bugün

-ideolojik olarak bana tamamen zıt olması,
-faşizan eğilimler barındırması, parti içi demokrasinin olmayışı,
-bu ülkenin öz kültürüne saygısının olmaması,
-anadolu'ya ait olmayan farklı kültürleri anadolu'ya dayatması,
-milliyetçi olmayı bile becerememesi,
-farklı kültürlere, görüşlere ve inançlara saygısının olmaması, kendileri gibi düşünmeyen herkese hakaretvari yaftalar vurması,
-her ne kadar inkar etseler de içlerinde ırkçılık esintileri olması,
-mensuplarının şiddet eğilimli olması ve kolayca terörize edilebilmesi,
-iktidara gelse ertesi gün ülkeyi savaşa sokma ihtimalinin olması,
-sağlam bir duruşunun olmaması, dün kara dediğine bugün ak demesi, ne zaman ne yapacağının belli olmaması,
-ekonomi politikasının olmaması, seçimlerden seçimlere verdikleri vaatlerin dayanağının olmaması,
-seçimlerde verdikleri vaatleri seçimden sonra yemesi,
-ülkenin ilerlemesine dair ne varsa karşı çıkması,
-12 eylül'den önce sebep olduğu siyasi cinayetler konusunda kendini aklayamaması, böyle bir amacının da olmaması

gibi birçok sebep.
Kuyruk acısı.mhp bu ülkenin çimentosudur.türklük bedenimiz islamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden leştir. Ateist ve islam düşmanı Türkçüler yallah iyi partiye.
mhp'nin akp kadın kolları gibi çalışıyor olması ?
ergenlerin maskarası olmuş artık türkçülük ideolojisini benimsememiş neslin partisi olduğundan ben de benimseyemedim bu partiyi sözlük.
Ülkenin tamamını seviyor olmak olabilir. Ben bu memleketin tamamını seviyorum. Sadece bir kesime ve bir ideolojiye hitap eden bir partiye oy vermeme sebebi sayılabilir bu.
ya kürtsündür yada soyun sopun maumma.
ideolojik görüşlerini pek yansıtmıyorlar. Gerçekten milliyetçiler mi değiller mi bu bir soru işareti. Ama yinede bu devirde oy verilebilecek bir parti, kötünün iyisi.
bahçelinin koltuk sevdası, doğru düzgün cümle bile kuramaması ve 29 ekim cumhuriyet bayramında mhp heyetini anıtkabiri ziyaret etmeye dahil tenezzül etmemeleri.
alparslan Türkeşden sonra mhp kendi benliğini yitirdi. gerçek milliyetçiliğin o ruhunu yitirdi.

devlet Bahçeli ermeniden daha ermenidir. Katil Ülkücüler diyen Ecevit ile koalisyon kuranlar bugün chp ile kolkola. Türkeş görse bunu napar bilmiyorum. Zira Türkeş chpnin yaptığı bişeyi yapmayı sevmez ve birlik çağrısı yapardı her daim. refah partisine oy bile istedi adam o zaman chp tehlikesinden ötürü. Şimdikiler kolkola chp ile. Bu yüzden mhp değil.

Fetullah gibi nolduğu ortaya çıkmış bir adamla ittifak kuran yani yahudi lobisi ile iş birliği yapanlarla iş birliği yapmak bir kere milliyetçiliğe aykırı. tayyip yaptı diyeceksiniz ulan o dönemde iktidar olman için bunlara yaranmak zorundasın kaçarı yok. işi bitince kullanıp attı. Adam zeki çünkü. Biliyor uzun ömürlü iktidar nasıl elde edilir diye.

Ak partiye laf atan 13 senedir baksın etrafına bakalım. Asgari ücretlen iphone alıyosun be olum küfür yiyeceksin illaha. Bahçeli zamanında banka batırıp gitti halkı kuyruklara mahkum etti gavat. Sen gidip ona oy vermeye devam edersen senin milliyetçiliğin vatanseverliğin güme gider zaten.
Arada kalan seyleri sevmem.
Türkçü olmamaları.
peşmerge görünümündeki pkklıların kobani'ye geçmesi için akp ile birlik olup tezkereyi onaylaması gibi birçok somut ve mantıklı dayanağı olan sebeplerdir.
Türkçü değil ülkücü olduğu için.
Ülkeyi yönetecek potansiyelleri olmaması. Çok yetersizler.
devlet bahçeli ve osmanlı düşmanlığı.
sen bilirsin diyerek halka da posta koyduklari icin olabilir.
Tanitimlarinda gördüğüm hedef kitlelerine pek benzemiyorum. Hani kahveye gidip ülke kurtarmisligim yok.
gelecek vaat etmemesi, terörü bitirecek çözümler yerine ülke bölünüyor naraları atması, insanların tek sorununun asgari ücret olduğunu sanmaları vesaire, bitmek bilmeyen hayır cevapları, insanlar sizden geleceğe yönelik projeler bekliyor ama siz insanlara hayal bile vaat edemiyorsunuz
Vatan haini olmak. Söyleyeceklerim bu kadar.
"terörle müzakere değil, mücadele etmek" isteyen kesimin isteklerini karşılayabilecek tek parti olması dışında en koyu ülkücü bile kabul eder ki gerek başındaki adam gerekse parti içerisindeki adamlar ülke yönetecek kalibrede insanlar değillerdir.

nitekim kuruldukları günden bu yana ülke yönetiminde sadece bir kez söz sahibi olmuşlardır ve o günleri de hepimiz çok iyi hatırlıyoruz.

gözümde; içi boş, geri kafalı, yoğun ideolojik zehirle köreltilmiş beyinlerden oluşan bir partidir.

seçim dönemlerinde "hiç söylemezsek ayıp olur" zorlamasıyla ortaya atılan üstün körü projeler dışında ciddi ciddi, üzerinde düşünülecek tek bir yapıcı söylem dahi kullanmamakla birlikte, sokak ağzıyla sağa sola saldırmak dışında hiçbir olayları yoktur.

eğitim sistemi, ekonomi gibi konularda ne düşündükleri hakkında inanın bir bilgim yok.

bir düşünün 4+4+4 ile ilgili chp, hdp ve zaten başrol oyuncusu ak partinin ne düşündüğü hakkında hemen bir şeyler canlanır kafanızda, sürekli tekrarlanan söylemleri hatırlarsınız.

yahut küresel kriz, içeride yaşanan, ekonomi ile ilgili kötü gidişat hakkında da aynı şekilde.

mhp deyince aklıma sadece terör, imralı canisi, saray avanesi gibi söylemler geliyor.

kusura bakmasınlar ama ideolojik baskınlıklarını bir kenara atarsanız hiçtir "mhp".
Mhp ye oy atmak boş oy atmaktır. Fikirleri muhteşem ötesidir ama uygulayacak kişi başlarında değildir. Chp nin fikirleri de ilk kurulduğunda muhteşem ötesidir ama ego tatminine dönmüştür. Ülkenin başına kim gelirse gelsin hatası olacaktır. Muhalefet bunun için var sen biseye yanlış diyip sence doğrusunu söylemeden fikrini paylaşmadan benim fikrim kabul edilsin diyosan illede geri kalan 70 milyon ülkesinin iyi ligini düşünen insanları yok sayıyorsun
Devlet Bahçeli. MHP bir şeyler yapmak istiyorsa yönetimi değiştirmeli. O kadar secim kaybetmiş insan neden hala partinin başında tutulur. Yenilik şart.
yoktur. vermek icin neden ise fazladir oncelikle hic unutulmamasi gereken turk'un turk'ten baska dostu olmaz! kendi ulkesinde itin kopegin pici olup k*rtculuk yapan sehitlerimize ici sizlamayan, zamaninda kundaktaki bebeklere sikan bir domuz soyunu destekleyen yazarlarin gotu kopsun diyor ve baslamak istemiyorum.
milliyetçi geçinip, apo denen zat ı asmamıştır.
faşik olmamak. bu ülkede herkes sosyalist bir tek mhp'liler faşik amk.

karısına başlık parası verdiği için onu boş bırakmam tabi ki doğuracak deyip 15 yaşındaki çocuklarına bu yaşıma kadar baktım bundan sonra eve para getirin diyen ve hdp'ye oy veren adam bizden daha ileri sosyalist. belirtelim kendisi müteahit olup yıllık 300 bin 400 bin lira para kazanan biridir.

neyse ben faşik olmaya gidiyorum gelen var mı ?