bugün

Malesef Sadece dillerde kalan söylemdir.
(bkz: kolay bir din olarak akp dini) bu dinde itina ile yenilir.
Müslüman elinden ve dilinden başkasına zararı olmayandir. Gel gor ki şimdikilerin adi müslüman nefes almasi bile insanlığa zarar.
bizim memlekette fazla geçerli olmayan önerme.

müslüman kimliğini öne çıkaran zenginlerin alayı kul hakkı yiyor. afiyet olsun...
Kulun hakkı mı kaldı be...
Müslümanı içten içe yeyip, ahirette de müflis durumuna düşüren çok ağır bir haktır. Hele hele yenilen hak, kamunun malıysa. bilmem anlatabildim mi?.
inanan kişinin hakkını yemez. inanmayanın hakkını öyle bir yer ki ayetler göstererek yer hatta.
çünkü müslüman kul hakkı yediği zaman bunun ahirette nasıl götüne gireceğini düşünür. göt korkusundan yemez.
Bunu yaparsam ocak dışı kalırım kul hakkı yemeyeyim demez. Ben nasıl biriyim bunu düşünüyorum kendime çeki düzen vereyim der.
Şu dunyada kul hakki yemeyen insan olduguna inanmiyorum.
Ille de maddi olmasina gerek yok. Dedikodusunu yapip gunahini alinca da ayni sey olmus oluyor.
kul hakkını sadece para olarak görenlerce yorum yapılan gerçek.

la sen sırada birinin önüne geçsen veya arkasından konuşsan bile karşındakinin hakkına giriyorsundur.

günümüzde kul hakkına girmeyecek insan yok denebilir.

kalp kırmak veya aklına gelebilecek her şey.
suyuna ekmek banar, hatta dibini bile sıyırır. en azından gözlemlerim bu yönde.
ee ama tayyip kul hakkı yiyor 1000 odalı saray yapıyor vergilerimizle gerçi sıfırladığı paralarda işin cabası müslüman değil mi şimdi. tayyipe oy verenler müslüman vermeyenler kafirdi ama. hırsızlık sadece tayyipe mi günah değil yoksa.
şehitlere kelle derken kul hakkına girmedi mi, öcalana sayın derken kul hakkına girmedi mi? sadece para değilse bunlar nedir çiftçiye kendinden olmadığı için ananı da al git derken kul hakkına girmedi mi.
yoksa birileri kör mü olmuş.
yiyor yiyor. çok güzel yiyor hemde.
Hayır gayet yiyebilir, ancak yersede islam'daki yasaklanmış olanı yapıp yasağı çiğnemiş olur...
(bkz: kusursuz olan müslüman değil islamdır)
üzmüştür.

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar