bugün

her daim, her ortamda olan durumdur. ama dikkat edin sesinin fazla çıkması diyorum yani sadece yaygara ve çığlıklarının fazla çıkması da demektir bu. bazı ülkelerde bu örnek geçerlidir. örneğin türkiye; adamlar bağırıyor, çağırıyor,çığlık atıyor ama ne fayda..
kaybedecek bir şey olmamasından olabilir.
Sebebi Savunma mekanizmasıdır.
toplumların bozulmasının, ahlakın erimesinin; fakirliğin, açlığın ve diğer tüm olumsuz şeylerin hâlen devam etmesinin yegane -başlıca- sebebidir.
her sesi çıkana namussuz imajı vererek namussuzluk yapanları da gündeme getirmek lazım.
(bkz: yumurtadır yumurta)
namussuz=ahlaksız=şerefsiz=arsız'dır efendim dolayısıyla yılandan korkmam arsız bir insandan korktuğum kadar. arsız adı üstünde ar yani utanma perdesi üzerinden kalkmış insan demektir, bunlar haysiyetsizdir, kendi menfaatleri için yapmayacakları şey, satmayacakları insan yoktur ama lafa gelince laf çoktur. fitne fesat çıkarmayı, yaygara koparmayı iyi bilirler. bu sebeptendir ki sesleri çok çıkar malumunuzdur ki içi boş meteryallerin sesi daha fazla çıkar yankı yapar bunlarınkide aynı hesap, gürültüye değil içeriğe bakmalı her daim.
namus, sadece kadınlarda bulunması gereken bir değer gibi kabul edildiğinden at izi it izinde çoktan karışmıştır güzel ülkemde.
(bkz: ishal ishal başlık sıçmak) durduramıyoruz efendim.