bugün

minibüsün iç dekorasyonunda mavi,mor,kırmızı renkte cırtlak lambalar kullanılması durumudur. yolcu insanı araca bindiği anda başka bir boyuta geçmiş gibi hisseder. sanki yanında ayakta dikilen adam alevli meyva tabağı uzatacakmış gibi bir his yaratır. soför kişisinin patlak kolonlardan içeriye zerk ettiği cankan ve yk şarkıları bünyeyi iyice gerer. dolmuştan inildiği anda rüzgar insanın yüzüne vurur. az önce yaşananlar bir rüya gibidir.
mavi naylon döşemeye kırmızı pavyon ışığı vurmasıyla daha da enhance edilebilecek sorunsal.
(bkz: ya o dantellere ne demeli)
harem- gebze minibüsleri mor ışık kullanarak olayı iyice erotize etmiştir. hadi hayırlısı.

(bkz: erotize etmek)
üzerinde düşünülmesi gereken ve bahsi geçen güruhun çocukluğuna kadar inilmesi gereken sorunsaldır. tümden gelimle yol alacak olursak, hepimizin kardeş çıkacağı hadisedir; korkuyorum ester...
Mor ışıklı versiyonları bende solaryuma girmiş etkisi yarattığından; hep bir soyunasım, hep bir don gömlek kalasım geliyor ama geleceğim için kendimi tutuyorum.
bu minibüs okul servisinizse ve arka dörtlüde geyik bir ortama sahipseniz sorun olmaktan çıkan, eğlenceye dönüşen durum.*
minibüs şoförünün bülent ersoy'u her an karşınıza çıkarabileceği durumdur.

-inebilir miyim
-efendim yavrum
-inmek istiyorum
-müsait bir yerde mi yavrum
-....
-tamam yavrum allah hu teala'nın izniyle müsait bir yere girebilirsem indiricem yavrum .
kendinizi çok rahatsiz hissedeceginiz durumdur.en azindan benim,ne gerek var mor isiga koy bi floresan tamam.
mor ışık insanın uykusunu da getirir. hava kararmış, bir de minibüste kimse yoksa kafayı vurup yatmak istersiniz. aslında biraz "bar" havası da yaratmıyor değil.
Pavyon Işıkları altında Direklere tutunan yolculara bakıp, kendilerini pavyonda gibi hissederek eğlenmek içindir.