bugün

Söyleyin biz de yapalım. Benim yaptıklarım mutluluk getirmiyor belki sizinkilerin faydası olur.
böyle şunu yap bunu yap deyince mutlu olunmaz ki kardeşim. içinden gelecek o his, o maneviyat. basit şeylerle mutlu olacaksın.
dünyadaki tüm akplilerin aynı anda öldüğünü düşünüyorum.
varsa, etrafındaki insanları mutlu edecek şeyler yap.
Kişinin mutlu olmak için neler yapmak istediğidir. Kitap okumak, bisiklet sürmek hobilerim arasında olup mutlu olmam için yeterli sebeplerdir.
sen mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?
işin kolayına kaçmadan ama.
gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil... demiş nazım.
mutluluk çeşidi yeryüzündeki insan sayısı kadardır neredeyse.
şu sıralar mutlu olmak için yaptığım tek şey uyumak. Diğer her şey bir yere kadar çünkü.
Zeki Demirkubuz filmine dönmüş hayatlarımızı hiçbir eylem mutlu kılamaz; çünkü burası 3. dünya ülkesi.
mutlu eden şeylerin, izlemekten mutlu olduğum, olmaktan, düşünmekten mutlu olduğum şeyleri yapıyorum. buraya kadar herkes yapıyordur. bence asıl nokta şu. herhangi o bir şeyden asla mutlu olmayacağım ama mutlu olmamayı içime sindirmeye çalışacağıma, olabilidiğince beni üzecek o herhangi bir şeylerden uzak duruyorum, böylelikle mutlu olmak veya üzülmemek için ekstra çabaya gerek kalmıyor. ha bunu tam anlamıyla başaramıyorum. ama olacak. swh.
insanın mutsuzluğunun kaynağı, doğa konusundaki cehaletidir. Çocuklukta öğrendiği düşüncelerden kurtulmak için tutunduğu azim, ki bu düşünceler onun varoluşuyla örülmüştür, zekâsını doğru yoldan saptıran, zekâsının gelişmesini engelleyen, onu hayalin kölesi yapan sonradan gelen önyargı, onu daimi hataya mahkûm edecek gibi görünmektedir. Deneyimsiz ve boş kavramlarla dolu bir çocuğa benzemektedir; tehlikeli bir maya kendini onun bütün bilgisiyle karıştırmaktadır; çaresiz, muğlak, oynak ve yanlıştır: Düşüncelerinin sesini, hatalı olan veya onu kandırarak menfaat sağlayacak, başka kişilerin otoritesine taşır. - Paul Henri Thiry d'Holbach
televizyona bakmamak ne zaman baksam mutsuz oluyorum. boş insanlarlada muhabbeti kestim kimseye değerde vermiyorum. komik videolar seyredip güzel neşeli müzikler seyrediyorum. herzaman mutluyum kafam hep güzel gülüp eğleniyorum taki davarın biri neşemin ortasına sıçana kadar. cidden böyle ruh emici negatif enerji yayan maltozlar var.

ama kendinizi üzmeyin coğrafya kader derler ya. işte asıl mutsuzluk bundan kaynaklı. ülkemiz çok güzel bir yer ama içindeki bazı insanlar olmasa daha güzel olucak. ekonomi kötü, cinayetler, trafik, stres millet ajj nasıl mutlu olsun.
yüksek hayal kurmuyorum çünkü bazen hayal kurmak sahip olduklarını önemsizleştirir ve seni mutsuz eder.
Hiçbir hobim yok. Bisey okuyunca da sıkılıyorum artık.