bugün

kişi bi'şey yapacaktır, tam o sırada başka bir şeyle ilgilenir ve ne yapacağını unutur. genellikle böyle durumlar kişinin kendisine "ne yapacaktım ben ya?" sorusunu sormasıyla biter.
kötü alışkanlıkları olan insan olma ihtimali yüksektir.
fazlaca dalgın insandır. kafasından aynı anda bir sürü iş geçirir ve kaçınılmaz olarak da yapacağını unutuverir. hatırlamak için zamanı geri sarmaya çalışıp, düşüncedüklerini başa sarmaya çalışır. su içmeye gider o sırada telefon çalar içmeden geri gelir gibi bir sürü örnekleriyle sabittir. yaşla alakalı olmayıp tamamen o anki ruh haliyle alakalıdır.
(bkz: teknolojinin nimetleri)
An itibariyle bu konuyu görüp entriyi girerken "Laa sigara alcaktım unutmuşum" dememe sebep olan olay. Hakkaten teknolojinin bokyemesi. Gittim parayı aldım geldim ogame e bakiim bi dedim. Baktım. Kalıkalmışım..
dün o insana büründüm ben. gece yarısından çok çok önce. hava biraz kapalıydı. gök gürledi falan ama güzeldi nihayetinde.. neyse.. uzanmışım yatağımda, laptop açık, bi yanda vivaldi'den four season, diğer yandan internette sergiler geziyorum, belgeseller falan izliyorum.. kahretsin! her günüm böyle sanat dolu geçiyor azizim..

neyse.. odamda uzanırken su içmek üzere kalktım yatağımdan. o ara dalmışım, bir baktım salondayım. "ee niye kalkmıştm lan?" diye sordum kendime. "neydi? neydi? neydiiii? akordeonumu mu getirecektim? cort x6'yı akort mu edecektim yoksa? yoksa yaptığım sürrealist resimlere bir parça somut öğeler mi katacaktım? neydi harbi?" diyerekten ve içimden kendime söve söve döndüm odama. tam uzanacakken yatağıma susadığımı fark ettim, mutfağa gidip bir bardak su içtim, odama döndüm, yattım. sonra başka bir şeyin farkına vardım...
tuvalete girip çiş yapmadan çıkar.
kendisi dahi ne yapacağını hatırlamazken yanındakine ne yapacaktım ben şeklinde saçma bi soru sorarak balyoz etkisi yaratır.
buzdolabını açar boş boş bakar.sonra ben kimim nerdeyim niye açtım ben bunu şimdi diye sorar ama bu sorunsalı bir türlü çözemez.
"ben birşey yapacaktım ama neydi?" sorusunu kendisine soran insandır.
genellikle parmağına kırmızı kurdela bağlayıp onu da neden bağladığını unutan insandır.
mutfağa gidip ne alacağını unutan insandır.
insanlık halidir.. unutur insan, unutulur yani, mesela geçen şey oldu.. unuttum bak..