bugün

Ya bu sözlük alemindeki zeka seviyesi ne olacak böyle ? Kardeşim kimse git üzül, kendini parçala, hayata küs demiyor. Aklından hiç mi geçmiyor " ya gencecik kız vefat etmiş, yazık " diye ? Mesele bu.
Üzülmüyorsan üzülme de gelip pek matah bir şeymiş gibi burda anlamlı, anlamsız yorumlar yapmak gerekir. Kinik kişilikler olarak dikkat çekmeye çalışıyorsunuz.
yoktur babacım yoktur.

öldü hak ediyorsa allah rahmet eylesin.
zerre bir duygu değişimi olmadı bizde.
ölen birinin arkasından bu kadar atıp tutmak başka hangi dinde var gerçekten merak ediyorum. açık giyinmiş, kapalı giyinmiş sanane. cennete gidecekmiş, cehenneme gidecekmiş sanane. insan olan ölenin arkasından bir fatiha okur geçer inanıyorsa dine.

mide bulandırıyorsunuz gerçekten bazen. insanlıktan bir nebze nasibinizi alsaydınız keşke.
Evet herkes çok üzgün, lafta tabii.

Çok üzgün olup eğlenmeye gitmelerinden belli.

Neden kızıyorsunuz insanlara hiç anlamıyorum, her gün binlerce insan, hayvan, bitki ölüyor. Eğer hepsine herkes üzülse hayat cehennem olurdu zaten.
insan olmayanları görmemizi sağlayan olaylarda bugün.

Adınızı sanınızı yazın da yarın bir gün başınıza bir şey gelirse duyarsızlaşalım size karşı.

Kaya kovuğunda yetişmiş bir tür yaşıyor aramızda.

Yedi beşer eksilemiş. insanlık her beşerin harcı değil tabii. Bu da örneği.
olmayan mecburiyet.

camilerden selalar okunuyor her gün,
duymuyorsunuz bile.
kaçınız allah rahmet eylesin diyo ve üzülüyor.
görmezden ve duymazdan geliyorsunuz. hepimiz insan değil miyiz?

boş yapmayın. bir çoğunuz selaya bile karşıdır. sonra insanlıktan söz ediyosunuz. alayınız şovmensiniz.

yanlış konuşmuyorum. sizin gibi ikiyüzlü olamıyorum.

allah rahmet eylesin..

deistim.
33 -44 ... 21.09.2019 08:50 sira dan sir adam.
kimsenin mecbur olmadığı hede. yaşasın, mutlu olsun isterim tabi. ama şimdi biz öldük mesela bugün. kimin haberi olurdu? kimsenin. kimse kalkıp da bize üzülmezdi. sevgilin olan kişi bile seni unutur yarın başka birini bulur. hal böyleyken ölüm hayatın bir gerçeği iken ben de bunu kabullendiğimden ,her an benim de başıma gelebileceğini bildiğimden üzülmeyi de kenara bıraktım. sadece düzenin kahpeliği ve anlamsızlığı acı veriyor. ama hepimizin sonu ortak.
Daral geldi. Yapacaginiz duyara sicayim.
Kimse hiçbir şey için mecbur değil. insanlar çevresinde olup da hayatının zorluğunu paylaşamasalar bile acısını yüreklerinde hissediyorlar. Bunu da eleştirecek düzeye indiyseniz eger lütfen orada kalın.
çok çok 2 haftaya kadar unutulur.
Vicdanlı bir toplum vasfını yitirdik. Biz insana nefis "acıyoruz".
yoktur kimse üzülmek zorunda değil ama yaşadıklarının onda birini yaşasa kafasına sıkacak adamlar bu kızın anısına saygı duymak zorundadır. üzülmediysen de köşede üzülme açık ve net.
aslında şu allah kavramını yenebilsek, herşey daha güzel olacak. üzülmeyi de sevinmeyi de başaramadığımız bu olguların altında, sevgi ve nefret de olduğu gibi aynı şey yatar.