bugün

çikolata
Rahat olunuz, takmayınız. Az yiyip, çok içiniz.
mutsuzluğu çekici bir şeymiş gibi görmeyin yeter.
etrafınıza iyi bakın. o da yeter. sizde ne eksikse, bazılarında sizde olanlarda eksik çünkü.
(bkz: hayal kurmak)
çay sigara kafa dengi bi arkadaş yeterde artar bile.
kanaatkar olmak, razı gelmek, imkanları artıramıyorsan, elindekiyle yetinmek.mutluluğunu da mutsuzluğunu da sadece kendinle paylaşmak, gerikiyorsa ölçüyü kaçırmadan bencil davranmak.kendini,yerini,cürmünü,hayatını bilmek, gerçeklerini kabullenmek ütopyalarda boşa yaşama mücadelesi vermemek.
mutlu olmak istiyorsan,
kimseden birşey bekleme.
mutlu olmanın yolları taştan, sen çıkardın beni baştan diyerek adına şarkı yaptığımız yollardır. ancak mutluluk denen şey yolsuzluklardan peydahlanır. lakin kaf dağının ardına giden bir yol varsa diyecek bir şeyimiz yok.
bi parça fıstıklı çikolata.
(bkz: Aklin dusunebildigi hersey kazanilabilir)
+Vallahami lan.
- ben denedim olum.
+ ee sonuc ne?
- aklim olmadigi icin hic bi sey kazanamadim. Ama olsa kazanirdim anlamina gelir bu.
+ mal.
cehalet mutluluktur. öğrendiğin her yeni şey seni mutsuz edebilir.
inatla neden üste taşındığı anlaşılamayan başlık.

hayrola?
inatla mutlu olmaya çalışmaktır.
Aşk, sonra Seks,sonra Ayrılık.
sadece gülümseyebilmek, hem de herşeye rağmen.
inanmaktır.
eldekilere şükretmek.
beklentileri mümkün olduğunca azaltmak.
an itibari ile bir adet çikolatalı gofret.
1) yemek yemek
2) uyumak
3) sıklıkla duş almak

anlaşılacağı üzere, mandalarla eşdeğerde bir yaşam biçimim var. gazete yok, haber bültenleri yok, okul yok, hatta ve hatta mağaza tabelası okumak dahi yok. hayatımda eğitici-öğretici ne vardıysa hepsiyle vedalaştım. artık, cehaletin mutluluk olduğuna inananlardanım. yalnız, Komik video gündemi ne alemde, magazin dünyasında neler oluyor, Ciguli yaşıyor mu, bunları da merak etmiyor değilim.

-az evvel facebooka baktım; ortak hesaplarıyla fotoğraflara "harikasınız (: öpüyoruz! x ve y çakıroğlu" yazan çiftler hala yaşıyor. sayelerinde bekarlığın kıymetini anlıyorum. sağolsunlar.
kendimden uzaklaştığım gün, mutlu olduğum gündür.
geceden 2 tek sigara sarıp masaya bıramak.. sabah görünce çok mutlu oluyorum.. (bkz: gülme similey şeysi)
son ses müzik açarak şarkı söylemek.
yürümek, her şeyi arkada bırakıp sonsuza yürümek ve içmek, tüm bedeni hayatın pisliklerinden arındırırmışçasına içmek.
okula gitmek. hazırlık okuyunca böyle sabahtan akşama kadar sürüyor dersler falan.