bugün

burundan solutur. Öfkelendirir. Kavga etme isteği uyandır. Sabahın 7 sinden beri düzenli olarak 500 kere arayan bir anneniz mi var? Dershaneye gitmesi gereken gerizekalı kardeşiniz kendi odasında yatmamış mı? Telefon sizin başınızda zır zır çalıyor ve açan olmuyor mu? Telefonu fırlatmaktan son anda vazgeçip cevap mı verdiniz? Bir de öldünüz mü diyen anneniz azarlamasıyla karşı karşıya gelip iyice mi delirdiniz? Telefonu suratına kapatıp kardeşi kaldırıp tekrar yatağa mı girdiniz? Siz tekrar uykuya dalmaya çalışırken mal kardeşiniz kapıyı kapatıp bir de zili mi çaldı? Tebrikler uykunuz piç oldu.
ne kadar zaman oldu hatırlayamıyorum uyandım kelmesini telaffuz etmeyeli, dış etmenlerce uyandırıldım hep sabahın kör saatinde.
edit: imla.
Sabahın köründe odadaki bilgisayara oturan baba, aynı odada play station 3 oynayan kardeş ve yine aynı odada kulaklıklarıyla aşırı sesi açık müzik dinleyen bir kuzen ile temelleri atılan uykudur. Ne hikmetse cumartesi yorgunluk yüzdesine göre pazar piç etme erkenliği değişir.
yan evdeki adamın köpeği yüzünden gece elli kere uyandırılmak sureti ile uykunun piç olması
Evde köpeğiniz varsa sabah 4 te ağlar kalkarsınız tuvaletini yaptırırsınız. Yatar. saat 8 de bir ağlama bir havlama kalkarsınız tuvalete gider gelir. Sabah 10 ağlar ağlar susmaz ağlar. Kalkarsınız tuvalete çıkarırsınız yemek verirsiniz eve alırsınız . Ağlar. koltuğa bağlarsınız uyumak için tasmayı koparır gene evde gezmeye başlar. Geri bağlarsınız geri koparır. çıldırırsınız, balkona koyarsınız biraz uyumak için. Bu sefer duvarı yemeğe başlar bir hışımla kalkarsınız artık çareniz yoktur saat 11.30 olmuştur. Üstelik pazartesi Final sınavınız vardır. dışarı çıkarırsınız bahçede bir köpekle 1 saat oynar gelirsiniz. uykunuz kaçmış olur. Böylece uykunuz piç olur.