bugün

Migros hadi diyelim özel bir yer. bu ülkede bunu bizzat devlet kendisi uyguladı. devletin ilk önce kendisiyle yüzleşmesi gerekiyor. eğer bu yer senin görüşlerine uymuyorsa o zaman onun ve ona ait olan şeyleri almayarak onu cezalandırırsın. Islami camiada bir coco cola tepkisi var. ama bu firma özellikle islam ülkelerinde ve arap coğrafyasında çok fazla tüketiliyor. hatta israil karşıtlığı yapılırken öğrendiğim kadarıyla bu firmanın filistin'de fabrikası olduğu belirtiliyor. böyle bir durumda bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denilir. şimdi migros üzerinden gidiliyor. burası alkol satan bir yer. o zaman da şöyle bir tartışma çıkacak. başörtülü kişi alkol sattı diye. zaten hassasiyeti olan bir kişi de öyle bir durumda çalışmak istemez sanırım. dediğim gibi bir firma sizin inancınıza göre aksi bir hareket etmiş olabilir. ama islami camianın onlara vereceği en büyük tepki oradan alışveriş yapmamaktır. % 99'u müslüman olan bir ülkede tepki görüp alışveriş yapılmayan bir firmanın ayakta kalması çok güç. eğer ayakta kalıyorsa müslümanların ilk önce kendilerini gözden geçirmesi gerekiyor.
Müslümanların alışveriş yapmaması gerekir sözünü kısmen doğru buluyorum ama çok da doğru bir söz değil. Şöyle ki; biz ülke olarak adam olsaydık eğer:"kardeşim sen benim ülkemde başörtülü bir insana nasıl is vermezsin" diye tüm ülke olarak tepki verirdik.

Ne zaman birbirimizden saçma sapan sebeplerden ötürü nefret etmeyi birakicaz, ne zaman açık da olsak, kapalı da olsak, alevi de olsak, sünni de olsak birbirimizi sevip saymaya calisicaz çok merak ediyorum.
Günlerdir sözlüğü ayağa kaldıran, benim de araştırdığım ama sağlam bi kaynaktan, haber ajansından veya başka yetkili birinden yazılı bir şeyini görmediğim olaydır.

(bkz: kaynak götüm)

çok tutan bir troll işi olabilir, lakin gerçekse de bu olay hakkında kasmam, çok ayıp ederler.
kendi kararıdır.ben türbanlıların yerine olsam protesto için oradan alışveriş yapmam.
Sanki herkes basortulu. Gunlerdir ayni konu. Migrosta calismaya can atan bas ortululer mi vardi? Migros uzerinden prim yapmayin bence. Domuz eti satiyor migros diyen Musluman kardesim icki de satiliyor o da haram.
Doğru karardır. Ayrımcılık yapılmasın..
normaldir anormal birsey yok bircok yerde aciklar calisamiyor zir kapali calistiran yerler var adamin sirketi istedigini yapmakta ozgur.
hala yururlukte mi bilinmemekle birlikte hala boyle insanlarin oldugunu bilmek gercekten umut verici.

ne kadar az goruntu kirliligi olursa o kadar iyi.

baslarini bir bez parcasi ile kapatip erkek egemenligini kabul ederek evinde koca bekleyen kadinlar desteklemez tabi ki bu karari.
yıkılmaya mahkum iğrenç bir karardır. evet.
Doğru lan. Bundan sonra başörtülü çalışanı olmayan yerlerden bi zik almıyorum aq. Tesadüf olamaz kesin karar almışlardır.
Bazı yerlerde türbansız eleman almıyor hepsinde kendi firmalarının başörtüsü var.

Onlara neden tepki gösterilmiyor.

Bana göre saçma bir olay. Ama tersi de saçma.

Edit; adama bak markete trip atıyor. Almazsan alma migrosta ağlıyordu.
size ne kardeşim Migros modern büyük bir sirkettir karisamazsin kes..

mesala siz bimde a101de mini etekli 1000 ton makyajli seksi kasiyer gördünüz mü. ben görmedim...

Şirket prosedürü...
size ne kardeşim Migros modern büyük bir sirkettir karisamazsin kes..

mesala siz bimde a101de mini etekli 1000 ton makyajli seksi kasiyer gördünüz mü. ben görmedim...

Şirket prosedürü...
adam kurmuş şirketi almıyor kardeşim yani keyif değil mi bizene amaan.
paylaşımları okudukça gülmemek için zorlandığım başlık.
şu entryler gündüz mesai vakti girilmiş olsaydı bir koşu aşağı inip migrostaki başörtülü çalışanların fotoğraflarını çeker paylaşırdım.
migrosta o kadar başörtülü kadın çalışıyor,en kötü koca istanbul'da hiç mi bir tanesine denk gelmediniz be arkadaş?
insanı kızdıran durumdur. migrosa gitmeme sebebidir. evet.
Kuranda anlatılan örtünme ile türbanın uzaktan yakından alakası yoktur. Sonradan uydurulmuş birşeydir.

Bende bugün şirket kursam asla başörtülü kadınları çalıştırmam.

Modern, düşünen, gelişmiş, akılcı dünyada yeri olmayan bir güruhtur türbanlılar.
orul orul oruspu çocuklugudur .
bim ve a101'lerde hasılat düştü herhalde dedirtmiştir.
eğer böyle bir karar varsa da (olduğuna inanmıyorum) sirketin kendi insiyatifi ile aldığı, alabileceği ve önünde hukuki bir engel bulunmayan karardır. çalıştığım mağazanın müdürü de güzel kadın personel çalıştırmıyor erkekler sulanmasın, başımıza iş almayalım diye mesela.
Turban ile her is yerinde rahatca calisabilmeyi savunursan, ben de sac ve sakalimi istedigim gibi uzatip calisma ozgurlugu isterim.

Birileri sonra birlesir, gotumuzu acarak yasamak istiyoruz biz der, sonra gotumuzu acarak calismak istiyoruz diye hak iddia ederler.

Sonra baska bir grup cikar, biz tasaklarimizi sererek calisacagiz der, ona da hak tanimak zorunda kalir devlet..

Hassiktir yani. Turban kulturumuz de hicbir zaman olmadi bizim. Olmayacakta. Araplarin tasak yakan gunesinden kendilerini korumalari icin icat ettigi aptalca bir bez parcasini dininize kapak olarak taktiginizdan, bir bok goremez olmussunuz.

Haklidirlar, ben olsam yolda yurumelerine izin vermem turbanlilarin.. Ha illa ki ben sacimi kapatacagim diyen insan, baş örtüsü takar, kapatir sacini... Anadolu insaninin ve turk'un kulturunde olan sey basortusu'dur, turban tamamen araplara ozgu bir seydir. Kara carsaf, burka vb sikimsonik seyler gibi.
Şirket sahibinin kendi insiyatifdir ama yaşadığımız ülke dini inanç bakımından çoğunluğun müslüman olduğu bir toplum. Böyle bir toplumda böyle bir kararı almak başörtülü insanları dışlamak ötekileştirmek anlamına dolaylı yoldan kendi müşterilerinin çoğunluğunu kaybetmeye denk gelir. O zaman şirket sahibi ya prensiplerine çok bağlı ya da malın önde bayrak sallayanıdır.
inanç özgürlüğüne ters olandır. Sonra derler ki biz moderniz. Sizin modernliğiniz batsın. Evet.
akabe hırsızlık yapınca oluyorda

o neden olmasın ?

beğenmediysen gitme.
faşistlik ve yobazlıktır. başörtüsü konusunda burada eleştiri yapanların ailesinin hatta sulalesinin %90 ı kapalıdır.

her kadının yeri evidir ancak özellikle kapalı hanımların neden evinde oturması gerekliliği, içki satılan yerlerde bulunmaması gerekliliği baskı uygulanarak dışa vuruluyor.

sadece yazmak için eleştirmek için müdahil oluyorsunuz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar