bugün

Mohikanlarin dantel anlayisi ile aynidir.

Kurani yere atan kizin ecis bucus bir hal aldigini kabuk eden anlayistir.

Not: biri o kizin fotosunu eklesin.

Gerek kalmadi ben ekledim.

görsel kuran i yere atan kız.
Kuran-ı Kerim'e göre uğraşmamız gereken ama pek uğraşmadığımız gerçeğidir.
bir zamanlar çok iyi seviyede olan anlayıştır.
9. ile 12. yy arası.
moğol istilaları sonucu yok edilmiştir.
islam ı medeniyet yapan gücün kuran dan gelmemesini anlamayanlar tarafından 11. yüzyıla kadar, yani bin yıl öncesinin gelişmelerinin pişirilip pişirilip sunulmasıdır. daha o bilimsel ve teknolojik parlama döneminin dinamiklerini, nedenlerini dahi anlayamamıştır ki bugün hala "kuran, kuran, allah, peygamber" diye bilimde tekrar biryerlere gelebileceğini sanmaktadır. en azından "müslümanların bilim anlayışı" işte bununla sınırlıdır.

bilimi kuran a uydurmaya çalışan sahtekarlar ile dinsel ve fiziki nedenselliği kasten karıştırmak tarzında kurnazlıklarla elbette müslüman kafadan bilim falan çıkmaz. umurunda da değildir zaten: son beş yüz senenin müslüman kafasına göre zaten bu dünya "yalan"dır, testtir, birşey yapmaya, uğraşmaya değmez... ama gavurun icadını kullanma konusunda yüzsüzdür, arsızdır.

(bkz: dini korumak için bilimsel düşünceyi engellemek)
http://www.uludagsozluk.com/k/islami-bisiklet/
din ve bilimin yan yana gelmesinden rahatsız olmakla ilişkili bir nevi kompleksli tanımlama başlığıdır.
görsel

görsel kuran i yere atan kız.
(bkz: ölü taklidi yapın gider).(bkz: ateistlerin islamla zoru neden(hristiyanlk ya da musevilik degil).görmek istemedikten sonra b.selcukludan farabiden baslayıp osmanlıda roket denemesi yapan lagari hasan kadar bissürü adam var.Din eğitimi savunur ama dinci eğitimden aydınlanmadan korkar cünkü rahat rahat istismar edemez.
islam, zamanının ve tüm zamanların en üstün felsefe yapısını oluşturan bir düşünceler sistematiğidir.

internette dört tane gerizekalının paylaştığı kız fotosu üzerinden bize bok atmak size kolay geliyor olmalı.
evet evet. ne kadar da naifsiniz.

peygamber efendimiz, kendi ilminde başarılı olan kişilere her zaman gereken en hoş değeri vermiştir. keza kendisinin halifeleri onun meşrebinden ilerleyip, yaşadığı illerde adaleti, sevgi hoşgörü ve ilerlemeyi temsil etmişlerdir. bunlar bu mecrada ve diğer bazı yerlerde defalarca dile getirildi. bunları, sırf klişe yerine gelsin için yazdım.

ben sizin derdinizi anlıyorum. sizde bişeyleri sahiplenmek, bir tarafta olduğunu g.tünü yırta yırta dile getirme arzusu var. birçoğunuz yaş olarak belki değil ama içinde bulunduğunuz düşünce yapısı içinde yenisiniz. düşüncelerinizin de belli bir geçmişi yok zaten.
amaç nefsinizi teskin etmek. özgür olmak. freezone insanı olmak. aykırı olmak. siz olmak. (olmak kelimesini biraz çok kullandım biliyorum.)

yau biraz insaf gösterin be. yıllarca inandığınız, ancak o katı küfrünüz sebebiyle içinize sindiremediğiniz kin, şimdi ortaya çıkıyor.
mazlumu, mağduru en güzel oynayanlar sizlersiniz.
doğruya doğru geçip iyiniyetle kaçınız islam tarihini, hizmetlerini okudunuz.
şimdi birisi bizim şanlı din tarihimize, türk islam tarihimize bok atınca, ağzınızdan salyalar akıtarak doğru yanlış hiç araştırmadan destek veriyorsunuz.

bok atmak tarafı size ait. kör mü aksini ispat edelim değil mi.
evet evet. sizler nefsinizin zebunu olmuş aciz insanlarsınız. bizler de öyleyiz. şahsen ben de aptalın, gerzek kişiliğin biriyim.

be size islam hakkında çok şey yazarım. bendeki bilgi bayaa derin. çok okudum, eğitim aldım. bunların dışında çok yer gezdim. çok insan gördüm. insan kalıpları gördüm.
kendinizi hemen belli ediyorsunuz.
sizleri ihata eden bir küme var ve orjinallik adı altında o kümenim içinde deprenip durdukça daha da komik ve içler acısı bir hal alıyorsunuz.

islam herşeyden üstündür.
alın mesela islamın bir kıstası:

hadis i şerif:
hazreti allah bir insanın hayrını dilerse, onu kendi günahlarıyla uğraştırır. kendi hatalarını ona gösterir.
kimin de hakkında hayrın gayrısını dilerse onu da başkalarının hatalarıyla meşgul eder. ona kendi günahını göstermez.

siz en basit kıstaslarından birisi bu olan yüce bir ilahi dine bok atmaya çalışıyorsunuz.
itiraf edin, acizsiniz.

çünkü hazreti allahın karşısında herkes acizdir.

küllü şey in halikün illa vechehu.
(bkz: zakir naik)
saç şeklindeki türbandan sonra bıraktığım hadisedir.
islamın bilim anlayışını yansıtan veya yansıtmayan olarak 2ye ayırlması gereken yazarlardır.
bilimi BULMAK için en fazla çin'e kadar müsaade eden anlayıştır. Mesela bi aya çıkmak, marsa uzay gemisi göndermek yoktur.
(bkz: endülüs emevileri)
bilim ve iman kulvarları farklı iki yapıdır. müslüman inanır ve bunun için kanıta veya ispata ihtiyacı yoktur. ben sosyal bilimleri tartışmak istemek ama eşyanın bilgisini araştıran bilim için önceden tespit edilmiş sınırlar bilimsel anlayışla bağdaşmaz. bilim gerçekleri ideoloji için çarpıtmak değildir. sadece gerçeği aramak bilimin itici gücüdür. dünya görüşü ve inanç ya da inançsızlık bu duruma gölge düşürür ama düşürmemelidir. araştırmacı ne denli objektif olmaya çalışsa da bu tamamen mümkün değildir. buna rağmen bunu göz ardı edebiliriz ama kasıtlı manipülasyon veya daha ağır bir ifade ile birelerine ya da bie şeye tetikçilik yapmak bilimle bağdaşmaz.
gayet ileri seviyededir. bir resimle tanımlanamaz, ölçeklendirilemez. bu kadar kıt beyin yapısına sahip insanlar tarafından değerlendirilemez. bu değerlendirmeleri yapanların bilime ne katkı sağladığı da ayrıca merak konusudur. (not=çinde adamlar satmak için değil ev işlerini halletmek için robot üretiyorlar, hemde kendi çabalarıyla, hurdalardan. bazıları evde oturup dizi, sinema keyfi yaparken kola cips ikilisine takılmaya, bukete selmaya telefondan tıkır tıkır yazıp elizabetle gelip böyle kendinizce değerleme yaparak hayatınızı idame ettirirken bilime çok katkı sağladıklarından bok atmayı da pek severler.)
tartışma ortamı yarattığımızda gayet yerlerde olduğu anlaşılan anlayıştır. bilimsel konuşmaya çalışıp yanlış şeyler söylerler o öyle değil deyince itiraz ederler,sinirlenirler. hepsi için söylemiyorum tabi.