bugün

cahil değillerdir, eğitimsizlerdir.
sıcak iklimin etkisi de unutmamak gerekir. yoksa yobaz her yerde yobazdır.
şu an için doğru bir önermedir. bir müslüman olarak katılırım. lakin 16. yüzyıla kadar dünyayı müslümanlar yönlendiriyordu. müslümanlar dünyanın medeniyet güneşiydi. ne oldu da böyle olduk onu sormak lazım.
din ile cehaletin doğru orantısıdır. bak ben demiyorum, sende görüyorsun.*
aynen öyle apaçık bir gerçektir, sadece insanlar görmek istemiyor işlerine gelmiyor pek.
kızmasınlar ama inandıkları kitabın 1000 yıl öncesinin mantığında kalması nedeniyledir.
Adamlarin okuma ihtiyaci yok ki hepsi parayla got siliyo. (bkz: arap zenginleri)
her türlü iğrençlikler, daha dikkatli olması gereken, müslüman kişiler tarafından bolca yapılmaktadır. kaynağıda cehalettir üzücü.
ögren ey genc cehalet ardir. Razi olmaz o cehalete ancak razi olur himar. bunu bilen hic bir musluman cahil olamaz.
çünkü müslümanların tanrısı 'sorgulamayın!'ı emreder.
(bkz: Nereye sıçayım diye düşünürken başlıkta sıçmak).
(bkz: billboardaki fotoğrafla tahrik olan zihniyet)
yıllarca türbanlıların eğitimine izin verilmemesinden olabilir. gerçi bizim ülkede götünü başını ne kadar açarsan o kadar cehaletten uzaklaşmış sayılıyorsun ama olsun.
beşiktem mezara kadar ilim öğrenmenin farz olduğu bir dinin mensuplarına cahil demektir. (bkz: nereye sıçayım derken başlık açmak) (bkz: he evet evet öledir annenler nası iyimi)
Ezberci inanc sisteminin sonucudur.
Bilimden çok paraya yönelimdendir.
Müslümanların kendilerine özgü bir rönesans yaşaması lazım, yoksa sonları çok fena. Bu azgın Hıristiyanlar kulübü ve Yahudi lobisi çiğ çiğ yer onları. Petrol kaynakları tükendi mi adamların bizim diyebilecekleri toplu iğne patentleri var mı yok mu o bile tartışılır.

Var mı böyle bir babayiğit ülke bilmiyorum. Azıcık Türkiye umut veriyordu sağolsun 30 yıldır yavaş yavaş, son on iki yıldır koşar adım gerilettiniz ülkeyi.

Komik ama benim tek favorim iran. Ambargo şu bu derken ayakta durmak için bayağı bir bilimsel ilerleme kaydetti. Şu anda Batıyla ilişkileri de düzelmek üzere, Bu ikisinin bulunduğu bir ortamda koyu muhafazakarlığın mollaların ayakta durması git gide imkansız hale geliyor. Bu bilgi birikimlerini ampirik hayata uygulayabilirlerse hem müslümanların lideri ve yolgöstericisi olurlar hem de dünyada ilk on ülke arasına girerler.
Kur-anı kerim'de oku denmesine rağmen bizimkiler hurafe peşinde koşmaktan okumaya vakit bulamamış.
doğru bir düşünce tarzıdır. müslüman ülkelerin dini inançları sanayi devrimi ve rönesans gibi önemli akımlardan faydalanmalarını engellemiş, gelişimini yavaşlatmıştır.

not: hala daha televizyon şeytan işidir diyen insan var lan.
Eğer ateist birini görürseniz bu deistlerin dinini yeterince iyi savunmadığının göstergesidir, lakin deist birini görürseniz bu da ateistlerin görüşünü yeterince savunmadığını gösterir.
benim görüşüm bu yönde saygılar...
evet, bu da din kaynaklı. sonuçta dinin bulaştığı her beyin zehirleniyor ve çöküyor.

genelleme yapılabilir.
Bana bir tane resmi dini islam olupta bilimde, ilimde ilerlemis ulke goster, ikinciyi sormadan 5 vakit namaza basliyacagim... En gelismisi malezya, onunda neden gelistigi malum...