bugün

Beğenmedim , oyuncu kadrosu yetersiz , sahneler bir öncekine göre daha yapmacık , çoluk cocukla resmen dizi çekmişler.
tarihi belge değerinde ki dizi.
Fenerin maçı var.
Berbat ötesi yapım.
kösemsizini izlemedim, bunu da izlemeyeceğim. bir kaybım olacağını düşünmüyorum.
Koskoca padişah nenesinden borç aldı ve senet imzaladı ya la. Ben şok!
2 bölümdür sabretmeye çalışıyorum ama sonunda kabul ediyorum ilk iki bölüm itibariyle olmamış.. bunda hayvani dizi süresinin de etkisi olduğunu düşünüyorum. konu da belki ilki kadar ilgi çekici olmadığından olabilir.. ben daha çok osmanlı'nın çöküş dönemiyle ilgili bir dizi izlemeyi tercih ederdim ancak o konuyla ilgili bir dizi çektirirler mi hiç sanmam *
bu bölümde çanak yağması konsepti de yer almış. arada bilgi içerikli entry tadında sahneler olabiliyor.
o rol hülya avşar a yakışmıyor.
Kostüm oynamaz lafını doğrular nitelikteki dolu bir senaryo olmadan hiçbirşeye benzeyen dizi.
bombok dizi umarım hemen biter.
Son bölümü gayet güzel ve izlenilebilir olan, bu temposunu koruması durumunda hakettiği reytinglere ulaşmasını beklediğim dizi.

Ancak bence sezon sayısını düşürüp en azından 1, genel konuyu daha hızlı yansıtırlarsa kendi adıma daha başarılı olacağını düşünüyorum.
(bkz: muhteşem lise kösemsu)
sultan ahmed ile şehzade mustafa'nın arasında 1-2 yaş farkı vardır. çoğu kaynakta şehzade mustafa'nın 1591 yılında doğduğu geçer. dizide aralarında 10 yaş gibi açık ara fark bulunması abes kaçmıştır.. ama mustafa'yı oynayan velet süper oyunculuk yapmaktadır..
muhteşem rezalet olma yolunda ilerlemektedir. neden derseniz 2 sebebi var:

1-oyunculukların geneli rezalet ötesi...

bir kaç istisna: Mehmet Kurtuluş gayet iyi -ki aralarında en tecrübelileri o, kaç tane ödülü, kaç tane yabancı filmde oynamışlığı var- ha Sultan Ahmet'i oynayan genç de fena değil. doğal bir oyunculuğu olan nadir sarıbacak'a ise az rol vermişler. metin horozoğlu da fena değil ama bence daha sert davranışlı biri olmalıydı yeniçeri ocağının başı, biraz fazla yumuşak kalmış gibi geldi, yani tatlı-sert'in tatlısı biraz fazla olmuş.

kösem'in gençliğini oynayan yunan kız çok antipatik, surat hareketleri filan irrite ediyor insanı.

kadronun en kötü oyunculuğu yani ahududu ödülü de Hülya Avşar'ın. rolüne hiç uymamış, oynayamıyor, konuşmaları hareketleri doğal değil, resmen bulunduğu sahneler sıkıyor insanı. güzel olmak yetmiyor maalesef. Hülya Avşar bir Nebahat Çehre olamamış...

2-devir de, kişilikler de Muhteşem Yüzyıl Hürrem den farklı olmasına rağmen, konu ve senaryo neredeyse aynı şeyler üzerinden gidiyor, padişahların taht kavgası, entrikalar, arka plandan bunları yöneten harem kadınları, onların maşaları ağalar vs... birkaç sezon daha aynı şeyleri seyretmek izleyiciyi sıkacak gibi. benim gibi tarihsel olayları seven birisini bile daha ilk 2 bölümde sıktı mesela...
kuyucu murat paşa rolünde kimi göreceğimiz merak konusudur.

(edit : nihayet belli olmuş. cihan ünal oynayacakmış.)
Hanedandan ki kişilerin, halk için kullarım dediği dizi film.
hülya avşar'ın zehire'yi oynadığı dizi. karı elinde maşrapa önüne gelene zehirli ayran ikram ediyor.

hayır içenler de ayrı geri zekalı. ilk birkaç kişiden sonra hiç mi şüphelenmediniz mk. içmeyin şu zıkkımı.
koca dizide derviş paşa hariç adam gibi hayat bulan rol yok.
pek gerçekçi gelmese de, celali lideri kalender'in çadırında isyancılarla şahin giray arasında geçen erdener abi tadındaki ayarlı muhabbetler epeyce bir yarmıştır.
internetten izlemek 15 dakika sürüyor. 3 bölümü 45 dakika da bitirdim.. haremdir- didişmedir- cariyedir atlayın oraları..
anlaşıldığı kadarıyla genç osman anne karnında diziye dahil olmuştur; kösem'in hamile kalıp habire kapris yapan rakibinden çıkardığım sonuç.
Katerine papadopulou isimli ninnisi çok güzeldir. Hürremin ninnisiyle birdir.
ilginç dizi.
Hülya Avşar gibi iki yüzlü kadının oynadığı diziden ne hayir gelir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar