bugün

(bkz: sen müslüman olma ulan ayı)
dünyada bitti müslümanlık yahu. müslümanlık mı kaldı. arabistan bile laikliği ilan etti. bi taliban var oda bitmek üzere. türkiyede zaten akp bitirdi islamı.
hayır, müslüman (herhangi bir din inancı taşımak ya da taşımamak) insan için öncelik değildir.
eğer bir kişiye bir öncelik zorunluluk yüklenecek ise bu insan olma erdemi zorunluluğu olmalıdır.

örn: bir kişi insan olma erdemine sorumluluğuna sahip değilse o kişinin müslüman olması veya kendini müslüman olarak tanımlaması islam dinine yapılan en büyük kötülük olur.

din inancı olan, iman ettik diyen bazı insanları "kitap yüklü eşekler, dilsiz şeytanlar, aşağılık maymunlar, dilini köpek gibi çıkartanlar" olarak kur'an da tanımlayan ve doymak bilmeden; hak hukuk yasak haram tanımadan domuz gibi doyma hissi olmadan her şeyi tüketenleri allah, kur'an da böyle tanımlıyor.
iman ettik demelerine rağmen allah bunları kafir müşrik olarak tanımlıyor.

unutmayın ki bizi hayvanlardan ayıran din inancı, iman, akıl sahibi olmamız değildir.
bizi hayvanlardan ayıran şey ahlak ve utanma duygusudur.
öyle ya, yoksa senin inandım dediğin peygamberin "ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" demezdi.
güncel Önemli Başlıklar