bugün

evet efendim, durum şundan ibaret;

sözlük içindeki bir durumdan bahsetmek istiyorum:

bazı yazarlar sözlükte popüler olmak istediklerinden sevmedikleri veya kendi halindeki yazarların nick altlarına saldırıyorlar. beğenmediği, sevmediği entryleri yazara özel msj atarak çözmek yerine yazarın nick altına sözlükte huzursuzluk yaratırcasına nick altı giriyorlar. sözlükte kavga izlemekten iştahı kabaran güruhun beğenisini, toplamaya çalışıyorlar.

sayın yazarlar; buraya dikkatinizi çekmek istiyorum. bunu niye yapıyorlar peki? sadece ağzına geleni o yazarın nick altına kusarak kendini rahatlamak için mi? tabi ki hayır. sözlükte nick altlarına saldıran yazarlar daha iyi tanınıyor. iyi yazmışsın, yazmamışsın milletin sikinde değil. sözlükte kavga çıkarırsan, onun bunun nick altına kusarsan, trollük yaparsan daha iyi tanınıyorsun maalesef.

bu gibi durumlarda ne yapmak lazım derseniz;

benden naçizane bir tavsiye; nick altı saldırganını siklemeyin beyler.

http://inciswf.com/1290611550.swf

ölü taklidi yapın. böyle yazarların ciğerini biliriz, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünürler. nick altınıza kusan yazarın hatasına düşüp onun nick altına girerseniz onun amacına hizmet etmiş olursunuz. baktı, cevap vermiyorsunuz bir süre sonra siktir olup gider. siktir olup gitmezse, kaşınırsa o zaman döşeyin nick altına kol gibi entrynizi.

bazı yazarlar böyle yapmaktadır. nick altı saldırganlarından korktuklarından veya yazmadan aciz olduklarından mı entry girmiyorlar? tabi ki, hayır. şahsen isteseler böyle yazarların nick altlarına kol gibi entry girerek ağızlarının payını verirler. ama bu gibi yazarlara entry girecek olsalar, hem onların seviyesine düşmüş olurlar, hem de o yazarların sözlükte popüler olmalarını sağlarlar.

mevlana'nın da dediği gibi; her söze verilecek bir cevabımız vardır. suskunluğumuz asaletimizdendir. ama lafa bakarız laf mı diye, adama bakarız adam mı diye. en büyük efelik efendiliktir.

hadi eyvallah...

zorunlu tanım: nick altı saldırganını ciddiye almamaktır.
daha da çıldırtır. ve yapılması gereken en güzel şey siklememek.
bazıları işi hakaret etmeye vardırıyorlar. bu tipleri moderasyona bildirip, hakareti sildirip siklemeyeye devam etmek en güzelidir.