bugün

--spoiler--
Gaziantep'te, AKP'den milletvekili aday adayı olan 18'inci dönem ANAP milletvekili Ahmet Günebakan, AKP'nin 50 milletvekili adayının tanıtım toplantısında konuştu.

Günebakan, son Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili süreci değerlendirirken, "Bu memlekette namuslu, şerefli, haysiyetli biri ne zaman cumhurbaşkanı seçilecek? Sayın Gül seçilirse kriz çıkacakmış, niye çıksın kriz? " dedi.

Günebakan, toplantının ardından gazetecilerin sorusu üzerine "Ben öyle bir şeyi nasıl söylerim. O zaman ne demişsem o yanlış olmuş. Heyecandan dil sürçmesi olabilir. Laik cumhuriyetin bekçisiyim. Cumhuriyeti canımı verecek kadar seviyorum. Yanlış anlama olduysa Türk milletinden özür diliyorum" diye konuştu.
--spoiler--

amca tükürük bu kadar çabuk da yalanmaz ki?? dil sürçmesi imiş.. senin dilini eşek arıları soksun e mi?

pardon dilim dürçtü.

http://www.hurriyet.com.t...undem/6545508.asp?gid=180
namus kavramının kişilere göre nasıl değiştiğini gösteren söylem. sorsan karısını ona buna peşkeş çeken de namusluyum der. senin namuslu bir adam bu koltuğa ne zaman oturacak dediğin koltuğa mustafa kemal oturdu senin hazımsızlığın bu adamım. böyle devam edersen türk halkı seni öyle bir yere oturtur ki. *
(bkz: diline sıçayım)
adil olmak toplumsal bir durumdur ve kişisel çıkarlarla alakalıdır. kime göre ve neye göre klasik sorusu burada sorulabilir. çünkü çıkar dediğimiz durum herkese göre değişebilir. adil olmak namuslu olmanın ön temelidir ve bundan dolayı herkesin isteklerini aynı anda karşılayamayan bir cumhurbaşkanı halk algısında her zaman namussuz olarak değerlendirilecektir.

dipnot: ama bizim cumhurbaşkanların çoğu namuzsuz gerçekten
atamızın olmasıdır, layıkıyla.
ortadoğuda pek olası değil.
bir insan en fazla ne kadar dönebilir sorusunun cevabını vermiştir günebakan. ayrıca Maaşının %90'ini hayır kurumlarına bağışlayan ve karısının koyündeki evinde yaşayan başkan Mujica gibi birinin cumhurbaşkanı olmasıdır namuslu birinin cumhurbaşkanı olması ki bu da hayaldir maalesef sevilmez bizim ülkemizde böyleleri.
Olması gerekendir.
Tc tarihinde 2 defa vukuu buldu. Kemal paşa a.n. sezer. Ülke bakkala gitmeden bi 3. Gelir umarım.
ilk 3 ü adam , geri kalanlardan darbeciler ve asker kökenlileri ve noteri de çıkar işte buldugun şey aradıgın şeydir.