bugün

Gram Olmayan mecburiyettir, çünkü kendisini fazla tanımıyorum hayatımda az buçuk yer edinmiş biri değil. şahsen kendisi bana olumlu olumsuz hiçbir şey hissettirmeyen biridir.
Kimse kimse adına üzülmek zorunda değil.
Hani kazalarda ölen, sakat kalan falan insanlara üzülürüm. O farklı bir şey beklenmedik bir durum çünkü, kimin ne olacağının garantisi yok.
Bende ayni sekilde uzulemedim. Cunku kanserin isleyisini en iyi ben bilirim. Kendiside kurtulamayacagini muhakkak biliyordur. Cunku bakin o kanserden kurtuldum , kanseri yendim diyen kisilerde gercekten iyi huylu veya ameliyatla kanserli bolgenin temizlenebilecegi turden kanserler oluyor. Akabinde de birdaha tekrar etmesin diye kemoterapi veriliyor. Lakin bu kadar basit vakalar haricinde hicbir kanserden kurtulamazsiniz. Pankreas zaten 2 ayda goturuyor. Tum vucuda kandan yayilmis immun sisteme heryerden saldiran kansere sahip bir kiz icin uzulmek manasiz. Belli ki son donemlerini cok ama cok mutlu gecirmek istemis ve fenomen olmus bu kizimiz iyide yapmis. Mutlu ölsün.
yoktur, lakin bu halde biri ile de "ilgi budalası" diyerek dalga geçmekte orospu çocukluğudur. "üzülün" demiyoruz, insan olun diyoruz!
haklı. geçen sene dedem prostat kanserinden öldü hanginiz üzüldünüz.
Ölüm tüm canliların tadacağı bir deneyim. Ve insan, vadesi dolduğu için ölür. Olanlar hep bir vesiledir. Kimi kazada, kimi yataginda, kimi denizde kimi karada, kimi hastaliktan. Geride kalanlara ölene rahmet dilemek düşer.
Sevenlerinin üzülmesi kaçınılmazdır. Onlara da sabırlar dilenir.
Bu çemberin dışında kalanlar üzülmek zorunda degiller tabii ki. insan hiç tanımadığı biri için üzülmeyebilir. Çok normal. Üzülenlerin ise bunu belirtmelerinde bir mahsur yok. Tanımasa da bir sey dokunmustur ve üzülmüştür. olabilir. Ama 5 dk sonra bilemedin 1 hafta sonra uzuntusu gecer kalici olmaz.
insan olan üzülür. insan vicdan sahibidir.
Tabi ki insan değilseniz üzülme zorunluluğu yok.
Ama insanım vb diyorsanız, inşallah başınıza Neslihan tay vb insanların yaşadıkları düştüğü durumlar gelir ve bizler de bir insan olarak üzülmeyiz.

Eğer Allah varsa ki vardır ve çok adildir.
Birine hor gördüğünüz yakıştırmadığınız aşağıladığınız ayıpladığınız durumu veya acıyı size yaşatmadan canınızı almaz.

Onun için büyük tarak ye büyük konuşma derler.
üzülmeyin.
zaten kimse size "üzülsenize olm" falan demiyor, "neden üzülmüyorsunuz" diye sormuyor.
üzülmeyin, ama üzülen insanları da rahat bırakın.

örneğin şöyle bir başlık açmak bile safi saygısızlık.

yani söyleyeceklerini göt korkusundan söyleyemiyorsun, ama bir şeyler ima etmeye çalışıyorsun.

hayat malesef çok adil değil.
21 yaşında 3 kez kanseri yenen hayat dolu bir genci aramızdan alıyor, ama haterleri yaşatıyor.

senin tek bir parmağını kesseler dünyaları yıkarsın belki, bu kızın bir bacağı kesildi, yine de yaşamaktan, yaşama tutunmaktan vazgeçmedi.

insanların isyanı, üzülmesi işte buna.

hayat malesef adil değil. neslican gibi yavrularımızı bizden alıyor, ama hayata, insanlara nefret dolu mahlukların nefes almasına müsade ediyor.

sokayım böyle adalete.
Hiç kimseyi bir şeye zorla üzülmeye zorlayamazsın tabi...

Ama “üzülmeye mecburiyetim yok” diye atarlanmak pek iyi niyetli bir hareket değil.

Hepimiz başımıza ne geleceğinden habersiz yaşıyoruz.Öldükten sonra o üzülmüş,bu üzülmemiş nedir ki...

Ama duruşu olan insanlar, insanlarda saygın bir yeri hak eder.

“savaşmadan ölmeyeceğim” diyen, birçok hastaya örnek olan, güç veren bir kadın takdir edilmez de ne yapılır...
Ne ölüye ne diriye saygısı olmayan zihniyete mahsus bir cümle.

Solan fesleğene, aç kediye, sokak çocuklarına, taciz tecavüz mağduru her insana, neslican'a, yüreğimizi titreten her unsura üzülürüz aga, fıtratımız böyle!

Sen üzülme mösyö gamsız!
Ama sessiz sessiz üzülme bari, hadsizlik etmeden.
Daha bi ağırbaşlı!
görsel
birisi ölünce sana bana birşey olmuyor ölene de birşey olmuyor olan anne baba ya oluyor allah anne babayı aktrollerin çenesinden korusun.

edit: aktroller ile alakası ne diye soracak olursanız ortada ölen bir insan var ve kanser yüzünden ölüyor bazı insan artıkları çıkıp sosyal medyada çıplaklık ile suçluyor bravo ne diyeyim ben sana bilemiyorum tecavüzden ölen kadını da çıplaklık ile suçluyorsun birde üstüne üstlük utanmadan ölen bir kadına diyorsun sizin sonunuz ne olucak bilemiyorum sizin için insan hayatı bu kadar ucuz neslican kapalı olsaydı ne değişicekti o zaman üzülücek miydin eminim üzülmezdin.

sizde öyle bir beyin var ki çıkarıp muhabbet kuşuna taksak ıq puanı düşer.
ölüm olgusunun kendisi insan için dehşetli bir durum. bu nedenle yakinen şahit olduğunuz her ölüm sizi etkiler. psikolojik savunma mekanizmalarınızın etkinliğine göre normale dönmeniz için gerekli süre bir kaç saniyede olabilir bir kaç yılda.
ölen ile paylaşımınız, bağlantılarınız, hatıralarınız ne kadar çoksa o kadar çok üzülürsünüz, ne kadar azsa o kadar da az.
Kimse kimseyi sevmek zorunda degil, kimsenin de kimse icin uzulme mecburiyeti yok. Lakin; boyle bir baslik acip bir seyleri ima etme cabasi icinde olmak hem oluye saygisizliktir hem de ailesinin acisina aci katmis olursunuz. Buralari sadece sen veya ben okumuyoruz. Buralari belki de neslican’in akrabalarindan, ailesinden veya yakinlarindan da okuyanlar var. aklinizdan her geceni yazmak zorunda degilsiniz.
bu durum bir süreci takip etmek ve bu kızın bir şekilde hayatınıza girmesiyle alakalı. tabii ki kimse bu kıza üzülmeye mecbur değil hepimiz insan olacağız diye bir şey yok. ama üzülenlere laf atan tipler olunca haliyle bir savunma mekanizması giriyor devreye.
insan yazdıklarınıza hayret ediyor. Kötüsünüz, sadece saf kötü. Hiçbir şey söylemeden durabilirsiniz ama illaki içinizdekini ortaya döküp ölenin ardından manasızca konuşuyorsunuz. Azıcık insaf!
Bu başlığı açmak ya da ne l Neslican taya uzulmemek seni iyi bir troll ya da bizlerden farklı bir insan yapmaz ancak ve ancak ölen genç bir kıza daha önce yendiği ve yenmek için çaba harcadığı ama başaramadığı bir hayat hikayesine bu kadar umarsız olduğun ve ilgi budalası bir asalak olduğun için orul orul orospu çocuğu yapar
tıpkı ülkede onlarca kadın cinayeti haberlerine sessiz kalan toplumun sılaya atılan bir fiskede ayağa kalkması gibidir sahte ve beğenilme arzusuyla yanıp tutuşanların acizliğidir.

allah rahmet eylesin. benim senin ile bir sorunum yok nesli benim sorunum toplumun huysuzluğu ile....
Size göre tanımadığın, bilmediğin birinin ölümüne üzülmek, bir sokak hayvanını çaresiz gördüğünde kahrolmak primcilik, çünkü sizde olmayan vicdanın başkasında olduğuna inanamıyorsunuz, çünkü siz hayatınız boyunca böyle acılara kayıtsız kalmış ya da yalandan üzülmüş gibi yapmışsınız o yüzden henüz 21 yaşında pırıl pırıl bir genç kızın hayat mücadelesini kaybetmesi sizin sikinizde değil, o kızın mücadelesini örnek alarak hayata tutunmaya çalışan bekli yüzlerce, belki binlerce kanserli hasta umurunuzda değil. olmasında zaten aferin size, çok marjinalsiniz, çünkü ölmüş biri üzerinden duyar kasmaz, prim yapmazsınız siz on numarasınız, bambaşkasınız öyle değişiksiniz, öyle acayipsiniz, sizdeki insani hasletler kimsede yok kalbini, vicdanını siktiklerim.
bir kalbi olan üzülür zaten.
sizde olmadığı için de bilmezsiniz.
gerçekten ne kadar kötü insanlarsınız ya. insan olmadığınız için üzülemez siniz. cidden gidin artık ülkeden. cidden ayıptır bir insan bu kadar aşağılık olamaz.
başlığı açan yazar neye inandığın eminim ki kimsenin umrunda değil, sonuç olarak bir insan hayatını yitirmiş ve bu insan, yaşadığı onca zorluğa rağmen hayata karşı hala umutlu bakabilen biriyken üzülmemek elde değil. üzüldük çünkü bu kadını biliyorduk sosyal medyadan az da olsa fikir sahibiydik, hiç tanımadığımız haberimizin olmadığı, selasını bile duymadığımız insanlar ölüyor her gün, yani bunun ikiyüzlülükle yakından uzaktan hiçbir alakası yok. duyanlar bilenler de allah rahmet eylesin falan da diyordur, bu yorumu da kendimden yola çıkarak söylüyorum çünkü ben öyle yapıyorum.
Üzülmeyebilirsin ama iğrenç duygu ve düşüncelerini paylaşmak zorunda da değilsiniz.
Ayrıca belki bilmeyen vardır da eğlendiğini sanan bazı gerizekalılar trollük yapacam diye düşünmeden yazıyor. Toplumda infial uyandıran olayların taşağını geçmek üzerine trollük yaparak prim kasmanın size tek artısı nur topu gibi bir cimer soruşturmanız olur. Sonra anneeeğğğ babaaaaağğ ben yapmadııım moduna girer gezersiniz.
Üzülmek zorunda değilsin arkadaş. Mücadele etmeden olanı kabul edip katlanan bir toplumda savaş vererek bir genç kız öldü. Haliyle üzülüyor insan, keşke yaşasaydı güzel çocuklar yetiştirseydi, onun da bir uzun hikayesi olsaydı. binlerce insanın ölümüne üzüldüğü biri olmak zordur, sessiz sedasız bir cami avlusundan mezarlığa gitmek kolay olan.
Üzülmek mecburiyetinde değiliz tabi dr azmine ışığına saygı duyabiliriz zor değil.
Bir yerlerinizden mecburiyet uydurmayın göt herifler.

Kendi kendinize tribe giriyorsunuz. Kimse size niye ağlamıyorsun mu diyor?

Üzülmek zorunda değilsin ama başkasının üzüntüsüne de karışamazsın. Göt oğullar sizi.

Bari üzülemiyorsunuz susun da insan zannedelim. it oğullar sizi. Buradan da trollük yapmayın bari.
güncel Önemli Başlıklar