bugün

üstüne vazife olmayan konular da başkası hakkında sadece negatif konuşan kendi yaptığı her şeyi mükemmel ötesi tanımlayan sen değil sadece ben bilirim ve mermerden bir kafam var asla yontamazsın diyen tiptir.

örneğin bir araba almışınızdır. reis yavaştan yanaşır ki bu reis bilimum her konuda bilgi sahibi olan yani öyle olduğunu sanan amca. ya uzak bir akrabadır ya da gereksiz bir komşu.

+kaça aldın sen bunu * bu ifadeyi görenler ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır.
-3 e 5 e abicim hayırdır.
+ooo naptın sen ya bu araba etmez o kadar yeğenim madem araba alıcan söylesene rifat abin bulsun sana cık cık yazık olmuş satamazsında bunu sen piyasasıda yok. en az 5 bin lira kazık atmışlar sana bak bunda boya da var kazalı da bu araba kaç motor bu benzin mi mazot mu?
-benzinli 1.8 *
+çok yakar vergisi de çok gelir ben sana söyliyeyim götür bunu sen geri ver üstüne almadıysan eğer.
-tamam abicim hemen gidiyorum.
+ve sonunda o pis bakışıyla o akıl almaz son cümlesini kurar nese artık hayırlı olsunnnnnn.

bu amcalardan ülkemizde o kadar çok var ki ulan be mübarek adam te ayak parmağına sıçtığım sanane lan sanane. her bokuda bilme bir de yorum yapma be adam ne manyak bir ruh nasıl bir hastasın sen. insan moralini bozmaktan başka ne halta yararsın. hiç bir halt bilmiyorken nasıl bu tavrı takınıyorsun anlamak mümkün değil.

ama bunun nedeni sanırsam bizim insanımızın dedikoducu ve en kötü huy olarak birbirini çekememek olduğudur. malesef bunlara katlanmak zorundayız. bu örnek üzerinden bir toplum analizi yapmak istedim tüme doğru gittim.

velhasıl kelam kıl amcamızda reno torosuyla yollara atar kendini mutluluğa kanat çırpar.