bugün

değerli, bilgili bir paşamızdır. varolsun.
manisa asker hastanesine bayramlaşma törenine geldiğinde sıhhiye askerlerinin (er -erbaş) saol ve tekmillerini çok beğenip bütün takıma 10-15 defa saol demeleri için iyi bayramlar! ve aferin! v.s gibi şeyler sarfetmiştir. rütbelileri dürttüğünü duyduk hatta bazen gördükte. rütbelilerin azrail gibi korktukları bir komutan. konuşmasına sürekli, kahraman mehmetçiklerim ve silah arkadaşlarım diyerek başlar.
manisa 1. piyade er eğitim tugayı komutanı görevinden ege ordusu kurmay yarbaşkanlığına atanan rütbelileri 200 metre atış sahasında hedefe kadar koşturan çok sevdiğim komutanım
kılık kiyafet konusunda basbaya keyfi uygulama yapmış paşadır.
biz açıöğretime yazılıp askerliğe ne kadar daha takabiliriz diye düşünüp dururken, o mesleğinin hakkını vermek adına kurmay olmuş, içimizdeki en rambo yazardan çok daha fazla dağlarda mücadele vermiştir..
tüm bunlara rağmen bazılarının onun emri verdiğini duymuşçasına bir konu hakkında bu kişiyi suçlamaları, akla başka şeyler getirmektedir..

(bkz: yaftalamadan düşünün)
hakkında kimsenin hiçbir şey bilmeden atıp tuttuğu kişi.

kimilerinin eli cebinde yürüyemeyeceği dağlarda zorunlu görevini başarı ile tamamlanmış olan bir lider.

ve her asker gibi vatanının fedakar, sadık hizmetkarı.

kimi çevreler için bir dayanak noktası, gündelik bir hedef.

haber 7 yanlı ve yanlış haber aktarıı ile bir görevi daha başarı ile tamamlamıştır.

oysa kimi bayıldığınız çevreler babanız yaşındaki adama "ananı da al git!" derken gücünüze gitmiyor?

o modern asker birçoğunuzdan daha naziktir o eli öpülesi annelere!
(bkz: vatan kurtaran naim)
zamanında komutanım olan şahsiyet. yemin töreni provasında karşısında 100 metre ötedeki 12 bölük askere

--- sen oradaki esnediğini görüyorum
--- orada birisi ensesini kaşıdı...

gibi gözlemleriyle beni hayretlere düşüren şahin gözlü komutanım.
(#4204412)
manisa da tam olarak hangi görevde olduğunu bilmediğim komutan. askerlerin yemin töreninde başı örtülü asker annelerini yemin törenine almayarak vatana muhteşem! bir hizmette bulunmuştur. sayesinde demokratik ve laik cumhuriyetimiz korunmuş ve kollanmıştır. gök tengri muhafaza o başı örtülü üç kadın yemin törenine girse idi ülke yıkılacak ve laik cumhuriyet çökecekti.tebrik ediyorum komutanım...

(bkz: ayıptır ya)