bugün

bu sezon lig tv yorumculuğuyla işe başlamış, sonra kendini beşiktaş teknik direktörü olarak bulmuş kişidir. başarılıdır, beşiktaş ı da başarıdan başarıya taşıyacak inancı ve kapasitesi mevcuttur. ancak çıkaracağı kadroyu çok merak etmekteyim. nitekim lig tv de yaptığı yorumlarda beşiktaş ın oyuncularını pek beğenmediğini biliyoruz. hatta kendisinin bile inanmadığını düşündüğüm ibrahim toroman- gökhan zan ikilisini zapo- sivok ikilisine tercih edeceği, nobre nin futbolcu olmadığı yorumlarına bakaraktan ilk maçında çıkaracağı ilk 11 gerçekten merak konusudur biz beşiktaş lılarca.
zamanında çok sevip takdir ettiğim, ancak birkaç sene öncesinden başlayarak her konuşmasında kendini biraz daha küçülttüğünü görüp üzüldüğüm teknik adamdır. beşiktaş'a giderek korkarım ki teknik direktörlük kariyerini sonlandırmıştır.
hala yorumcuymuş gibi maçı değerlendiren teknik direktör. tarafsız bir yorumcu havasında sanki beşiktaş'ın teknik direktörü değilmişcesine beşiktaş gol yediğinde kahrolmuyor, futbol adına güzel bir hareket olduğu için seviniyor. türkiye'de görülmeyen hareketler sergiliyor, çok rahat, belki de kendine çok güveniyor fakat bu güven ve rahatlık takımı olumsuz etkileyebilir. ha bir de takımı üçlü defans oynatıyor yeri gelir vezir olursun yeri gelir rezil olursun bu sistemle. zaman gösterecek.
Beşiktaşa gelerek en büyük hatalarından birisini yapan teknik direktör.

(bkz: yıldırım demirören)
adam olmadığını anladığımız teknik direktör. sayın demirören ile çok güzel bir şekilde buluşmuşlardır. iki çıplak bi hamama yakışır zaten.. saygılarımla.
beşiktaş'a pozitif futbol oynattığı ve seyir zevki verdiği sürece takımın başında olması gereken teknik direktör. elindeki vasat kadroya rağmen şimdilik bunu sağlamış olması önemli bir başarıdır.
fenerbahçe maçında hatalı olduğu rıdvan dilmen tarafından tespit edilmiş teknik direktör. lakin hoca değiştirmenin bir boka yaramadığı da tecrübeyle sabittir. beşiktaş'ın başında en azından 1 yıl daha kalması gereken hoca.
her zaman galibiyeti düşüneceğini söyleyen, ve bu düşüncesini berbat durumdaki fenerbahçe karşısında bir evvel ki maçta olağanüstü oynayan holosko'yu oynatmayarak gerçekleştiren teknik direktördür. tello'yu da sakatlığından dolayı oynatmadığını düşünmek istiyorum, sakatlığının geçtiğinin söylenmesine rağmen. ha bir de bobo vardı ne oldu ona?
sahibinden com a ''satılık maç var'' diye ilan verecek olandır.
oyuncu değiştirme hakkı olduğunu bilmeyen teknik direktör. 80.dakikadan sonra yapıyor bütün değişiklikleri. top oynayan üç adam vardı bu üçünü çıkardı serdar özkan'la gökhan zan'I 90 dakika oynattı.
bu akşama kadar kredi verdiğim, an itibarile de ' hadi ordan sen de ' demek istediğim adamdır. hadi ordanı bir üst perdeden çekerdim amma götümüze girebilir. gökhan'ı sahaya sürmek intihara teşebbüs lakin yaptıklarını gördükten sonra hala oyunda tutmak için ya kör olmak gerek ki hoca çipil çipil baktığına göre bu olasılık devre dışı, ya da ebleh olmak gerek. holosko oynamalıydı,geç alındı, bobo' ydu şuydu buydu demiyorum dikkat edersen, hatta deli ibrahim' den bile dem vurmayacağım. gökhan zan diyorum ulan, daha ne diyeyim?
dünkü basın toplantısını izledikten sonra daha bir ısındığım teknik direktördür. gerek teknik direktörlüğü, gerek insanlık kalitesi ile ligimizde sürekli yer almasını diliyorum, lakin büyük mustafa gibi adamlara çok ihtiyacı var futbol dünyamızın.
ertuğrul sağlamdan daha başarısız olan teknik direktör.

şimdilik başarısızdır.
beşiktaş'ta hangi kritere göre ertuğrul sağlam'dan daha başarısız olduğu iddia edildiği anlaşılamayan antrenör. dün bir bugün iki. durun bakalım. sabırlı olun, ligin sonunda yaparsınız karşılaştırmayı. geçen yıl ikili averajla 3. olan bir beşiktaş, derbi kazananamış bir beşiktaş vardı. bakacağız bu sene.

başarısız olmuş bir ertuğrul sağlama 1.5 sezon tahammül edilir ve giderken de vay yazık oldu, türk antrenör de sabredilmedi diyenler niye kendisine aynı toleransı göstermiyor acaba. bu akşamki 3-1 yenildiğimiz maç sonrası herşeye rağmen çıktı açıklamasını yaptı, hiç bir futbolcusunu kötülemedi, birilerinin yaptığının aksine. geldiğinden beri en kötü futbolumuzu oynadık dedi. kulübede hiç bir zaman yine birinin yaptığı gibi oyuncusu gol kaçırdığında hadi be diye el kol hareketleri yapmıyor, hay senin mimikleri yapmıyor.
herşey kötüye giderken kulübede morarıp kalmıyor.
bunlar yeter mi yetmez.
ama kötü gidişler he takım için olabilir, önemli olan çıkacak mı ona bakacağız. çıkamazsa zaten sezon sonunda ipi çekilir o ayrı.
bugun oynanan besiktas - ankaraspor macindan sonra yaptigi aciklamalardaki iyimserligi ile pollyanna'yi bile kiskandiran adam.
besiktas'imizin basina gecmesine uzuldugumuz, besiktas'imizdan gidisine sevinecegimiz lig tv eski yorumcusu.
uzun yıllardır doğru düzgün, çağdaş futbolun oynandığı bir ligde takım çalıştırmamış teknik direktör. bu nedendir ki hala 3-5-2'de ısrar etmektedir, özellikle de elinde bu sisteme uyumsuz bir kadro varken...

yine de sonuçta tecrübelidir, önümüzdeki sezon kendi istediği futbolcuları aldırarak başarılı olabilir. yoksa bu sezon başarı beklemek iyimserlik olur(du zaten).
ülke'nin gelecek vad eden en genç teknik direktörü, türk antrenötlüğünün saygınlığını korumak adına gidiyorsa ve bunda herhangi bir maddi kaygısı yoksa, tek derdi mesleki onurunu korumaksa ve sen ülkenin en iyi hocalarından biri olarak gösterilip; kendinden önce ki bu genç adam sen ve senin gibilerin saygınlığından bahsedip giderken konmuşsan yerine kusura bakma nah başarılı olursun. istemem de.*
bu akşam yüzde yüz futbolun konuğu olacak teknik direktör.
21 aralik 2008 galatasaray besiktas maci na nobre, cisse ve seric ile başlayarak büyük hata yapan antrenör.
cok iyi bir pr uzmani olan teknik direktor. yine, yeni, yeniden maglubiyetin anatomisini lig tv' de ortaya koydu.
ertuğrul sağlam'ın gölgesinde kalandır. beter olsundur. tüpçü ile birlikte def olsundur.
--spoiler--
Bugün Beşiktaş'ta kalırsam, şampiyon olacağına kesinlikle inandığım bir teknik direktör olarak şu anda karşınızdayım. Ama Beşiktaş'ın yetiştirdiği bir isim olarak, Türk antrenörlüğünün bir temsilcisi olarak, son günlerde bana yapılanları içime sindiremiyorum.

Türkiye'de yerli hoca ile yabancı hocaya yapılan çifte standardın ortadan kaldırılmasını istiyorum. Kendime olan saygım, Beşiktaş'a olan sevgim, Türk antrenörlüğünün de saygınlığı için istifa ediyorum."

--spoiler--

demişti ertuğrul hocam....
bir dönem kendinden çok kızının aşk hayatının konuşulduğu teknik direktör.

(bkz: selin denizli)
hala 26. haftadan bahseden adam. 26. haftaya geldigimizde ''26. hafta derken bu sezonun 26. haftasini kastetmemistim ki'' seklinde kivirmasindan korktugum adam.
hakkında ilginç teoriler ortaya konan teknik direktör.

http://www9.gazetevatan.c...14642_5&Newsid=214642