bugün

sahih buhari'de geçen aişe'ye ait bir söz.

(bkz: hz muhammed dönemindeki çarpık ilişkiler)
bilinen şeylerdir. sansasyon yok...
(bkz: yarasın)
eşiyle ilişkisidir. iyide altına neden çarpık ilişkiler adlı açtığın saçma başlığın linkini veriyorsun? eşini öpmek çarpık ilişkimi? ne de olsa inanan biri değilsin oruçlu olması mı seni etkiledi?
"bi girdim odaya sevişiyorlar. hunharca dillerini dillerine değdiriyorlardı. hemen bir panik oldular. elini çekti bacağından toparlandı."

diye devam ettirilmesi ihtimali olan "sözde" söylenmiş sözler.

harbiden yok artık.

(bkz: sikmiş mi)
seni emmediği için zoruna mı gitti diye sorarlar adama.
bir takım müslümanlar tarafından amı götü bir edilerek hunharca sikilen inançsız orospunun, o insanlardan intikam aldığını zannederek onların peygamberine dil uzattığını zanneden saçma sapan düşüncemsi.
terbiyesiz ateist zırvası.
''tanrı elçisi oruçlu iken beni öper dilimi emerdi''
sahih-i buhari muhtasarı ve al-katib'te bölüm vıı, s 427.

sahih hadis kaynaklarında geçen hadistir. inkar etmek yerine üstteki gibi kabul edip lafı dolandırmayı deneyiniz.
edebe davet desem, davet etsem, ne dersiniz?
dönüp bir bakın ne edersiniz,
ananızı, bacınızı, karınızı gözünüz gibi bilir, seversiniz.
yinede düşman bellediğinizin anasına, bacısına, karısına laf edersiniz.
inançlınızda, inançsızınızda bir olmuş birbirinize söversiniz.
sonrada hak hukuk belleyip, kendinizi översiniz.
yazık desem, yuh desem, ayıp desem ne dersiniz.
ne ederseniz kendinize edersiniz.
kalbi kardeşlik ve barış özlemi ile dopdolu insanın ruhunda kedersiniz.
ulen bu yazılan sahih hadis olsa bile daha ne istiyonuz amk paşa paşa emişin işte. oruçluyken öpüşmek yasak olsa neden yasak, serbest olsa neden serbest nedir bu ikilem amk. ( bekarlar emmesin la onlara yok dil mil )
Deli saçmasıdır.
uydurmadır.
http://www.google.com.tr/...i+%C3%B6per+dilimi+emerdi araştırmasını yaparsanız, sonuçların çoğu sözlük sitelerine ve diğer bir çoğu ise agnostik ve turan dursun'un internet adresine yönlendiriliyor.
hem zaten, gerçek manada böyle bir hadis varsa, ki yok bana göre, zaten çoğu hadis sonradan eklemedir ve akla mantığa uygunsuzluğu da bunun kanıtıdır.
not: imanlıyım, müslüman değilim. cennete gitmeyeceğimi biliyorum.
Hz. ayşe diyor ki : '' Tanrı elçisi beni oruçluyken öper, dilimi emerdi. '' kaynak sahih-i buhari muhtasarı ve al-katip'te bölüm ııv, sayfa 427

Bence bu peygamberimizin karılarını ne kadar sevdiğini ve onlara ne kadar narin ve sevecen davrandığının kanıtıdır..
eşini öpmeyi "iğrenç bir ilişki" şeklinde değerlendiren malımsı yazar sıçmasıdır..

(bkz: bi bitmediniz amk)
Hz. ayşe diyor ki : '' Tanrı elçisi beni oruçluyken öper, dilimi emerdi. '' kaynak sahih-i buhari muhtasarı ve al-katip'te bölüm ııv, sayfa 427

Bence bu peygamberimizin karılarını ne kadar sevdiğini ve onlara ne kadar narin ve sevecen davrandığının kanıtıdır..
hayır yani cidden yapmışsa bu oruçluyken bazı şeylerin de helal olduğunu gösterir.şeriat koyucu sen misin de yadırgıyosun?

allah ın ve peygamberin helal ettiğini haram ya da haram ettiğini helal etmeye kimsenin hakkı yoktur.
alın size aişe ve kurandan sonra en güvenilir kaynak dediğiniz buhari. Allah yalancılara lanet etsin.
allah arapça bir kelimedir.türkçede karşılığı tanrıdır.dolayısıyla burda arapçadan çeviri söz konusuysa,allah'ı arapçadan türkçe çevirmiş olması onu dingil yada yalancı yapmaz güzel kardeşlerim.her ters gelen,yada absürd şeyi saçma salak bi yerinden yakalayıp gömmeye çalışmayın,adam kaynak vermiş.açıp bakın,okuyun,yalansa siz kaynak koyup gömün.

tanım: hadis kitabında geçtiği iddia edilen cümle.
Kuran'da geçtiği iddia edilen ayet değildir. hadis yazarı olan buhari'nin , ayşe'nin sözlerini aktardığı kitaptan bir alıntıdır.
buhari nin rivayetlerinden biridir.

peygamber´in (s.a.v.) özelliklerinden biri de, oruçlu iken hanımım öpmesidir. O´nun şehveti kuvvetli olduğu halde bu kendisine caizdir. Fakat başkalarına caiz değil, haramdır. Konumuzla ilgili olarak Buhârî ve Müslim´in Aişe´den rivayetleri şöyledir: Peygamber (s.a.v.), oruçlu iken hanımım öperdi! Çünkü O, şehvetine hâkimdi. Fakat sizden her hangi biriniz O´nun nefsine hâkim olduğu gibi, hâkim olabilir mi?"

Müslim´in tek başına Aişe´den rivayeti ise şöyledir: "Peygamber (s.a.v.), oruçlu olduğu halde hanımını kucaklardı ve sizin içinizde, nef sine en çok hâkim olanınız da O´dur."

Beyhakî´nin Sünen´indeki Aişe'den olan rivayeti de şöyledir: Peygamber (s.a.v.) oruçlu olduğu halde beni öper ve dilimi emerdi [24]

[24] Beyhakî´nin bu rivayeti hakkında ibni Tâhir, Et-Tezkire adlı eserinde şöyle der: "Bu rivayette Muhammed bin Dînar el-Tâhî vardır. Bu râvî, Ebu´l-Ferrât diye de anılır ve Yahya bin Maîn ile ibni Hibbân onun zayıf olduğunu söylerler."

Celaleddin es-Suyuti, Peygamberimizin Mucizeleri ve Büyük Özellikleri, Uysal Kitabevi: 2/482.
Bugün iş yerinden bir arkadaşımın böyle bir hadis var mıdır? Sorusu üzerine yaptığım kısa araştırmanın neticelerini yazmak istiyorum. Aklı karışan, bu konu ile ilgili güvenilir bilgi edinmek isteyen varsa sonuna kadar okuyabilir. Konuyu birkaç başlıkta ele alacağım.

A) Bahse konu olan hadis entrylerin birisinde “kaynak sahih-i buhari muhtasarı ve al-katip'te bölüm ııv, sayfa 427” bu şekilde
diğerinde ise “kaynak sahih-i buhari muhtasarı ve al-katip'te bölüm vıı, sayfa 427” şeklinde belirtilmiş.

Zaten kaynak olarak yazdığım tırnak içindeki 1. ifade baştan hatalı çünkü roma rakamlarında ııv böyle bir şey yok, bölüm 3 demek istediyse arkadaş ııı yazmalıydı.

B) çok basit ve yüzeysel bir araştırma ile “al katip” isminde ne bir kişi ne de bir eser olmadığını görebilirsiniz. Tamamen uydurma.

C) imamı Buharinin hadis kitabı bablardan(bölümlerden) oluşur yalnız kaynak belirten kişiler bu bölümleri isimleri ile anıp kaynak gösterirler. Ve hadis kaynak gösterirken sayfa değil hadis no belirtilir. Çünkü bir sayfada birden fazla hadis yer alabilir.
Doğru bir kaynak gösterimine örnek: Buhârî, "Menâkib", 61(No. 3437).
Buhari kitap adı
Menakib bölüm başlığı( menkıbeler, hikayeler)
61 bölüm numarası
3437 hadis numarası.

D) Bahse konu olan hadis oruç(savm) başlığı altında bulunması gereken bir hadis.
Kaynak gösteren kişiler bölüm 7 veya 3 olarak ifade etmeye çalışmışlar.
Buharinin eserinde bölüm 7- salat yani namaz konusu.
Bölüm 3 ise ilm yani bilgi konusunu içeren hadislerden oluşmaktadır.

E) Bir de imamı Buharinin hadis kitabının birden fazla baskısı, birden fazla türkçe tercümesi, özet halleri gibi farklı farklı şekiller bulunmaktadır. Bunu yazan arkadaş hangi baskı hangi tarih veya çeviren kişi kim, kaçıncı cilt gibi soruları açık bir şekilde yanıtlamalıdır ki kaynağı açıp bakan kişiler direkt olarak bahsedilen hadise ulaşabilsinler.

Son olarak genel fikrimi de beyan ederek bitirmek istiyorum, şöyle ki;

Yıllardır Kıymetli Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav) üzerinden din düşmanlığı yürüten bir kitle her zaman var olmuştur ve olmaya devam edecekler. Bunların tek savları Kur’an’da gerek çeviri eksiklikleri gerek bazı ayetlerin inme sebeplerinin bilinmemesi gibi konulardan kaynaklanan kendilerince çelişkili gördükleri birkaç ayet ve birkaç hadisi dillerine dolamak.

Benim burada niyetim bu hadisleri paylaşarak kendilerince düşmanlık yürüten arkadaşları ikna etmek değil tabi ki. Ama henüz dini bilgiler noktasında tam oturaklaşmamış yeni islamı öğrenen, öğrenmeye çalışan, güzel müslüman olmaya gayret eden arkadaşların kafalarında bir soru işareti kalmasını önlemektir. Yoksa Hz Muhammed’i (sav) temize çıkarmak benim haddimi çok çok aşan bir mevzuudur, ki Onun buna zerre miktar ihtiyacı dahi yoktur O Allah’ın yarattğı en pak en temiz fıtrattır. GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, GÖZÜNÜ KAPAYAN ANCAK KENDiNE GECE EDER.
Bugün dünya üzerinde adı en çok iyilikle anılan, zikredilen kendisine en çok iyi dileklerde bulunulan kişi zaten Hz Muhammed’dir (sav) ve bu kıyamete kadar da böyle devam edecekler, bırakın düşman fıtratlar kendi kendilerini oyalayadursunlar, o ışık birgün gelip karanlığı boğacaktır.
Vesselam.

Yabancı dil bilen arkadaşlar beni daha iyi anlayacaklardır, başka bir dilden yapılan tercümelerde çok ciddi oranda anlam eksiklikleri bulunabilir. Böyle çeviri kaynaklar okunurken akılda tutulması gereken önemli bir konudur.