından sil diye bir emir vermekte sakınca görmüyor. üstelik shit in patentini aldığını da sanıyor.

bir de bunun açtığı başlığı kendisine ait sananı var ki o da ayrı bir başlık konusu.
"ay onu beğenmedim, siler misin bebeğim" şeklinde mesajlar atan yazardır. sözlük kavramı tam oturmamış kişilerde görülür.
hangi entrynin ne amaçla yazıldığını anlayamayan yazardır.
nitekim o başlık altına yazarın yazarlığıyla ilgili entry girilebileceği gibi.
nickiyle , nickinin anlamıyla ilgilide entry girilebilir.