bugün

Herkes şapka takılmadığı için yapılan idamları söylüyor ama gerçeği şapka takmayı reddedip dini elbiseler giyerek halkı isyan ettirmeye çalışan din tüccarlarının asılmasıdır. Tarihi çarpıtmayın.
Hatası yoktur, döneminde işler iyiydi. Yapılabileceğin en iyisini yapmış yokluktan ülke yaratmış rahmetli daha ne yapsın. Arkasından gelenlerin iyi yönetememesi ve binanın üzerine tek bi tuğla daha koymaması sebebiyle sonuc bugün budur.
Şayet bu zaadın hataları olduğunu düşünüp sorgulayan varsa nankördür ya.
Atatürk'e Din düşmanı diyerek insanların imanını bildiğini iddia eden kişi Allah'a şirk koşmuş demektir. Ayrıca bugün kuran ı kendi dilimizde okuyorsak bu Atatürk sayesindedir. Sizin o çok sevdiğiniz Şeyhülislam makamının adını lekeleyen şahıs ingiliz ordularını halife ordusu ilan eden kişidir. imparatorluğu yıktı diyorsunuz ama o zamanlarda imparatorluk yunanlının Kucağındaydı. Slogan Müslümanlığı yapmayın islama hakaret etmiş olursunuz.
tabisi de vardır. o da insan neticede.
türkiye cumhuriyetini kurduktan sonra bazı döl israflarını yok etmemiş, demokrat bir insan olmak.
ismet paşa gibi asker kökenli, diplomasiyi bilmeyen birini lozana göndermesi ve akabinde kaybettiklerimiz.

ben demiyorum bunu ismet paşa diyor, lozan için kendisinin seçildiğini öğrendiğinde çok şaşırdığını söylüyor.
ezan ı türkçeleştirmesi, ayasofyayı camilikten çıkarması, diktatörlüğe çok yakın olması, islama saldırması, ateist gibi davranması.
ismet’i öldürtmemesidir.
keşke dini kullanmasaydı.
tepeden inme devrim olmayacağını akıl edemeyecek düzeyde olması.

fransız özentiliği.

sümerlere kadar herkesi türk ilan edip "türk takıntısı" başlatması ve tarihe dair türkçe kaynakların hepsinin içine etmesi.

kurbanlarla, hatimlerle, dualarla açtığı meclisi "gökten indiği sanılan dogma" diyerek bırakması.

kendisine "atatürk" denmesini kabul edecek kadar şey olması.

kazım karabekir gibi biri dahil herkesi baskıyla ve olur olmadık iftiralarla hapsedip, sürgüne gönderip kendinden başka kimseyi bırakmaması.

istiklal mahkemelerindeki üç ... kişinin de hukukçu olmaması.

kendi hayattayken bile diktirdiği heykelleri.

pakistan'dan gelen yardımlarla iş bankası'nı kurup partisine bağlaması.

medeni bilgiler'deki el yazması notlarından ne varsa hepsi ki bunlara "türk ırkı" veya "arap dini bizi birleştirmiyor yea, yok edelim." gibi söylemler de dahildir. yani "mustafa kemal tarzı milliyetçilik" veya "mustafa kemal din düşmanı değildi." gibi şeylerin hepsi yalan.

bolayır yenilgisinin üstünü örtüp kendini müthiş asker ilan etmesi.
"ama japonlar batının tekniğini aldı, kültürünü almadı" diyen yalancıları asmamış olması.

(bkz: japonlar batının tekniğini aldı kültürünü almadı)
sayanın eksiye doyamadığı hatalardır.
kemalistlerin gözünde boş kümedir.
istediğiniz kadar güzel özellikler uydurun, zorla mı sevdireceksiniz?
yaptığı icraatların yeniliklerin yanında sıfır kalan şeydir.
kürtleri yurttan atmaması. bana kalsa soykırım yapardım ya.
kemalistlerin doğruya doğru cevap verdiği taktirde düzeltilecek hatalardır. henüz çok geç değil.
coktur. ama tek faydasi hepsini sifirlar. bir ulkeyi kullerinden tekrar yaratmak!
M.kemal Atatürkün severim ancak hataları vardır örnegin sapka kanunu
Sigara ve alkol alması. Paşam ne vardı içecek az daha yapardın hiç değilse.
bazen hatalar neyin uğrundu yapıldığına bağlı olmaksızın eleştirilir.

-kadir1999 dawkins.
" ulusalcılığı" hata olarak gören milletin götünü amerikan sömurgesi olmaktan koruyan , "diyanet işleri" ni kuranin atatürk olduğunu bilmeden aklınca islamcılık yapmaya çalışan atatürk ün dinini sorgulayanlarin karisini bacisini kizini yunan ermeni ingiliz italyan fransiz askerlerinin deyim yerindeyse " altından alan, halkla birlikte devrim yapan adamın hatalarini; bak bizim kamil yattiği yerden buluvermiş. Aferin.
Hatası olmasa kul olmazdı. Her insanın hatası günahı vardır. Günde 3 saat uyuyan ve sabahtan akşama kadar 20- 25 fincan kahve içen bir insandan bahsediyoruz. Hayatını Türk yurdunun bağımsızlığına adamış ve evleneceği insanı dahi Türk insanına örnek olabilmek adına "modern" seçmek zorunda kalmıştır. Çocuk yapmaktan bile kaçınmıştır idealleri uğruna.

Şimdi gel karşıma bir konuşalım Atatürk düşmanı arkadaş. Atatürk hayatımızı kurtardı veya onun sayesinde babamız belli oldu gibi laflar etmeden adam gibi konuşalım. Ne yaptı bu Atatürk sana? Neden canın acıyor Atatürk dendiğinde? Müslümanın en önde bayrak tutanısın sorsalar ama ölmüş birinin arkasından hakaret edecek kine nereden ulaştın? Elinde Kur'anı sallayarak adam öldürenlerin arkasında yer alan zihniyeti neden savunmaktasın? Açıp okusana içini neler yazmakta? Aklını kullan ve çağın gerekliliklerine ayak uydur- insan öldürme - oku - sana indirilen bu dini şahsi çıkarların için kullanma - ikiyüzlülük yapma.

Şimdi gelelim meselenin özüne. senin atatürk düşmanlığın laiklikten gelmekte. nedir laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması. yani siyaset gibi sahte bir atmosfere benim mübarek dinimi karıştırma demektir laiklik. neresi yanlış bunun? yobazlar dini alet etmesin menfaatlerine denilmiş. neresi yanlış?

sen! atatürk düşmanı arkadaş. atatürkü sev onun değerlerine sahip çık demiyorum. bunu yapmana gerek yok. sadece anlamaya çalış. girdiğin o cehalet kalıbından sıyrıl ve araştır. dininin ilk emrini yerine getir. oku. araştır. kafa yor. en azından bir hafta gece 3 saat uyu. ertesi gün ayakta kalabilmek için 25 fincan kahve iç. çok fazla strese girmediğinden uyuyabilmek için bir 70'lik rakı içmene gerek yok. sadece 1 hafta yabancı kaynaklarda dahil olmak üzere araştır ben kimden nefret ediyorum diye.

emin ol yapılan doğruların yanında yanlışların lafı bile geçmeyecek.
Çalmadı. Felekten bir gece çalmadı, yurdundan kutu kutu para çalmadı, inananın kalbinden imanını çalmadı.

Çalsaydı adam derdiniz biliyorum ben.
En büyük hatası Türkiye Cumhuriyetini kurmak olmuştur. Gerçi o zamanda Neden kurmadı ? diyerek suçlanacaktır, Muhtemelen kot kafalı, bir halta yaramayan ve tek vasfı ülkeyi bok yoluna götürmek olan bir osmanlı paşası olsaydı çok sevilirdi, ve hataları bu halk tarafından hoşgörülebilirdi.