bugün

beni her 10 kasımda ağlatan kalbi kocaman olan adam.
Onurumuz gururumuz atamızdır. Mekanı cennet olsun.
vatan sana minnettardır.
"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

Mustafa Kemal Atatürk

ölümünün 80. yılında sevgi,saygı,minnetle...

Bugünün anlam ve önemini bilen, hatırlayan ve trafiği kapatmak uğruna saygı duruşuna çıkan insanlarımıza teşekkürler...
Bugünleri hak eden sizlersiniz.
“iki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… ikinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!”
Seni hiç unutmayacağız.
Gözleri aşka gülen
Taze söğüt dalısın
Gel bana her gece sen
Gönlüme dolmalısın

Tatlı gülüş pek yaraşır
Gözlerin ömre bedel
Ah ne güzel ne güzel
Seni sevmek
Ah ne güzel ne güzel

Sensiz elem bana yar
Doğ benim ömrüme doğ da güneş gibi
Aşkımı tazele gel
Tatlı gülüş pek yaraşır

Gözlerin ömre bedel
Ah ne güzel ne güzel
Seni sevmek
Ah ne güzel ne güzel

Bekleme sonbaharı
Bir acı rüzgar eser
Gel bana her gece sen
Saçların bağrıma ser

Saygı ve özlemle...
Türk milleti seni layık olduğun yerde, gönüllerinde ve fikirlerinde taşıyacaktır. yerin uçmağ olsun başkomutanım.
Ata’m. Başkomutan. Sana saygı duymayan kesime bile bu hakkı sen verdin özgürce konuşma hakkını. Nurlar içinde uyu. Fikirlerinin Yılmaz bekçisiyiz.
Bağımsız şoreşger Kürt hareketinin bir neferi bir kürt delikanlısı olarak batağa düşmüş ulkeyi aydınlatma çabasını takdir ettiğim önemli siyasi ve askeri figür.

Milliyetçiliğini ve asimilasyoncu politikalarını sevmem ve tasvip etmem. Ama laiklik gibi bir ilkeyi bu ülkeye uygulamaya çalışması çok takdire değerdir.

Allah rahmet eylesin
“ Büyük Türk milleti! Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.”
Ne mutlu Türk’üm diyene.!

Bazıları ne yüzle Atam diyor hiç bilmiyorum.
Sizin atanız saraydaki, altın kaplama çatal bıçak kullanan, siz asgari ücretle geçinmeye çalışırken 5 bin tl'lik çay içen şahıs.
Sırf göstermelik sevgiler için kirletmeyin paşamı.
çocukluğumda olduğu gibi bu sabah da gözlerim doldu. seviyoruz kardeşim, n'apalım.

çocukken özellikle dua ederdim hazır gözlerim dolmuşken. ağlarken edilen dualar kabul olur diye konuşurken duymuştum annemleri. diyordum kesin kabul olcak bu dua.*

son günlerde yine "gökten indiği sanılan kitaplar" cümlesiyle provokasyon girişimleri aldı başını gitti. ata'mız orada kastı padişah emirleri. burada ayrıntıya girmeyelim.

atatürk bir müslümandı da demem, atesit idi de. bu açık ve net kesin olarak bilinemez ve bilinsin ya da bilinmesin ne beni ne de bir başkasını ilgilendirmez.

inançlı biri olarak ona minnettar olduğumuzu söylememiz yeter. gerisi inancımıza göre bizden bağımsızdır.
Bu sabah tüm otoyollarda kamyon, tır şöförlerinin araçlarından inip kaldırımlardaki vatandaşların saygı duruşuna geçip bir dakikalığına da olsa sevgi ve saygısını gösterdiği, insanların yüreğindeki bu sevgiyi kimsenin sökmeye muktedir olamadığı büyük lider.
atam;

seni görmek isterdim. en azından bir kere. senle aynı dönem yaşamak isterdim. kurtuluş savaşındaki o yüreği kocaman analar var ya onlardan biri olup senle birlikte düşmana canımı siper etmek isterdim.
benim için en büyük devrimcisin sen. senin adını yazmayı okula gitmeden öğrendim ben. kardeşlerim de öyle. ve benim oğlum da öyle. dilerim torunum da öyle olsun.
senin adını her yerden silseler ne olacak. tarih derslerinde anlatmasalar ne olacak. seni içimizden silemezler ki. ve bizler bizden sonraki nesillere seni anlatmaktan hiçbir zaman usanmayacağız.

keşke tekrar gelebilsen. sana öyle ihtiyacımız var ki.
Aşçıları ve koruma polisi Ata'yı anlatıyorlar: https://ceviiz.com/tarih/onlarin-ataturku/
Anlatılmaz, yaşanır.

Türkiye Cumhuriyetinin geçmişi, şimdisi ve geleceği.

Ah ne güzel ne güzel seni sevmek!
Dünyanın en büyük devrimcisi. Yozlaşmış, çağın çok gerisinde kalmış bir ülkeden kısa zamanda çağdaş bir ülke oluşturmuştur.

Ölümünün üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen varlığı yobazlara hâlâ koyuyorsa gerçekten büyük iş başarmış demektir.

Minnetle anıyorum..
Birçok gereksiz insan 80-90 yaşına kadar yaşadı ama gerçek lider Atatürk sadece 57 yıl.

O uzun yaşasaydı şu anda Türkiye'nin birçok problemi daha başlamadan çözülmüş olurdu.
Şimdi ben buraya "nur içinde yat, minnet ve saygıyla anıyorum" yazacağım ve herkes kimi andığımı anlayacak.
işte ölümsüzlük budur.
''PENCEREDEN BAKTIĞINIZDA GÜNEŞi ESiRGEMiYORSA GÖKYÜZÜ, SiZDEN ÖNCE BiRiLERi BEDELiNi ÖDEDiĞi iÇiNDiR..''

türklerin atası ve manevi babası..
ruhun şad olsun büyük başbuğ!
https://twitter.com/i/status/1061200753388412928
rahmet ve minnetle anıyoruz.

https://odatv.com/vid_video.php?id=8FE68
ne mutlu Türküm diyene.
türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu.

türk milleti, yaptıklarını asla unutmayacaktır!
10-15 yıl daha ömrü olsaydı türkiye şu anki halinden çok daha farklı olurdu. büyük insansın .