bugün

anne ve babadan gelen hediyeler sonucunda oluşan durumdur. hele ikisinden biri artık hayatta değilse daha da bağlanırsınız bu nesnelere.
Direkt nesnelerle olmuyor arada mutlaka bir insan oluyor. O insanla kurduğun duygusal bağı nesneye yüklüyorsun bir şekilde . insanları kaldırıp atma lüksün yok ama nesneleri var mesela.
- geçen gün su içecektim.
içmedim
-niye?
-içme suyu yazıyordu.
ne yazık ki. hepsine bir karakter oluşturma durumudur. bozulup atılınca üzülmeye sebebiyet verir.
telefonumdur. her sabah alarmının çalmasını müteakip kendisiyle gayet duygusal bir bağ kuruyorum.
Yıllardır kullandığım arabamla, kurduğum bağdır...
Beni anlar, tatlı dilime ve okşamalarıma dayanamaz, hemen geri adım atar...
Birbirimizi çok seviyoruz!!!!
Cocukluk donemine bakilmasi gerekir.
saplantıdır, obsefiflik falan işte.
mesela benim küçücük bir su bardağım var, kaybolsa evi yıkarım o derece.
teknolojinin gelişmesiyle -ve kapitalizmin büyümesiyle- birlikte kaybolan bağdır.
arabanın hızını devir göstergesine göre ayarlıyorum mesela, eski arabalarda bunu motorun sesini dinleyerek yapıyorsun. dolayısıyla arabayla aranda bir bağ kuruluyor, bozulduğunda sesinden anlayabilmen için bir yol oluyor.
ya da sırf sevdiği için aynı tişörtü 5 sene giyen çok az kişi kaldık mesela.
Obsesif kompulsif kisilik bozuklugunda sıkça görülür. Evinizde fazla eşyadan yürüyemez hale gelirsiniz. Bağlanmamak gerekir. Bağlanmamak hiçbir şeye...
iki çuval eski eşya sahibi olmaya yol açar. atamıyorum.
özellikle kitaplarla kurulanı en süperidir.
bende gün geçtikçe artan durumdur. psikolojik bir rahatsızlık olduğunu söyleyenler var. genelde yalnız kalan insanlarda görülüyormuş. kaybettiğim pembe kulaklığımla da aramda bir duygusal bağ kurmuşum. onu çok özlüyorum sanki yakın bir arkadaşımı kaybetmişim gibi. geçen gün rüyama girdi hatta, çok tarifsiz hisler.