bugün

Evet efendim... NATO...
Saygıdeğer Adnan Menderes'in kore savaşıyla bizi soktuğu örgüt.
Şimdi diyeceksiniz ben bu başlığı neden açtım diye soracaksınız bana..
Durun açıklayayım..
Şimdi bazı vekillerimiz demiş Yunanistan'ı vururuz diye bende tesadüfi olarak gördüm Türkiye'nin silahları natodan sadece ve hiç silah fabrikamız yok ve bir vatansever olarak açıkçası epey üzüldüm. Üzülmemin sebebi uçak ve silah fabrikalarımız varken demokrat Parti döneminde hepsi kapatılmış ve abd bize silah üretmeyeceksiniz size gerekirse silahı biz vereceğiz demiş.. Biz de aptal gibi kabul etmişiz. E haliyle nato ülkesi yunanistan'ın 16 adamızı işgal etmesine rağmen silahlarımız natoya bağlı olduğu ve yunanistan ab üyesi olduğu için sesimiz çıkmadı. Yani fena mı olurdu amk şöyle kendi fabrikalarımız olsa kendi imalatımızla dünyaya kafa tutsak fena mı olurdu belki beni duymazlar ama sormadan edemiyorum inönü ve Menderes'e neden yaptınız neden zaten orta Asya türkleri rusya ya muhtaçken bizi abd'ye muhtaç ettiniz? Böylece koca türk milleti yunanın ingilizin rusun maskarası oldu.. mutlumusunuz mezarınızda şimdi?
haklı beyandır. şu an natodan çıksak 10 yıl sonra bir uçak bile uçuramaz tsk. dedelerimizin ileri görüşlülüğü saolsun hala 1970leri yaşıyoruz.