bugün

bu mesajlara kaynak olan kişilerin bıkmadığı bu mesajı sağa sola gönderenlerin ise hala daha aymadığı* sonucuna adres toplama olayı.

ya kardeşim anlamıyorsunuz biri bizi kekliyor.

(bkz: bu maili on kisiye yollamazsan msn parali olacak)
(bkz: çok sazan bulunca devamını göndermişler)
insanların hala bunlara inanmasıyla paralel olan durum. bu mail zincirlerinin amacını halen kavrayamamış olmalarına şaşıyorum insanların... şebnem ferah'ın güzelim şarkısı "korkarak yaşıyorsannietzsche'nin şiiri diye yayanlar (öyle bir hayat yaşadım ki, cenneti de gördüm cehennemi de diye sözleri olan hani) var bu ülkede, ciddi anlamda saçmalamada sınır tanımıyorlar.
--spoiler--
Bu maili başkalarına yollar mısın? Çünkü 1 ağustos 2008' da MSN paralı olacak, ama sen bu maili MSN messengerından 12 kişiye yollarsan senin için MSN Messenger bedava! Bu bir şaka değil. (inanmazsan http://www.msn.com' a bak) Eğer sen bu maili 12 kişiye yollamazsan MSN ikonun mavi olacak.

--spoiler--

(bkz: ebenin amı da olacak)
bi siktir git allah'ını seversen denilesi olay...
ariyetten söylemeyi unuttum.
(bkz: mal tanıma programı)
Akla kullandığımız karakter sayısına göre ücret uygulama olayını getiren durumdur. Ayda yaklaşık gönderilen verinin 1 gb olduğunu(program ve sunum eklentilemek hariç); bununda msn ve toplam internete girilen karakterler olduğunu hesap edersek bu da ayda aşağı yukarı 8.5 milyon karakter eder. Ki bu paranın dağıtımını benim değil telekom'un yapacağını düşünürsek ve tahmini 1 mb ın 1 kr olduğunu düşünürsek aylık 10 ytl den bize oturacak hadisedir. Ki bundan da bi bok olmaz.
(bkz: para var imkan var)
(bkz: yazışmalarda sesli harf kullanmamak)