bugün

duvara konuşmaktır kısaca.
He yavrum he.
Zaten kimse sana namaz kılda bu bahsettiğin şeyler bitsin demedi, namazin amacı o değilki namazdan oyle bir sey bekliyorsun. Kılmakta sizi zorlayan yok, öbür tarafta göreceksiniz neden kılmak gerek. Sizin düşüncelerinize laf edilse kıyamet kopar ama başkasınin inançlarına, düşüncelerine, değerlerine salla sallayabildigin kadar.
Sonra vay efendim neden bu ülkede bizim gibilere saygı yok diye ağlarsınız. Yahu önce siz bizim inancımıza, ibadetlerimize bir saygı göstermeyi deneseniz mesela? Namaz senin fikrine göre boş, gereksiz bir şeyse bile bunu burada duyurup, hem bizi hem de ibadetimizi yermeye ne hakkın var? Ayrıca entrylerin birinde görmüştüm ve katılıyorum, Allah’ın bize ihtiyacı yok, namazına ihtiyacı yok asıl bizim Allah’a ihtiyacımız var. Rabbim akıl fikir versin tez vakitte ne diyelim.
En az meditasyon kadar boş iştir.
Sorsan meditasyon stresi önler, rahatlatır. Ama meditasyon niyetine namaz kılarsan boş iştir.
Başlık aramaya meditasyonun boş iş olması yazıyoruz. Yok.
Sen nasıl görüyorsan öyledir. Bana göre namaz bir nevi meditasyon. Sık yaptığım bir uygulama değil. Yaptığım zaman faydasını görüyor muyum? Görüyorum. Öyleyse boş iş değil.
Kavramları kafamızda saçma şekilde canlandırabiliyoruz. Suriye'de savaşa neden olan elemanlar kadar yobazlaşabiliyoruz. Senin düşüncenin zıttıysa bir fikir boştur kafasında olabiliyoruz. En doğru biziz değil mi?
Değil.
Bir karara varırken birden çok değişkene göre karar veriyoruz. Benim de şüphelerim var. Ama inanmak istiyorum. Namaz kılarken de rahatlıyorum.
Ek: Bugün başka bir sözlükte bir haber hakkında entryleri okudum. Bu başlık gibi net ve yanlış fikirlerin olduğu.
Bir kadın ev aramakta. Kendine uygun bulduğu ev için emlakçı ve ev sahibiyle görüşüyor. Ev sahibi evi yalnızca ailelere verdiğini söylüyor ve evi vermiyor. Bunun üzerine kadın ev sahibi ve emlakçıyı medeni durumundan dolayı ayrımcılık yapılması nedeniyle Bimer'e şikayet ediyor. Ev sahibi ve emlakçı suçlu bulunuyor. Haber bu şekildeydi. Entrylerse "Ağlamıyorum, gözüme medeniyet kaçtı." , "Benim de 1 ay bu yüzden ev bulamamışlığım var." şeklinde.
Bu arada ev kiralamak isterken ailelere kiralıyoruz bahanesi bana da söylendi. ikna etmeye çalıştım ama ev kiminse o kişi istediğine evi verir. Ben gönlümü güzel bir kıza kaptırdıysam çirkin kıza ayrımcılık mı yapmış oluyorum?
Evet. Yazacak ve rahatlayacak başka başlık bulamadım.
Ohaaa vay be aydınlandım artık namaz kılmama gerek yok(!) bir şeyin kararına da karışmayın be kardeşim, herkesin iş anlayışı farklı bu yüzden hor göremezsin yahut hakaret edemezsin.