bugün

mensup oldukları ve ölümüne savundukları din ile ilgili sormaları gereken, cevaplayamayacakları sorulardır.
Bir insanın diğerine 'Allah onu kahretsin' demesi çok normaldir,

Bir insanın diğerlerine 'Allah onları kahretsin' demesi de çok normaldir elbet.

Peki Allah'ın kendi yolladığı kitapta ' Allah onları kahretsin' demesi sizce mantıklı mıdır?
'Her' kavme kendi dilinden kitap gönderdik, 'arap kavmine de' arapça gönderdik deyip, ardından tüm insanlığa gönderdik! Denmesini nasıl açıklayabiilyorsunuz? Daha o zamanlar henüz keşfedilmeyen amerikadakilerin durumu ne olacak? Kutuplarda oruç tutmaya kalkan insan ne yapmalı?

Küresel dünyada Kabe'ye dönüp namaz kılmak mümkün müdür yoksa o zamanlar dünyanın düz sanılmasından mı 'Kabe kıbledir' denmiştir. Peki islamiyetten önce en çok tapılan put olan 'El ilah'ın, islamda allah olması ve putların olduğu blr yerin kıble bellenmesi nedendir?
Tüm insanlığa gönderilen bir dinin, milyarlarca insan varken sadece bir kişinin cinsel hayatından bahsetmesi, üstüne üstlük sadece ona özel durumlardan bahsetmesi sizce de saçma değil mi? Yani 1500 yıl sonra bu kitabı alıp okuyacak insana, ''peygambere kendi çocuğunun karısı helal mi değil mi'' gibi şeylerin yazması, 1500 yıl sonraki insanları ilgilendirir mi?
belli aralıklarla gelen dinlerden biri neden 600lü yıllarda son din olmuş? islam bugünün ahlak anlayışına uyuyor mu?(Miras paylaşımı, 4 Eş hadisesi, Kadınları dövme, çocuk yaşta kızlarla evlenme)
allah' ını seven üstüme ömer çelakıl atsın dediğim sorulardır.
3bin dinden birine inanan insanlardan ve kendi dini hariç diğer bütün dinlere inananların cehhenneme gideceğini düşünen insanlardan farklı mısınız?
her canlı ölümü tadacaktır .

yaşadıklarını sanan ateistlerin ölmüş akrabaları da bu ayeti (ölerek) tasdikledikleri doğruladıkları ve ne kadar gerçek oldugunun kanıtı değil mi ?

bu ayeti yalanlamak için ölmeyen bir canlı bulmalıdır öyle bir canlıda yok ee daha ne tabi dinin sorumluluklarından kaçmak onu inkar etmekde (bir çok seçeneğin) arasında seçmek bize kalan .

zaten sınavların sonucuda buna göre belirlenir yani seçtiğimiz yanlış yada doğru cevaplarla böylece tembel ve çalışkan öğrenciler ayırt edilir .

sende öleceksin ve istemedende olsa o ayeti doğrulayacaksın bundan kaçışın varsa durma kaç .

buda diğer ayetler gibi gerçektir .

yani aksi düşünülemez neden ? çünkü her canlı ölümü tadacaktır aksini ispatlayabilirim diyende tadacaktır o ölüm ü.

kuranı kerimi kendince çözenler gibi çözemeyenlerde var neden ?

çünkü allah hidayeti yani inancı (herkese nasip etmiyor) kimlere nasip ediyor samimi olanlara gerçekten inananlara bu yüzden tabiki inanmayanlarda olacaktır bu sistemin kusursuz olmasından dır aksi taktirde herkes inanır ve herkes cennete giderdi cehennemin yaratılması da anlamsız olurdu .

inanmayanlar olacak ki inancın önemi ve mahiyeti belli olsun inanmanın şerefi haysiyeti bilinsin inananın başına öldükden sonra neler geliyor inanmayanın başına neler geliyor bunlar bilinsin diye inananda lazım inanmayanda bu kusursuz bir dengedir bir bakıma ise elemedir .

yani netice itibari ile bakıyoruz şöyle bir aynen inananda var inanmayanda var ne tesadüf değil mi . halbuki tesadüf değil neden ?

irade,güç,eylem bu üçünden birisi çıkarsa hiç birşey olmaz 3ü de olmalı ki ortada herhangi bir şey olsun ne bilim bu bir kainat olabilir yada senin aklına gelen herhangi bir şey bu sadece o iradenin istek ve arzusuna kalmış bir seçimdir sonucta bu üç özellikde ona aittir .

yaratıcıda bu kainatı böyle yaratmış bizim içinde olacak ve dünya dediğimiz bir gezegende sayılı zamanımızı doldurmamızı istedi bu zaman zarfında kendisine inanmamızı ve iyilerden olmamızı sevdiklerini sevmemizi bize doğru yol olarak çizmiştir .

öyle ya beni kim 2 kollu 2 gözlü 2 kulaklı vesair kısaca bu formda yarattıysa benim yaratanım o dur ben ona allah der inanırım çünkü ben varımda o mu yok ?

yani benim gibi aciz nezleye soğuk algınlığına yakalanan zayıf fazla soğuğa yada fazla sıcağa gelemeyen ben varımda o mu yok ?

100 küsür milyar insan doğup ölmüş diyor bilim adamları şimdi o 100 küsür milyar insanı boş bir araziye ben koydum canlandırdım yani sonra o 100 milyar insanın içine kendimide attım

öyle ya beni onlardan ayıran görütüde fazla bir şey yok sonucta hepimiz insan sınıfındayız şimdi o hınca hınc olan anababa günü yani kısaca mahşer günü olan kalabalıgın üzerinden o kalablığı bir düşünmek lazım yani çünkü 100 küsür milyar insan demek hayal gücünü zorlar biraz o kalablıgı bir meydanda toplanması bu korkunç bir gerçeklikdir her kes kabul etmez yani .

ben ediyorum neden ? çünkü ortada 100 küsür milyar insan var bide ben dediğim insan var yani kusura bakma yok diyemem sen de o beni ilgilendirmez .

sen kendini o 100 milyar küsür insandan farklı yada üstün yada zeki yada akıllı olabilirsin herneyse ama ben öyle akıllı olmayı istemem allah korusun .

benim yaratıcımda sahibimde allah dır beni bu şekilde anayı ve babayı vesile ederek bu dünyaya gönderen güce ben allah diyorum ve inanıyorum .

insanı insandan çıkararak (doğum diyoruz biz ona) yaratan güce ben allah diyor ve inanıyorum .

güneş tutulmaları ay tutulmaları heleki tam tutulmaları yani uçsuz bucaksız boşlukda tam hizaya gelmesi (yani nişan alır gibi) şimdi böyle bir olayın ucsuz bucaksız uzay boşluğunda vuku bulması

vede bizim buna şahit olmamız görmemiz tesadüf olmaz geçiceksin o işleri . bu bahsettiğim olayın bir hiçlik yani zamansızlık mekansızlık ve maddesizlik ortamından şimdi halini alması olasılığı .

999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999 (vesair rakamlar işte ekle ekleyebildiğin kadar )

bu sonsuz rakamlar şunu gösterir koskocaman bir sıfırı yani 0 hatta 0 da yok .

yoksa durduk yere big bang olmazdı big bang den önce ne vardı mantık devrede olsun kimileri derki gazlar enerjiler vardı fakat şunu atlarlar

1. gazlar ve enerjiler big bang den önce orda ne arıyorlar yani orda zaman yok mekan yok madde yok ki madde dediğim atomdur (herşey atomdur hava bile) bu boyuttaa herseyin ham maddesi atomdur inanmassan bir bilim adamına sor ama doğru sende inanç eksikliği var inanmaya bilirsin cunku sana ters haklısın .

2. gazlar enerjiler doğru bir biçimde birbirne karıştı demek hiç lik yada yokluk yada zamansızlığın oldugu bir yerde (ismi yok oranın anlatabiliyormuyum ? cunku zaman yok mekan yok yok oğlu yok yani
böyle bir yerde bilim yok ilim yok güç yok irade ama gözlerimizin önünde koskocaman bir kainat var yani sadece eylem şöyle yani sıkıntıdan patlamış olabilir bu big bang hee ?
yokluk ortmaını iyi düşünmek şunu kabul etmek lazım yoklukda yoklukda yoktur yok da yok tur . böyle bir yerde kainaat kendi kendini var etti oluşturdu düzenli muntazam bir denge eşliğinde acaba bunu kim düşündü kim istedi hangi irade hangi güç diye sormazmı ?

bizim yaratmadıgımız kainatın mesafelerini biz yeni yeni ölçüp öğreniyoruzda onu hale getiren bir güç yok mu yani bizim yeni ögrendiğimiz bilim dalları ile onları insanlık dan önce hesaplayıp etrafımıza koyan bir yaratıcı yok demek hem saçma hem imkansız hatta şimdi şöyle sölicem allah a binlerce kere sükürler olsunki ona inanıyorum .

inanmamak için kendimizce sebebler olmasaydı herkes inanırdı inanmak için sebebleri ise onları isteyenler arayanlar buluyor ve müslüman oluyorlar .

ya inanmayıpda satanist olsaydım yada ateist yada budist yada ateşe tapanlar yada file tapanlar herhangi bir insan aklından icatlı bir akımın mensubu olsaydım benim halim nice olurdu .

allah korusun kimseye göstermesin öyle bir hayatı .

her canlı ölümü tadacak tır . şimdiye kadar tadanlar kanıttır bu ayetin gerçekliğine .

istesende istemesende öldüğün zaman bu ayeti doğrulamış olacaksın bak tik tak tik tak tik ..
sormaktan çok cevaplaması gereken sorulardır.