bugün

bugün denk geldiğim versus ortalama bir üniversiteden bahsetmekteyiz tabi.
Bir mühendis olarak söylemem gerek ki ortalama bir üniversite söz konusuysa hukuk. Ama diğer türlü mühendislik Marc Zuckerberg.
Çevremde aşırı bir şekilde etkisi görülen versus olayıdır. iki taraf da çok çalışır. En sonunda hukukçu avukat olur en kötü. Mühendis de internet kafe açar.
ikisi de Türkiye'nin liberal çöküntüsünde başrolü oynayan branşlardır. Ama hukuk bir idam cezası aldığı için mağlup durumdadır.
Hukuk yalatır.
Mühendisliği bırakıp mimarlığa geçmiş biri olarak hukuk derim.
puanım en iyi odtü inşaat ve gazi hukuku tutuyordu , ben hukuk seçtim , pişman mıyım , dibine kadar.

ama hukukun sağlayacağı imkanları mühendislik sağlar mı , imkanı yok.

o yüzden bu herkesin kişiliğine göre değişen bir versus , ben gider kum ocaklarındaki sallamaların falan işleyişine bakarım , iş makinesi gördüm mü duramam incelerim mutlaka , mekanik aksamlara karşı hassasiyetim var mesela , oturup oda arkadaşımla termo çalışmıştım aq adama sınavında kopya vermiştim , demek ki yanlış bir tercih yapmışım okul bitecek ama artık yapacak bir şey yok , bir şekilde seveceğiz hukuku da.
Mühendis her türlü para kazanır ama hukuk bu konuda biraz tartışmalı zira fazla doğru olmak bu ülkede sizden fesat fersah kacilmasini da getirebiliyor.
iş imkanı olarak mühendisliğin daha geniş bir çalışma alanı olduğu göz önünde alındığında bir adım öndedir.