bugün

müslümanların birlik olup dünyaya örnek olması gerekirken hristiyan ve yahudiler bunu başarmakta.
kendi içinde bölünmüş amerika bölünmemiş mozambikten güçlü değildir
kızım sana söylüyorum...
çoğunda tek adam yönetimi olması ve bu adamların abd güdümlü olması nedeniyledir.
temel sebebi müslümanların gerizekalı olmasıdır.

hayatımda müslümanlar kadar gerizekalı insan görmedim.
Keşke birbirleriyle savaşsalar imha etseler kendilerini. insan olacakları yok. Yanlışlarını görüp düzeltecekleri de yok. Kendilerini aştılar dünyaya sardılar artık. Terör her yerde arttı. Boku çıktı. Liderlerinin de çıkıp boku temizleme niyeti yok gerçi boka batmış durumdalar her anlamda.
Tarihe bak gardaş hep abd ve ısrayil yapmış. Ajan yolliyur adamlar sonra hoop savaş. Ajan yolliyur adamlar hoop şah ismail tahta geçip bizimnen savaşiyur. Diynimizi kirletiyur bunnar. islam alemi bunnar yüzünden bu halde.
Müslümanlığın güzel bir din olduğuna inanıyorum lakin bu coğrafyada büyüyüp şuan kendimi müslüman hissetmemem ve hatta bu tür şeylerden tiksinmem kesinlikle yine 'müslümanım' diyip kendi inanışını kendisinin kötü yaşayıp bunları görmemdir. insanlar artık gösteriş yapmak, modaya uymak, (karakteri olmadığından) parayla saygı duyulmak istiyor. Sorsan bir gün bir hayvana acımamış, bir gün yerden bir çöp almayı bırak kendi çöpünü çöpe koymamış, bir çocuğun başını okşamamıştır. Müslümanlık gençlerimize, çocuklarımıza hatta diğer dine mensup kişilerce güzel ve ahlaklı algılanmıyor. Bunun sebebi tabi ki sadece müslümanlar değil bunun sebebi müslümanlığı basitleştirip yoksaymak isteyen diğer şahsiyetler. Ve emin olun ki çok güzel yapıyorlar. Adamlar iki müslümanı bak sen böyle yapıyorsun o sana uymuyor hadi öldür onu diyor ve müslümanlar tam olarak dediğini yapıp insanları öldürüyor. Sonra ne mi oluyor? Müslümanlar barbar, müslümanlar terörist..
Ve Dünya müslümanlardan nefret eder.
Gözlemlerime göre insanlar yaptıkları hataların farkındalar neler yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Tek sorunları vicdanlarını rahatlatmak için kendilerince meşrulaştırıyorlar ve emin olun buna çok da ikna oluyorlar. Bir kendinizi sorgulamanızı istiyorum, siz kendi yaptığınız hatayı kaç defa meşrulaştırıp vicdanınızı berat ettiniz.
Benim dinim vicdanım, kendimi meşrulaştırmadan kendimi eleştirebiliyor ve öyle yaşıyorum.