bugün

(bkz: yeni cevat akarsular)
yıllar önce başlığı açarken nasıl bir ruh halindeydim bilemiyorum ama konunun karikatür yapıldığını görünce yanlız olmadığımı düşündüm.

http://img19.imageshack.u...5/bayrampsikopaticopy.jpg
sürekli zırlayan, tepenizden inmeyen, kaynayan kurtlarından dolayı yerinde duramayan 3-6 yaş aralığındaki zıpırcıklara uygulanabilecek eylem.
(bkz: muzur çocuk)
yanıyorsun fuat abi ekolunden etkilenmek.

çocuklarının sümüklerini bile yarıştıran ana babaları vereceksin ateşe! en sinir olduğum şeyi yaparlardı sürekli, gerçi hala yapıyorlar da. daha hoşgeldiniz demeden el kadar sıpaları baş köşeye otururdu. bir de o sıpanın ablası abisi olurdu, hangisinin sosyal statüsü iyiyse onunla kıyaslarlardı bizi. sanki dünyanın en nadide yaşamını onlar sürüyormuşçasına konuşurlardı karşımızda. elimi cebime sokar şeyimle oynardım ben o sırada, umrumda olmazdı. ama ayıp olmasın diye ortada görünmek icab ederdi. çocuklarının sümüklerini bile yarıştıran ebeveynlerin karşısına geçip ne konuşulur ki. ancak ve ancak tombala çekilir!

çocuklara harcamayalım kolonyayı ve kibriti sayın abicim, yakacak okadar çok ebeveyn var ki...
seviyor numarası ile dövmek yöntemi de olan eylemdir.

komşunun şebeği tepenize tırmanır durur, misafir gidersiniz tepenizden inmez; en iyisi seviyormuş gibi vücudunun her tarafının mıncıklayıp cıyaklatmaktır. işe yarıyor.
Anasını yakmanın daha mantıklı olacağı eylem. Böylece sorun kökten çözülür,bir daha bu hissiyatı verecek bir canlı ne doğar ne de yetişir.
çok sadistçe ama bir o kadar da mantıklı.
nerona bağlamış ev sahibi gencin aklından geçenlere bir örnek. çocuklarınıza sahip olun misafirler. her an alev alabilir.
yemeyeceği pastayı tabağa koyduran, içmeyeceği sodayı açtıran, verilen oyuncaklarla değilde evin kırılacak dekorlarıyla oynayan çocuğa ve annesine yapılması gerekli eylemdir.
boylesi bir olay benim bile aklıma gelmemişti çocukken. boyle tepkilere karşı temkinli olmak lazım.
evdeki oyuncağı götürmek isteyen misafir çocuksa severek yapılacak eylemdir.
Yazarda bu kadar nefret ve gerginlik oluşturabilen bir çocuksa muhtemelen o sizi yakacağından sadece niyet olarak kalacak bir fantazidir.
eve sonradan gelip oyuncaklarını parçaladığını gören evsahibinin çocuğunun misafir çocuğa yapmak isteyeceği ancak akıl edemeyeceği* şeydir. * *
kimi zaman kaçınılamaz olaydır. yaptıkları huysuzluklar ve yaramazlıklarla ev sahibinin yapacağı veya en azından yapmayı isteyip yapamadıklarından biridir.

bazı misafir çocukları ki, ben bu enrtyde onlardan piç olarak bahsedicem allahın yeryüzündeki ev sahiplerine vermiş olduğu belalarıdır.

bir keresinde böyle bir piç benim zulada yıllarca ev halkından sakladığım bazı nesneleri bulup salonun ortasına dökmüşlüğü vardır. o an başımdan aşağı kaynar sular dökülmekle beraber, aklımı kaybettim sinirden. ışık hızıyla nesnelerin üzerine atlamam bir oldu. piçi dil dökmeme rağmen av bölgeme sokamadım. belki kolonya döküp ateşe vermezdim ama kafasını yarıp takla attı sizin piç. bundan sporcu olmaz diye yalan uydurabilirdim. ama dediğim gibi kendisine istediğim hasarı veremedim. kendisine terbiye vermeyen anne ve babasına sizlerin huzurunda en derin sevgilerimi ve saygılarımı arz ediyorum. sizi gidi sevgi kelebekleri sizi.

ben misafir çocuğu olupta piç olmayanını görmedim. bu yüzden kimseye ailemle beraber gitmiyorum.
ibret-i Alem.
diğer misafir çocuklarını hizaya sokmak açısından önem teşkil eder.

oturun efendi efendi yiyinsene keklerinizi piç kuruları!
ağır ibneliktir. caizdir.
yakmaya gerek yoktur.

çocuk eğer uyarılarınıza rağmen hala eşyalarınızı karıştırmaya devam ediyorsa , ne yapıyon lan amına koduğumunun ? elleme demedşk mi? diyerek çok iz kalmayacak suretle bir adet tokatla tokatlanması herşeyi yoluna sokacaktır.
Sabah Sabah güldürdün tövbe estağfurullah.*
gıcık misafirin, gıcık çocuğuna bira ikram et.

bir daha gelmiyorlar, denenmiştir.
ben yaptım anneee diye bağırıp kaçıyolar.
en az kollarından tutup balkondan sallandırmak kadar zevkli ve keyifli olabilecek eylem.
güncel Önemli Başlıklar