bugün

bu sabah saat dokuz civarı verilmiştir.

evet bostancıdan minibüse bindim, bilirsiniz kadıköy pendik beyaz başlıklı minibüsleri. herneyse minibüse bindim bir buçuk lira uzattım hocam şurdan bi maltepe alırmısın dedim aldı.

neyse gidiyoruz bostancıyı küçükyalıyı geçtik falan maltepe merkeze geldik onuda geçtik birey dershanesinin oradaki ışıklardayız. bende maltepe hotelde inicem 200 metre falan ilerisi.

ışıklarda durdu minibüs kardeşim maltepe vermiştin iner misin dedi minibüsçü. bende dedim az ileride ineceğim abicim maltepe otelde dedim. maltepe bu kadar orası ekstra ücret dedi. dedim pekala ne kadar daha vermem gerekiyo? on kuruş dedi.

dedim eyvallah hocam inerken vercem şimdi devam et dedim. neyse bu devam etti cebe baktım bozuk yok elli kuruş var. dedim müsait bi yerde hocam al paranıda dedim elli kuruş verdim baktım bozukları karıştırıyor dedim üstü kalsın hocam küt diye indim böle.

inerken verdim parayı adamı göt ettik şimdi minibüsçülerin sağı solu belli olmuyo sinirlenir döver falan hiç gerek yok. minibüsten iner inmez koşar adımlarla yoluma devam ettim.

ibne adam nolcak 200 metre daha götürsen on kuruş için yaptığı muameleye bak. sabah sabah nası insanlar varya dedirttiricekler illa.

edit: olabilir böyle başlık hataları insanın eli s yerine ş ye gidebilir abartmayın.
bir insanlık dersidir, tebrik edilesidir. 40 kuruşa 4 tane sakız alır çocuklarını sevindirir garibim.
minibüsçüyü ders verme durumudur. minibüsçü'nün verilen bu dersten sonra "sittir lan, pezeveng" deyip başka bir ders vermesi muhtemeldir.
+evet arkadaşlar minibüşümüşü almişık ! herkeşe benden çay..
-ben istemem.
+ peki, şakire çay yokk !!
ibret alınması gereken konular ihtiva eden dersdir.

işyerinde sesli okudum, beş kişi böyle kollarımızı birbirimizin omuzuna atıp halka yaptık, hüzne garkolup ağladık daha bi kenetlendik.