bugün

(bkz: giffen mal)
(bkz: veblen malları)
kesinlikle ev kiralarıdır. nede olsa her ay aynı parayı alıyorsunuz, ay dediğin nedir. bi doymak bilmediniz ev sahipleri, hayatı boyunca kira ödeyenler de insan be.
Birebir çakması bulunan şeylerin neden pahalı olduğunu anlayamamışımdır hep, lan çakmasına bakıyorum da aynısı.
(bkz: benzin)
kitaplar, marka kıyafetler, parfümler.
ama yine de en çok merak ettiğim, canımı sıkan şey kestane şekeri. sen kalk, kestane bolluğu yaşanan bir ülkede kestane şekerinin kilosunu altın değerinde sat. akıl almıyor yahu!
saç traşımdır. kesinlikle evet. arkadaş zaten 3 numara yapacaksın. sakal yok bir şey yok. lanet kılı kesmen 3 dk'nı almıyor. neden benim gibi bir garibandan gelipte gidince evlat acısı gibi koyan o 5 lirayı alıyorsun. adam geliyor sakal oluyor,saçları yıkattırıyor,maske yaptırıyor,ağda yaptırıyor ondan da 5 alıyor o.ç.

(bkz: berber istifa)
bebek bezi. e arkadaş kızıma bebek bezi yetiştiremiyorum eşimin deyimiyle "bu kız benim kesemin içine ediyor" altı üstü bez yav ne diye bu kadar pahalı?
maç biletleridir. 600 liraya bilet mi olur lan?
(bkz: iPad)
(bkz: iPhone)
(bkz: internet)
hamit altıntop *
mavi deki çocuk jeanleri. bacağım kadar jean 70 lira efenim. 70 lira çok mu peki? çok tabi lan. ben bu paraya 70 tane lungo yerim. sonra da bir güzel cır cır olurum tabi ama orası ayrı! 70 liraya jean olmaz! olamaz!
Aşk bazen çok pahalıya mal olur...
casper laptop lar. piyasaya göre ucuz olabilir ama kendine göre epey pahalı.
Lacoste. Bir timsah logosu için o paraya yazık değil mi ?
(bkz: demet akalın)

bir konseri 100 bin ytl filan herhalde.
danbo . bildiğin kartondan oyuncak. ve 97 dolar...
politikacı,
şarkıcı,
gazeteci,
sanatçı!

hesapladım nominal değeri 9 kuruş ediyor.
(bkz: bülent ersoy) binlerce lira sayıyosun sesi mi güzel ? kendi mi güzel ? Hayır anlayamıyorum Afrika'daki insanların açlığını düşünenler buna neden tepki göstermiyor?
operaya gitmek. öğrencilerin ve düşük gelirli insanların çok zor yapabileceği bir iştir.
türkiye'de ev. başını sokabileceği bir ev alabilmek için çoğu insan emekli olmayı bekliyor, ya da karakterinden ve ahlakından taviz verip haram para kazanıyor. yazık!
lacoste tişörtler. iki gıdım kumaş çeyrek altınla aynı fiyat
marka giyim ürünlerdir. çünkü isim yapmış her firma ürününü 1 liraya mal edip 21 liraya satar. lan 350 lira bir t-shirt'e vereceksem çüküm düşsün arkadaş. en kalite kumaştan olsun maliyeti yine 20-30 tl'yi geçmez bu zımbırtının 350 tl nedir lan? hadi vergisi kılı tüyü 100 liraya satılsa yine anlayacağım. 2 t-shirt 2 kot pantolon 2 ayakkabı parasına 2 ay geçinen aile var insaf lan.
4-10 yıl müddetle alınan pasaport için, 383.85 TL harç bedeli, defter için, 62.50 TL alınması. Biyometrik resim ve yol ücretide hesaplanırsa, 500 lirayı bulmaktadır.
Jack Daniels Old No.7.