bugün

modernleşen toplumun ihtiyaçlarına cevap vermek adına okul falan okumadan(tam olarak emin değilim, imam hatip müfredatını bilmiyorum) edinilen meslek.

hemen bir örnek verelim ve olayı pekiştirelim. mesela rüyada kavak yelleri dizisini izlemek dürüstlük ve doğruluk veya tatlılık ve iyi bir servet simgelermiş. kavak yelleri dizisini seyrederken görmek ise; hayatı fazla ciddiye aldığınızı, bazı şeyleri biraz boş vermenin size iyi geleceğini simgeliyormuş.

kaynak: http://diniruyatabiri.gen...mek-dini-ruya-yorumu.html

götten sallıyorsun, çok sıkışınca birkaç mistik-dini kelime sıkıştırıyorsun oluyor. güzel iş lan bu. futbol yorumculuğundan bile daha güzel sanırım. parası iyi olsa yapardım valla. kısaca sırtını dini şeylere yaslayıp aklından geleni atıyorsun ve aklı kıt insanlar bunlara inanıyor falan.

mesela bir örneği de kendim vereyim: rüyada gta 5 oynadığını görmek:

büyük sıkıntıdan kurtuluştur. yalnız banka vurgunu yaparken gördüyseniz büyük sıkıntıdır. para kısmettir ama rüyada sıkıntı. özellikle son görevi görüyorsanız başınıza büyük belalar gelebilir. tehlike işlerden uzak durun. rüyanızdaki gta 5'te geyik avlıyosanız bolluk ve sefaleti aynı anda göreceksiniz demektir. paranızla rezil olacaksınız gibi mesela. aylık akbilim var otobüs niye gelmiyor gibi de olabilir yalnız. illa ki zilyon dolarlarınız olacak diye bir şey yok. altı üstü geyik avladınız amk.
"Üç vakte kadar marmaray'ı kullanarak bir yolculuğa çıkacaksın."

Evet sanırım yeterli bi modernizasyon oldu.