bugün

saçma sapan tweetler atıp sonuna (nazanöncel) yazıyor böyle parantez içinde. yapmasın.

kendisinin eserlerini beğeniyorum ama böyleyken böyle.
şimdi okullu olmuştur.

http://magazin.haberturk....68-diploma-aldi-kep-giydi
kardeşinin kocasını ayartacak kadar midesiz, omurgasız, kalitesiz kişidir.

şarkı sözleri çok güzelmiş bla,bla tüküreyim o sözlerin içine.
nazanoncel ‏@nazan_oncel 24 Mart
Bu yaz Ajda Pekkan,Murat Boz single'ları,Atiye+iskender Paydaş albümleri Nazan Öncel şarkılaryla geliyor,bir de kendi single'ımz var sırada!

en son saba tümer in proğrama çıkma teklifine; '' bahçem de domates yetiştiyorum sabacığım daha mühim işlerim var'' diyerek reddetmiş şarkıcı.
bu mazeretini neden ajda pekkana, murat boz a yada atiyeye de söylemedi acaba.

(bkz: yenilen pehlivan güreşe doymaz)
atıyorsun adlı şarkısı hala zevkle dinlenen sanatçı.
sıra dışı bir kadın.
tarkan için yada kendisi için yaptığı dandik şarkıları saymazsak,beni hatırla yada gidelim buralardan * gibi nitelikli şarkılarla kendine türk pop müziği tarihinde Sezen Aksu'dan sonra sağlam bir yer edinmiştir.
duran şarkıcı.
çok geç dinlemeye başladığım, çok geç keşfettiğim kadın.

arkadaşlar nazan öncel'i "aşkım baksana bana" ile tanıyan bir kimseydim, sonra örümcek ağının arkasında gitar çalan o klibi bilirdim onun hakkında. tanımazdım, açıkçası birkaç gün öncesine kadar nazan öncel'in benim için demet akalın'dan, hande yener'den bir farkı yoktu. hop hop şarkıların kahramanı sanırdım kendisini.

birkaç gün önce, ayın 15 i, yine sezen aksu'ya sığındığım, yine kendimi banyoya kilitleyip saatlerce ağlayıp, tutamayacağım yeminler ettiğim gece. hayatımın belki de en zor gecesi ya da uzun zamandır bu kadar ağır bir gece geçirmediğimden "en" diyorum. her neyse, sezen aksu diyordum. allah'ım bu kadını iyi ki yaratmışsın, iyi ki hem yazmış hem söylemiş, iyi ki halen yazıyor halen, iyi ki sezen aksu gibi bir "ayna" var yaşamımızda..

işte ben bu iyi ki'lerin kadınını bitirmiştim. evet evet bitirmiştim, üstelik bu ilk kez de olmuyordu. birkaç kere daha bu duruma gelmiştim; ama her seferinde ara verip yeniden başladım. her seferinde sıkılmadan ağladım, eğlendim. şimdi yine aynı şey oldu. ara vermek isterken rastladım nazan öncel'e. ilk bu şarkısını keşfettim;

http://www.youtube.com/watch?v=7DWZfVIhpQY

"şeytan diyor ki tövbeler etmeli,
uğrunda yüz kere bin kere ölmeli,
cehennemde bile zulmetsen de,
bir seni sevmeli"

yazın ortası olmasına rağmen yağmur yağıyor konya'da şimdi. bu şarkıdan sonra da şunu dinleyeceğim;

http://www.youtube.com/watch?v=IULr92xjWOg

sonrası mı?
sonrası yok.
sonrası hiç olmamış.
sonrasını hiç düşünmemek lazımmış.
Aşk acısı çekiyor özlüyorsanız saat de beşi otuzdokuz geçiyorsa bu kadını dinlemeyin. gitme kal bu şehirde şarkısını hiç dinlemeyin.
yavaş tempolu şarkıları oldukça başarılı kadın şarkıcı. bu şarkılarının tamamında yağmur havası var. bu sebepten dolayı ayrıca sevilir.
Orhan Pamuğun "Masumiyet Müzesi" kitabından esinlenerek yazdığı "canım benim nasılsın? " adlı şarkıyla gönlümüzdeki yerini pekiştiren sanatçı.
Şahane sözler yazandır. Dünden beri dilimden şu şarkısı düşmedi:
Üzerler bizi kırarlar bizi
Korkma yıkamazlar
Konuşurlar uğraşırlar
Ama ayıramazlar
Seni gördüğüm gün
Yandığımı anladım
Gözlerine baktığımda
Ölüyorum sandım
Zamansız bırak
Yanıtsız bırak
Beni bu koca şehirde
Sensiz bırakma
Beni bu koca şehirde yalnız bırakma.
Nazan Öncel Ben Sokak Kızıyım https://www.youtube.com/watch?v=qRS7X8yxrsQ
sokak kızı, böyle konuşma, ukala dümbeleği şarkılarıyla gönlümü fetheden, tatlılığına tapılası kadındır.
Peki “Göç’e Devam” ne zaman geliyor?

- Bitti bitiyor, eli kulağında. Tamamı akustik olan 12-13 yeni şarkıdan oluşan gül gibi bir albüm olacak.

hamiş: ben daha mutlu olamazdım sanırım.
seni bugün görmem lazım şarkısı ile şuan beni parçalayan kadın.
sesi güzel olmayan, söz yazarlığında başarılı, söz yazarı.
sevmediğim bir şarkıcıdır aslında, ne yorumunu ne de kendisini.
ama sözleri vardır ki sözleri.
insanları deler geçer.
bu aşkı bile yaktırır sözleriyle.
sevdiğim yegane şarkısı;

http://www.youtube.com/watch?v=x_skGeCrQSo
1996 yazı, ağustos ayının başları. batı karadenizin bir ilinden ta antalya konyaaltı'na yolculuk var,amcalara. 1995 model doğan l marka arabamızla hemde. keyfe gel. sabah 8 civarı çıktık yola benim birader daha kundakta bende 5 yaşındayım. 3.5 dan 4 kişiyiz yani arabada. hava bunaltıcı sıcak, yol bitmez, sıkılıyorum delircem arabanın içinde. valide hanım sağolsun evden çıkarken bakmadan tuyumuna bir kaç kaset atmış çantasına eski model cd çaların alt rafından. birini taktılar teybe bozuk,ikincisi bozuk, üçüncüsü başladı çalmaya. nazan öncel. tabi çaldığında bilmiyorum nazan öncel olduğunu sorunca söylediler. yalnız kasette sıkıntı var. sadece bir parça çalıyor diğerlerini çalmıyor. nazan öncel " eveleme geveleme.." diye diye 1000 km gittik lan neredeyse. aynı şarkı aynı ritim , 1000 km dile kolay. şarkıyı bırak ezberlemeyi enstrümantallerini getirsen çalmaya başlarım kesin abartısız belki 50 belki 100 defa başa dönüp dönüp çaldı. neyse vardık eve yattım kafamdan gitmez şarkı, ulan nası işlediyse şarkı kafamın içinde dönüp duruyor.

ertesi gün oldu akşam saatleri dediler meydanda konser var, sanatçılar gelecekmiş. kokoş yenge hanım ve valide çekirdekleri falan yüklendiler ellerinde kundakta ki kardeşim, peder bey ve abisi de biraları falan çektiler,gittik. bir kadın çıktı sahneye, ama asalet var yani kadında belli her hareketinden. dedim baba bu kim, nazan öncel dedi. bir an duraksadım. sonra kolonlardan alkışlar arasından o ses yükselmeye başladı.. eveleme geveleme develeme.. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. travmaya bakar mısın. bu vasıtayla tanıdım,önce nefret ettim illet ettim, sonra sevdim kendisini. ayrıca çok şarkıda payı vardır, yani kendisini sadece "aşkım baksana bana" ile tanıdığınız nazan öncel o şarkıyı sadece laf olsun torba dolsun diye çıkardı. asıl yaptığı güzel işler eski albümlerinde. bir de dillere düşeceğizi gülşen embesiline vermeyeydi iyiydi. orjinali bozulunca şarkının tadı çıkmıyor.
yeni albümündeki şarkılarının da diğerleri gibi güzel olduğunu gördükçe sevindiğim kadın.
bundy nin kirik kalbi ne benzemeye çalışan kadındır. ooo işte bu olmadı. sözümü geri alıyorum. gülücük.
tarkan'la düet yaptığı hadi o zaman adlı single çıkarmış şarkıcı.
sanatçı kimliğini en iyi şekilde hak eden, en iyi kadın şarkıcımız*.
tarzı garip olan değişik bir şarkıcımız.
nedense fahişelere benzettigim bi tarzi var. tipi ve aurası çok andiriyor.