bugün

önce kendimi tanıtayım sayın yavşak muavin. sana bey demiyorum çünkü yavşaklara bey demek prensipte pek haz etmedigim bir hitap biçimi. ben yavşadığın sarışın kızın ön çapraz koltuğunda oturan bıyıklı erkek. beni hatirlamaman mümkün değil çünkü o kızın koltuk numarasını aklına kasidigini adım gibi biliyorum. muhtemelen biletten adına numarasına bakıp bilimum sosyal ağlarda da takipçi adayı olursun.
yalnız tanışma cümlelerini merak ediyorum." ehe beni hatırladın mı, hani sana fazladan kahve ,kek vermiştim"
kızda cevaben " allah razı olsun aç karnımı doyurdun" derse bi ihtimal aşkınız filizlenebilir. otobüs topçular- eskihisar arasında feribottayken martilara kek bile atarsınız.- kek atacaklar tabi simit de neymiş.-
yalnız dostum şimdi yanlışlarını söylemem lazım
kahve kokusu burnuma burnuma geldi , insan öne de uzatır bıyıklı abi sen de içer misin? der.birinci falson bu oldu.
ikincisi ise daha önemli ; oğlum artık eşantiyon kekle kız tavlamak mı kaldı lan. bi kendine gel
üçüncüsü de; o.kız sana bakmaz oğlum. manitosu varmış. o sarışın kızın ön çapraz koltuğunda oturduğumdan ötürü bütün dedikoduları duymuş bulundum.
neyse , yapma evladım artık böyle şeyler . bu entryi okursan eğer beni tanırsın eminim. bide 'yorum yap sitemizde 'dedin kıza inerken.
ben yapicam yorumu merak etme sen.
Şirket içi eğitimle, kravat, papyon vs takmayla da önlenemeyen yavşaklıktır. Fakir olduğum yıllardı, arabam yoktu o dönem. internetten tanıştığım Rus sevgilim vardı. Atatürk Havalimanında karşıladım izmite gitmek üzere efe tur otobüsüne bindik. Mevsimlerden yaz. Benim manita fena giyinmiş. Başıma gelecekleri biliyorum ama otobüse binip izmitte ineceğiz birşey olmaz diye düşündüm. Bilet kesen piç benim manitayı görünce kaptana kıyak yaptı ve 1-2 numarayı bize verdi. Kaptan bindi otobüse, bastı marşa ve ilk iş aynayı bize göre ayarladı. Yola çıktık, muavin normalde 2 saatlik yolda bir kere servis yapıyor ama bize 15 dakikada bir geliyor.
-Abi birşey alır mısın.
Sağol istemez.
- yenge birşey arzu eder mi.
Etmez.
- abi çok güzel buzzzz gibi suyum var.
La bi sktir git.

Gerçek yaşanmış olaydır, şoförü bir yandan muavini diğer yandan, yolcular sarkıyor, güzel abim yenge de süt gibi maşallah Ruslar hep böyleymiş doğru mu. Lan ne bileyim amk. Çıldırdım gelene kadar. ilerleyen yıllarda başka rus ve ukraynalı sevgilim oldu hatta bir tanesi senin karın çocuklarımızın anası, evinin kadını olayım demişti ama toplumsal baskıya göğüs geremem düşüncesiyle cesaret edememiştim evlenmeye.